Најекономично греење (затоплување)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Hahahha, na "plackovskion forum" mu odrzale lekcija. Ne go slusa Strelec tuka, belkim sega mu e jasno.
Ako vaka meri i COP, ke mu ostane za Kashmir......hahahha
Vesela matematika mu ispadna nekako ,ama.gledam go iskaraja i mu posocija deka mu vrtele ventilatorite samo 30+20i nekoj waatt,
i sega pak ke se ubeduvame najdobra/najekonomicna itn*
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.123
Поени од реакции
4.923
Gree Midea Vivax Tosot NEO se vrven kineski kasmir koj saka neka kupuva japonski nalepnici i neka misli deka kupil vrv ama koga togas ke se uverat deka i vo klimi od 300 evra ima ekstra Kasmir so tivki kompresori so ekstra funkcii i dolg kvalitet
Da ne bea kineskite klimi ( Kasmir ) kvalitetni nemase Vivax Geci rebrendirana Gree Change kaj bratmi raboti 9-ta godina bez nikakov defekt kako vcera da e kupena nadvoresnata i nadvoresnata edinica e pretivka.
Vivax Geci



Gree Change


Se nadevam deka Naskoro Vivax povtorno ke se proizveduva vo Gree ! ! !
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.188
Поени од реакции
2.862
Hahahha, na "plackovskion forum" mu odrzale lekcija. Ne go slusa Strelec tuka, belkim sega mu e jasno.
Ako vaka meri i COP, ke mu ostane za Kashmir......hahahha
Vesela matematika mu ispadna nekako ,ama.gledam go iskaraja i mu posocija deka mu vrtele ventilatorite samo 30+20i nekoj waatt,
i sega pak ke se ubeduvame najdobra/najekonomicna itn*
Вие двајца можете да си се смешкате колку сакате..... на it.mk форумот @mdeni дискутира ко човек и со аргументи а не како тука што се повеќето од дискусиите.

Ко че прикачите доказ за приближнова ваква модулација, јавете ми....
Споделете целодневна потрошна ако сте мажиња....не само сликче од WattMeter-от пред одење во standby на климите да ми ставате и да опињате ко прле пред магаре...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Вие двајца можете да си се смешкате колку сакате..... на it.mk форумот @mdeni дискутира ко човек и со аргументи а не како тука што се повеќето од дискусиите.



Ко че прикачите доказ за приближнова ваква модулација, јавете ми....
Споделете целодневна потрошна ако сте мажиња....не само сликче од WattMeter-от пред одење во standby на климите да ми ставате и да опињате ко прле пред магаре...
Ajde majkata ... Od mdeni bilo so argumenti od drugivee nee..breee ,vie samite znaete ama.ne sakate pa nemate sajki vo glavata da,znaete deka ventilatorot kamerata ne moze vrtezi da meri pa se pravite na triipol ,ne vrti veter ja vrti bla/bla ,i posle pa trebalo cel den da snimame kolku bilo potrosna pa toa sega film ke snimame 24h,nemam sto da pravam.ke snimam 30min,da mu se ukazi na nekoj deka nese samo tosiba/mitsubusi so 100w modulacija*Epa placete ...kolku sakate neka zatopli ke vi puatam snimki uste pojke ke placite...
 
Член од
1 април 2019
Мислења
63
Поени од реакции
173
Sto vikaat ne sum dovolno bogat da kupuvam eftini raboti. Tie sto razmisluvaat so svoja glava ke svatat so sto si imaat rabota.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Kasmir se Midea i Gree i rebrendiranite klimi sto gi proizveduva Gree i Midea za mene sekako air conditioners without heaters
Taka e najubav forca China,abe i od ovie pola sto kemkaat tuka xx raboti im se od P.R.C pocni od patikite/mobilniot/Tv/Klimata i uste xx drugi raboti.(gledam na forumo za placejne carrier ja pravele bila pod kobajagi toshiba ama gledam China na neze pisuva.. Ama pusti inaet nikako da se priznae* vo nekoj sloboden prevod ti vika koja ubajna e Nissan qaskai ~ mu vikam to.tie dacia duster (malce porazlicna fizicki) nema ni N od Nissan... Haaaaaaa
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Hahahha, na "plackovskion forum" mu odrzale lekcija. Ne go slusa Strelec tuka, belkim sega mu e jasno.
Ako vaka meri i COP, ke mu ostane za Kashmir......hahahha
Strelec ne e tvoja sopstvenost da me spomnuvas....
 
Последно уредено:
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Здраво на сите, имам субвенции 55.000 денариза земање на инвертер па ми треба инфо што и како бидејќи не се разбирам баш..
Сакам сега да земам 5.5кв, се работи за 60 квадрати,па имам на понуда даикин, грее, тошиба, хаиер, вивакс.. Во нареден период ќе си земам и една 3.5 чисто колку да одржува температура во друга собата од спротивната страна...

Е сега даикинот комплет излага околу 74.000 денари, грее-то 55.000 денари, тошибата 63.000, хаиерот и виваксот 44.000..

Ме интересира дали вреди доплатата од 20.000 денари за даикин ??? или па 30.000 денари спрема хаиер ? (можи треба да се стави во предвид што поскапите немаат скоро никакви опции и идат со најобични далечински)...
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Здраво на сите, имам субвенции 55.000 денариза земање на инвертер па ми треба инфо што и како бидејќи не се разбирам баш..
Сакам сега да земам 5.5кв, се работи за 60 квадрати,па имам на понуда даикин, грее, тошиба, хаиер, вивакс.. Во нареден период ќе си земам и една 3.5 чисто колку да одржува температура во друга собата од спротивната страна...

Е сега даикинот комплет излага околу 74.000 денари, грее-то 55.000 денари, тошибата 63.000, хаиерот и виваксот 34.000..

Ме интересира дали вреди доплатата од 20.000 денари за даикин ??? или па 30.000 денари спрема хаиер ? (можи треба да се стави во предвид што поскапите немаат скоро никакви опции и идат со најобични далечински)...
Од све што си набројал си го утнал Fujitsu18...
Автоматски споено мислење:

Здраво на сите, имам субвенции 55.000 денариза земање на инвертер па ми треба инфо што и како бидејќи не се разбирам баш..
Сакам сега да земам 5.5кв, се работи за 60 квадрати,па имам на понуда даикин, грее, тошиба, хаиер, вивакс.. Во нареден период ќе си земам и една 3.5 чисто колку да одржува температура во друга собата од спротивната страна...

Е сега даикинот комплет излага околу 74.000 денари, грее-то 55.000 денари, тошибата 63.000, хаиерот и виваксот 34.000..

Ме интересира дали вреди доплатата од 20.000 денари за даикин ??? или па 30.000 денари спрема хаиер ? (можи треба да се стави во предвид што поскапите немаат скоро никакви опции и идат со најобични далечински)...
Од све што си набројал си го утнал Fujitsu18...
Автоматски споено мислење:

Здраво на сите, имам субвенции 55.000 денариза земање на инвертер па ми треба инфо што и како бидејќи не се разбирам баш..
Сакам сега да земам 5.5кв, се работи за 60 квадрати,па имам на понуда даикин, грее, тошиба, хаиер, вивакс.. Во нареден период ќе си земам и една 3.5 чисто колку да одржува температура во друга собата од спротивната страна...

Е сега даикинот комплет излага околу 74.000 денари, грее-то 55.000 денари, тошибата 63.000, хаиерот и виваксот 34.000..

Ме интересира дали вреди доплатата од 20.000 денари за даикин ??? или па 30.000 денари спрема хаиер ? (можи треба да се стави во предвид што поскапите немаат скоро никакви опции и идат со најобични далечински)...
Од све што си набројал си го утнал Fujitsu18...
Автоматски споено мислење:

Здраво на сите, имам субвенции 55.000 денариза земање на инвертер па ми треба инфо што и како бидејќи не се разбирам баш..
Сакам сега да земам 5.5кв, се работи за 60 квадрати,па имам на понуда даикин, грее, тошиба, хаиер, вивакс.. Во нареден период ќе си земам и една 3.5 чисто колку да одржува температура во друга собата од спротивната страна...

Е сега даикинот комплет излага околу 74.000 денари, грее-то 55.000 денари, тошибата 63.000, хаиерот и виваксот 34.000..

Ме интересира дали вреди доплатата од 20.000 денари за даикин ??? или па 30.000 денари спрема хаиер ? (можи треба да се стави во предвид што поскапите немаат скоро никакви опции и идат со најобични далечински)...
Од све што си набројал си го утнал Fujitsu18...
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Добро тоа не ми беше понудено али сепак сега гледам цената и со него е преголема разликата..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom