Машини за перење

Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Здраво,

Во план сум да купам машина за перење до 18.000 денари, но се мислам помегу BEKO и Gorenje, но незнам за која марка и кој модел да се одлчам. Доколк некои има мислење за овие две марки слободно нека пише коментар, пред да ја купам мажината. И секако каква марка Вие би одбрале доколку би купувале мажина сега?
Види имаш на акција самсунг 8кгр со 1200 вртежи, башка за уреди од бела техника купени до 31.12.2018 со регистрација на samsung5godinigarancija.mk добиваш 5 години гаранција. За некоја иљадарка плус имаш иста со инвертер мотор.
 
Член од
16 октомври 2018
Мислења
118
Поени од реакции
150
Здраво,

Во план сум да купам машина за перење до 18.000 денари, но се мислам помегу BEKO и Gorenje, но незнам за која марка и кој модел да се одлчам. Доколк некои има мислење за овие две марки слободно нека пише коментар, пред да ја купам мажината. И секако каква марка Вие би одбрале доколку би купувале мажина сега?
Јас воопшто не би бирала помеѓу тие две што си ги одбрал, подобро ти е да земеш, кога веkе имаш пари, на пр.WHIRLPOOL, CANDY, INDESIT.
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
253
Поени од реакции
60
Здраво,

Во план сум да купам машина за перење до 18.000 денари, но се мислам помегу BEKO и Gorenje, но незнам за која марка и кој модел да се одлчам. Доколк некои има мислење за овие две марки слободно нека пише коментар, пред да ја купам мажината. И секако каква марка Вие би одбрале доколку би купувале мажина сега?
дефинитивно беко, бев скептик но сум презадоволен со оглед на тоа што женава пере 2 машини дневно :)
земи енергетска А++ или А+++ и бркај работа
за 5 години ке си купиш нова
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.938
Mislenje za masinava 7KG 1.200 VRTEZI Centrifuga

LINK
Јас пре би зел Фаворит, мене ми дадоа 5 години гаранција за Фаворит, јас од 9кг ја начекав минатата година на попуст за 11к.
Еве ти сега што имаш од Фаворит.
https://www.tehnomarket.com.mk/product/5010293/favorit-mpi-7104-a-inverter-mashina-za-perenje
https://www.tehnomarket.com.mk/product/5008345/favorit-mp-9102-a-mashina-za-perenje
https://www.tehnomarket.com.mk/product/1905649/favorit-mp-8102-a-mashina-za-perenje
https://www.tehnomarket.com.mk/product/1905648/favorit-mp-7102-a-mashina-za-perenje
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.938
Па подобро 9кг и да не ја дополнуваш до крај, отколку 7кг и да ја притискаш за да присобере.
Дури и кај обртаите иако има до 1200 обртаи, не гледам потреба да ја пушташ до крај, да ќе ги извади посуви, ама и поизгужвани, па ништо не ги пегла.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Муабетот ми е дека сите алиштата не се перат заедно и не се на иста програма, па да има потреба од толку голема. Ние 6кг едвај ја полниме, некогаш и празна врти.

Реално 6-7кг е доволно ништо повеќе. Се над тоа ми е за кафани каде секој ден ја полнат со чаршафи.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.938
Не знам колку различни типови на облека имате, кај мене ги делам макс на 2-3 типови (бели, боја и некои специфични драј фит кои се перат на 30 степени), кога одам 5-6 дена во теретана + 5-6 денови на работа + излегувања + прекривачи + пешкири гарант ќе има алишта да се наполни.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Зависи кој што има ама малку е максимум 2-3 типа на облека. Тие белите само на две ги делиме. Чисто бела маичка на кратки ракави и блуза плетенина за во зимо не може заедно со други бели на 90 степени, истите после тоа ги вадиш и изгледаат како сто пати да се перени, а не може ни пак со други шарени. Додај црни, шарени и деликатни.

За фрлање сите исто фрламе во корпа, комплет еднаш во денот, маички и чорапи по две. Плус кај мене детски се посебно и ако се се сортира и се гледа материјал таа големина е многу и доволно се тие кг што ги пишав. Треба две недели да собираме, па да наполниме една таква од 9кг. :D


Домаќински муабет :pos:

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Зависи кој што има ама малку е максимум 2-3 типа на облека. Тие белите само на две ги делиме. Чисто бела маичка на кратки ракави и блуза плетенина за во зимо не може заедно со други бели на 90 степени, истите после тоа ги вадиш и изгледаат како сто пати да се перени, а не може ни пак со други шарени. Додај црни, шарени и деликатни.

За фрлање сите исто фрламе во корпа, комплет еднаш во денот, маички и чорапи по две. Плус кај мене детски се посебно и ако се се сортира и се гледа материјал таа големина е многу и доволно се тие кг што ги пишав. Треба две недели да собираме, па да наполниме една таква од 9кг. :D


Домаќински муабет :pos:

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

нема зијан од 9кгр,...а вртела со полн или празен бубањ, исто е...а треба нели и ќебиња да се исперат, јоргани, перници, покривачи...
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
17
Поени од реакции
3
Zdravo. Ima li nekoj vakov model na masina za perenje alista?
Beko wtv 9744 xwat Screenshot_20200809-214453.jpg
Da mi kazete iskustva? Blagodaram
Автоматски споено мислење:

Zdravo. Ima li nekoj vakov model na masina za perenje alista?
Beko wtv 9744 xwat Screenshot_20200809-214453.jpg
Da mi kazete iskustva? Blagodaram
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Moja preporaka ne zimaj beko jas imav model na beko masina za perenje so inverter motor i voopsto ne bev zadovolen ne gi perese ubavo alistata plus ako na Display-ot na ves masinata pisuvase deka treba da pere 3 casa ona prodolzuvase plus eden cas bea i od servis dzabe se na kraj si kupiv druga ves masina VOX i sum prezadovol od Vox-ot ekstra gi pere alistata i ima 5 godini celosna garancija.
Автоматски споено мислење:

Zdravo. Ima li nekoj vakov model na masina za perenje alista?
Beko wtv 9744 xwatПрегледај го приврзокот 261937
Da mi kazete iskustva? Blagodaram
Автоматски споено мислење:

Zdravo. Ima li nekoj vakov model na masina za perenje alista?
Beko wtv 9744 xwatПрегледај го приврзокот 261937
Da mi kazete iskustva? Blagodaram
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
17
Поени од реакции
3
Moja preporaka ne zimaj beko jas imav model na beko masina za perenje so inverter motor i voopsto ne bev zadovolen ne gi perese ubavo alistata plus ako na Display-ot na ves masinata pisuvase deka treba da pere 3 casa ona prodolzuvase plus eden cas bea i od servis dzabe se na kraj si kupiv druga ves masina VOX i sum prezadovol od Vox-ot ekstra gi pere alistata i ima 5 godini celosna garancija.
Автоматски споено мислење:
Јас веќе ја имам купено, но не сакав да замарам што проблем имам со неа, затоа мислев ако има некој ваков модел на машина да ми каже дали го има истиот проблем како мојот.
Мојот проблем е што алиштата ги оштетува, ми ги прави целите како да се во прашина. И, секое перење на било која програма е исто. А купена е 500 евра. Ќе се убијам хахаха
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom