Фан Клуб: Вардар

30 декември 2014
184
241
Реџепи најслаб поединец во прво полувреме. Детево е изгубен случај, нека го пратат да игра за дрита.
Иначе Борец не се ништо посебно, ние сме слаби. Во второ со Шиле и Најденов имаме шанси за реми, иако мислам дека после 60та минута скроз ќе издишиме.

4 септември 2019
1.459
3.482
Камен. Не се нуди топка да земе да проигра.. Велкоски по страна што играше добар е. Наумчевски имаше и добри мигови.

11 мај 2008
3.355
7.307
Ако се надеваме ние на Шиле со таа кафанска конституција. Нека си се препушти чоекот на пензионерските денови (прашање е од кога се нема фатено за топка) и да им го остави фудбалот на помладите ќе биде најпаметно. Истото би му го препорачал и на Петковски.

27 ноември 2007
30.365
68.030
Шиле во газот се направил ко бабана од Том и Џери.
Тоа е, реално со составот со кој располагаме и немањето подготовки и ова не беше толку лошо. Дојдовме на дереџе Цветановски да биде убедливо најдобар во екипата. Лигата е таква што 1-2 играчи менуваат многу, ние и лани да ги немавме некои од тие што си заминаа, ќе бевме екипа за опстанок, а камо ли во оваа ситуација.
Никогаш нема да дадеме гол со овие напаѓачки опции. Противникот ќе ни ја остава топката и ќе не газат со контри. Стигнавме Десниќ, третолигашки играч да ни излезе во 2 сто процентни шанси. Не се игра со деца, тешко оди кога сме физички далеку послаби.

184
241
Секако дека ни Шиле не е за во Вардар. Земен е колку да се скрпи составот.
Иначе во Најденов има фудбал. Подели неколку топки, освои неколку дуели.За еден месец ќе биде во топ форма. Му треба време физички да се спреми и тактички да се навикне на Вардар. Потсеќа на Најдовски и Мицевски кога дојдоа во Вардар.

Зелениот

Треба нов стопер и голман, инаку ќе се бориме за опстанок сезонава.

11 мај 2008
3.355
7.307
Апсолутно точна констатација. Еве да се случи чудо да остане Аврамовски, Вардар у старт е посилен за 30 %. Да не збориме што би значеле адекватни појачања на најчуствителните позиции: голман, стопер и лев бек. Друга екипа одма.
Ја не ни очекував ништо повеќе вчера со факинг Реџепи, Петечјук, Давид Велковски, Илиќ во стартен тим, за Колевски не ми се трошат ни зборови. Во поинакви околности, овие ни на сон не би можеле да припарат до сениорската екипа. Всушност ова само ги демантира заговорниците за играње со наши деца. Па децата што вредеа си избегаа откако им стана јасно колку е часот. Она што остана тука и не ветува премногу. Единствено дете кое мора да добива шанса е Гео Стојановски зашто е греота да дреме на клупа поред пензионерите Шиле и Петковски, и кутриот Колевски што не може ни во шанса за гол да влезе.