Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Од каде потекнува цела таа омраза, запрашај се длабоко во себе.
Ја кон Албанците и немам некоја омраза, што и да мислите.
На омраза личи повеќе мојот однос кон ликови како тебе. Всушност тие се главната причина зошто е овој ужас без крај, за тие несреќници кои Господ ги казнил да бидат во нивна близина.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Абе ја ве сфаќам, вас ви е супер да има идиоти кои се тотално неинформирани и кои ќе тропаат на ѓутуре, вака.
Ја не барам многу од нив, барам само да се преселат во албански-доминатни општини. Ако ништо друго ќе видат кој третман го добиваат каурите, па ќе видиме после дали вака ќе пишуваат.
Абе и јас ве разберам вас..50 години сте имале слуги кои не смеале ниту да се противречат, како феудалци, и тоа сега ви го нема, и ви изгледа како да се обезправени...ама ако , за едно 50 години, ќе се научите!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Далеку од секакви рационални објаснувања е ставот дека ликови како Анон, Тенеке, Чолисимо или Кулрис, се залагаат за соживот.
Илјада и една причина можам да наведам за тоа зошто тоа е така.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Всушност тие се главната причина зошто е овој ужас без крај
Знам знам ја сум крив што политичариве им дадоа и што треба и што не треба, моето трпение и толеранција кон нив ги прави да се однесуваат така како што ти генерализираш дека сите се однесуваат :icon_lol:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Абе и јас ве разберам вас..50 години сте имале слуги кои не смеале ниту да се противречат, како феудалци, и тоа сега ви го нема, и ви изгледа како да се обезправени...ама ако , за едно 50 години, ќе се научите!
Така де, сега обратно ќе биде.

Па според тоа ваљда очекуваш исто за некој Рамазан, каури да скинат неколку Албанчиња, а после ние масовно да иизлеземе и да тепаме по улици Албанци, протестирајќи против нивното апсење.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Така де, сега обратно ќе биде.

Па според тоа ваљда очекуваш исто за некој Рамазан, каури да скинат неколку Албанчиња, а после ние масовно да иизлеземе и да тепаме по улици Албанци, протестирајќи против нивното апсење.
Па ако се случи да албанците владеет со државата, и тоа ќе дојде неминовно, да се буните и вие...нема правда, нема мир!
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.501
Македонецот каде што работел Пуно, покрај останати оружја на кои Пуно не им го знаел името, имал и зоља на таван. :unsure:

Добро бе Пуно, што кур бараше да му шеташ по тавани на газдата? o_O
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Знам знам ја сум крив што политичариве им дадоа и што треба и што не треба...
Ти си крив затоа што шириш лаги и дезинформации, кои не содејствуваат со реалноста, на сметка на својот народ.

Инаку, ти или било кој од твојава братија утепани морони, барем еднаш би реагирал на моите постови со:

- Ова и ова не е точно, ова ти е лага, овој овде не го убил тој, гробиштана ги сруши ветер, а не Албанци и сл.
Но не, од вас само добивам бедни квалификации и нула факти, аргументи. Нула. Онаа Курлис или како и да се вика, никад, ама баш никад у темана за корона, не излезе и да каже - Абе лажеш, тие општини не се најзафатени, ифтарските слики ти се фотошоп, информацијата дека од свадбата во Нерези никој не кажувал контакти ти е погрешна и сл.
Наместо тоа, добивам од ракав квалификации и етикети.
Цело време, само тоа. Никад еден единствен од вас не ми рекол, дека лажам, или дека постувам работи кои не се случиле, или од било која причина се неточни.

Тоа е прилично идиотски пристап и јас немам некоја желба на такви да им изигравам бечка школа, да ставам цилиндар, монокл и бели ракавици.
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Читам Охрид - поубав град и си реков гарант ќе пишеш за градбата на Нефи, која е далеку попознат придонес на Албанците во тој град.

Инаку, баш се добри овие причи за соживот на Албанци, како се они све ОК и добри, али тоа се само причи кај што сте малцинство.
(патем, нема никаква врска со соживот твојов линк - никаква)


Ја ќе ти најдам миљарда новинарски документирани случаи, кај што матер им ебете на каурите со кои живеете во доминантно албански средини. Ти колку ќе ми најдеш обратни случаи?

Или ќе измислуваш бурлескни невистини, како Пуно, кој збори за некакви Македонци кои отвораат слаткарници у 90% албански средини и чуваат зоља на таван.
Треба да го банираат само заради оваа колосална навреда на здравиот ум.

А за суштества од типот на Анон, Тенеке, Чолисимо и Кулрис, не ни вреди да се збори. После еден ден живот у албански доминантни средини, би ја подбрале опашката.
Нафи ви го оставам вам, бидејќи тој е материјалот што ви треба вам.
Овј што креира убави работи нема никаква врска со соживотот, а тој што пали шуми, тој е сржта на соживотот? А да ви ја баццам логиката!
Јас ќе најдам милион случаи каде системски сте ги ебеле шиптаpите... од негирање на университетот , со убиства , па се до рушење на ѕидови и притисок на промена на имиња, и ти најде да се израмнуваме со ебењата...ааа не, ќе треба уште многу да ве ебеме па да се израмниме!!!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
...ааа не, ќе треба уште многу да ве ебеме па да се израмниме!!!
оф мори мајко, колку си грешка, само да знаеш

Еве, ја сакам Господ да напраи да се израмниме по злосторства. Ти сакаш?
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
оф мори мајко, колку си грешка, само да знаеш

Еве, ја сакам Господ да напраи да се израмниме по злосторства. Ти сакаш?
Хехе..ако би ги извадил мозоците на маса, и пак би избрале да ги земат мозоците, секој би го избрал својот мозок...Овој Господ е твој или мој, ...ако е заеднички , итекако сакам...само да поминеш низ тоа што мојата фамилија има поминато!!! Не знаеш колку си грешка, хихихи...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Хехе..ако би ги извадил мозоците на маса, и пак би избрале да ги земат мозоците, секој би го избрал својот мозок...Овој Господ е твој или мој, ...ако е заеднички , итекако сакам...само да поминеш низ тоа што мојата фамилија има поминато!!! Не знаеш колку си грешка, хихихи...
Не ја да поминам. Не измислувај.

Реков - злосторствата да се израмнат, како што ти кажа. Господ е еден.
А кога тоа израмнување теоретски би се случило, ниту еден неалбанец не би страдал, но, за жал премногу невини (или можеби не баш невини) Албанци би страдале.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Не ја да поминам. Не измислувај.

Реков - злосторствата да се израмнат, како што ти кажа. Господ е еден.
А кога тоа израмнување теоретски би се случило, ниту еден неалбанец не би страдал, но, за жал премногу невини (или можеби не баш невини) Албанци би страдале.
Кога ќе се плати се , мора некој како тебе да помине низ тоа што јас сум поминал...за мене и тоа е злосторство, да те лиши од правото да го обезбедиш лебот...тука нема компромис!
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Нафи ви го оставам вам, бидејќи тој е материјалот што ви треба вам.
Овј што креира убави работи нема никаква врска со соживотот, а тој што пали шуми, тој е сржта на соживотот? А да ви ја баццам логиката!
Јас ќе најдам милион случаи каде системски сте ги ебеле шиптаpите... од негирање на университетот , со убиства , па се до рушење на ѕидови и притисок на промена на имиња, и ти најде да се израмнуваме со ебењата...ааа не, ќе треба уште многу да ве ебеме па да се израмниме!!!
Да да најголемо злосторство на Македонците е кога ги примија избеглиците Албанци од Косово за после 2001 да ни се заблагодарат со војна.Или можда злосторството беше кога со години не плаќавте за струја кутрите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom