Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.642
Поени од реакции
27.911
Тоа се тие иронии, брат.
Глумите демек сакате пуно нешто да ви признае, и демек ќе престанете и ќе ги излечите комплексите ако се случи тоа?
Лол.
А Берикот па уште поврвна иронија покажува, секој втор пост му е „не ме анализирајте мене (као демек не ужива во тоа), немојте ад хоминем“ а он тоа го прави. Не сум ја крив што има таков во фамилија па проектира тука.

Како што вие сакате пуно да ви признае, така ја сакам ти да признаеш комплекс. Ама тоа тронка заличува на оксиморон.
И дa си вo прaвo зa некoи рaбoти,дo тoлку инсистирaш пo секoјa ценa дa oдиш кoнтрa реaлнoстa штo дешaвки штo предизвикувaaт гaдење кaј 99.9% прoценти oд луѓетo ги зaнемaрувaш сo тoa штo ги премoлчувaш или пaк пo секoјa ценa бaрaш мaтеријaл зa дa ги изеднaчиш сo бaнaлни дешaвки oд другaтa стрaнa,пa пoмaлку делуе смешнo.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.007
Поени од реакции
1.902
:pos:
...као прво ако користат дотичните струја „ја крадат од бандера“ значи патка ги боли ако поскапе струјата,
...као второ не поскапе 7,4 % тоа е износ без ддв, затоа додај го 18% ддв и плус дополнително додади износ „ ангажирана моќност“ така да би дошло многу над 7,4 % што тој што не плаќа не би знаел, нели?
... „тато, не ме примија на работа, пак ќе седам дома и ќе земам плата“ као трето
... „гумата моја пукна на тој лански направен пат, зш и да имаше и да немаше дупки моето бенве, ауди или џип мерцедес не ќе издржеше, не знам со кое бев излезен, дигнав над 180 км/ч цик цак претицав“

Прегледај го приврзокот 262104 Прегледај го приврзокот 262105

... „леле надвор не се дише од димот што се чади од тоа што гориме: иверици, гуми, струготини и палети и стариот регал што го гориме“ и нормално тоа пече сонце од циметото на „Скендербег плоштадот“ што ги исекоја дрвјата, а тоа беше во склоп на програмата кога го градеа барокот 2014 “
... не знам дали воопшто знаете што значи износ „милијардите“ или онака да се трупне само, ај малку скромност милјарди нема некој што е 20 години на власт, а не пола од тие години!
... „фрли му на докторот едно 500 евра, види што убаво не оперира не биди мужу циција, ќе ни се најде друг пат“
... „колку ти лапнаа за сунетот? “

.... што да ти речам, со текстов само си смешен оооооојјјјјј шоч, ако ако форумов е да се опуштиш и да фантазираш убаво е тоа за здравје! (y) ..
Oj shoqe... по тоа што си напишала во овој пост, тамам ти е ова болдираното ;)
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
7.846
Океј, очигледно уште се правиш наудрен за ова. Ондак мора да пресечеме јас и ти. Нашата сага завршува во овој момент. Биди среќен.
Не ни имало нешто да се пресече, нема потреба од драматизација :pos:

Собир на Алијанса на Албанците. Зијадин Села држи говор. Пред него се вее знамето на соживотот и толеранцијата - три соседни држави споени во една. Едно општество за сите три држави. Браво.

Српски служби го имаат монтирано ова :icon_lol:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Тоа се тие иронии, брат.
Глумите демек сакате пуно нешто да ви признае, и демек ќе престанете и ќе ги излечите комплексите ако се случи тоа?
Лол.
А Берикот па уште поврвна иронија покажува, секој втор пост му е „не ме анализирајте мене (као демек не ужива во тоа), немојте ад хоминем“ а он тоа го прави. Не сум ја крив што има таков во фамилија па проектира тука.

Како што вие сакате пуно да ви признае, така ја сакам ти да признаеш комплекс. Ама тоа тронка заличува на оксиморон.
Леле, Го тераат Пуно да признае!
Викајте ОБСЕ!

Во кој од моите милион постови, го терам било кој Албанец било што да ми признае?
Сигурно можеш барем еден да ми посочиш.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.642
Поени од реакции
27.911
Имам повеќе пати постирано за проблемите што ги создаваат обиџуко граѓаните во близина на канал 5 телевизија,ова е 5ти или 6ти ваков случај годинава.Вака се гради соживот.Истиот овој човек што е претепан,од негови придонеси,од негови средства државата цицала за да ги лечи и храни овие што го претепале.И многумина други.Само напад од авиони со касетни бомби на тоа диво циганско маало може да го реши проблемот
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
дешaвки штo предизвикувaaт гaдење кaј 99.9% прoценти oд луѓетo ги зaнемaрувaш сo тoa штo ги премoлчувaш
А зошто сметаш дека морам да го изразам мојот револт? Свесен ли си колку други пасивни читачи има овде?
Друга работа е што поприличен дел од моето неизразување револт е поради спамот што го прават.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Анон последниве недели кога станува збор за оваа тема :icon_mrgr:
И други има што летаат грлом у јагоде, у теми за кои не се разбираат, па им се смеат останатите.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.642
Поени од реакции
27.911
А зошто сметаш дека морам да го изразам мојот револт? Свесен ли си колку други пасивни читачи има овде?
Друга работа е што поприличен дел од моето неизразување револт е поради спамот што го прават.
Затоа што би било нормално да изразиш револт исто како за други работи што си изразувал.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.933
Поени од реакции
17.645
Имам повеќе пати постирано за проблемите што ги создаваат обиџуко граѓаните во близина на канал 5 телевизија,ова е 5ти или 6ти ваков случај годинава.Вака се гради соживот.Истиот овој човек што е претепан,од негови придонеси,од негови средства државата цицала за да ги лечи и храни овие што го претепале.И многумина други.Само напад од авиони со касетни бомби на тоа диво циганско маало може да го реши проблемот
Ова баш во селото ли е или?
Од каде таму Цигани?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.642
Поени од реакции
27.911
Ова баш во селото ли е или?
Од каде таму Цигани?
Кај канал 5 а мал дел и во Злокуќани живеат.Цигани доселени од Косово некаде 80тите.Тие што се во делот кај Канал 5 ако се симнеш жив нема да пуштат да излезеш.Некни фрлија кутре пред автомобил верижен судар предизвикаа,пред две недели нападнаа вработени у една фирма под кирија инаку Албанци,со камења со стапови пепел ги направија.Пред тоа татко со двајца синови им го украдоа кучето од двор за борби да прават,отидоа да го повратат на интензивна завршија едното дете за живот се бореше.Километарски колони поради паднати коњи претепани и изнемоштени од претоварање,перење теписи на сред булевар,силуваат малолетни момчиња и девојчиња,пред месец дена на семафорите кај хубо маркет циганка од тоа маало му скрши шофершајбна ба еден човек дека нејќел пари да и даде а претходно го пцуела и го плукнала.Старо младо се би ги собрал,од бебиња па до старци и у комора на "туширање" ко у на Хитлер времето без око да ми трепне.Ако сега ништо не се превземе,за кратко време ке бидат проблем број 1 у државава,а на тој обиџуко премиерот све да му ебам по список
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.933
Поени од реакции
17.645
Кај канал 5 а мал дел и во Злокуќани живеат.Цигани доселени од Косово некаде 80тите.Тие што се во делот кај Канал 5 ако се симнеш жив нема да пуштат да излезеш.Некни фрлија кутре пред автомобил верижен судар предизвикаа,пред две недели нападнаа вработени у една фирма под кирија инаку Албанци,со камења со стапови пепел ги направија.Пред тоа татко со двајца синови им го украдоа кучето од двор за борби да прават,отидоа да го повратат на интензивна завршија едното дете за живот се бореше.Километарски колони поради паднати коњи претепани и изнемоштени од претоварање,перење теписи на сред булевар,силуваат малолетни момчиња и девојчиња,пред месец дена на семафорите кај хубо маркет циганка од тоа маало му скрши шофершајбна ба еден човек дека нејќел пари да и даде а претходно го пцуела и го плукнала.Старо младо се би ги собрал,од бебиња па до старци и у комора на "туширање" ко у на Хитлер времето без око да ми трепне
Screenshot_20200812-004827_Chrome.jpg

Од каде толку Цигани овде, јас како што мислев ова е елитна населба или нешто слично.

Циганите за вакви работи се поопасни од Шипците, они се како хиени, сто пати имам пишувано на оваа тема со нив тек почнува, ќе видиш што ќе се случува во градовите кои се чисти од Албанциа не е дека и сега е мирно, ете пред пандемијата а и сега ваљда по Штип оперира банда од малолетници кои хараат по градот со кражби, пред некоја недела се осмелиле да влезат кај луѓе и тоа некаде после полноќ, ама оти лето сите седат и другари мои од тараса виделе дека провалуваат кај комшијата, свикале и се разбегале овие.

Кај нив исто владее таа хиерархија, ако пет крадат дрва а десет не, овие вторите не само што не ги напаѓаат туку и ги бранат а за тепање па кога станува збор се како што кажав, хиени.

Само не вреди да се пишува џабе е.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.642
Поени од реакции
27.911
Ги толерираат во теророт што го спроведуваат врз луѓето,животните и природата за 200 гласови на избори.Цел Карпош,Влае и Ѓорче смрди на изгорена гума секоја зима не се диши.Дури имаше со боја напишано на една лимена ограда дека се продава сечена гума за огрев.Кога ке видиш уствари,они веќе се проблем бр 1
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Кај канал 5 а мал дел и во Злокуќани живеат.Цигани доселени од Косово некаде 80тите.Тие што се во делот кај Канал 5 ако се симнеш жив нема да пуштат да излезеш.Некни фрлија кутре пред автомобил верижен судар предизвикаа,пред две недели нападнаа вработени у една фирма под кирија инаку Албанци,со камења со стапови пепел ги направија.Пред тоа татко со двајца синови им го украдоа кучето од двор за борби да прават,отидоа да го повратат на интензивна завршија едното дете за живот се бореше.Километарски колони поради паднати коњи претепани и изнемоштени од претоварање,перење теписи на сред булевар,силуваат малолетни момчиња и девојчиња,пред месец дена на семафорите кај хубо маркет циганка од тоа маало му скрши шофершајбна ба еден човек дека нејќел пари да и даде а претходно го пцуела и го плукнала.Старо младо се би ги собрал,од бебиња па до старци и у комора на "туширање" ко у на Хитлер времето без око да ми трепне.Ако сега ништо не се превземе,за кратко време ке бидат проблем број 1 у државава,а на тој обиџуко премиерот све да му ебам по список
Асанж од Ѓорче:D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.933
Поени од реакции
17.645
Ги толерираат во теророт што го спроведуваат врз луѓето,животните и природата за 200 гласови на избори.Цел Карпош,Влае и Ѓорче смрди на изгорена гума секоја зима не се диши.Дури имаше со боја напишано на една лимена ограда дека се продава сечена гума за огрев.Кога ке видиш уствари,они веќе се проблем бр 1
За гласови најмногу, ама и џандарите(не сите, покрупните риби) се у деал со нив барем во помалите градови. Затоа треба и нашиот глас да почнеме да си го цениме а не само не ме интересира политика, ми е гајле за државата, и тоа го кажуваат луѓе кои планираат да живеат доле не баш оние шо најмногу ќе страдаат, зошто се средна класа, не се заштитени од никого.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom