Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
На сликава, сите се на исти памет :D
Идиотов веќе има свој кластер....но што мајка бара со 15-16 годишни (малолетни) деца племето негово болно.....или со дрога се плетка, или треба да се кастрира
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Идиотов веќе има свој кластер....но што мајка бара со 15-16 годишни (малолетни) деца племето негово болно.....или со дрога се плетка, или треба да се кастрира
Еднаш кажав, и без сликава човеков делува на психијатриски случај и во друга земја би бил експресно хоспитализиран.
 
Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Еднаш кажав, и без сликава човеков делува на психијатриски случај и во друга земја би бил експресно хоспитализиран.
Е шо ви смета чоеко до толку. Каректер си има таков. Сака да шири љубов и позитивна енергија. Чоек без обврски и не женет. Ако е добар чоек значи му фали нешто, за на психијатар е?
 
Член од
13 август 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
2.036
Ако навистина кажал вака и ако навистина е забар, блазе си им на пациентите негови.
Се враќам на форум по банирање без врска, пошто на вечината и хумор им е непозната работа и среќавам навреди од ваков тип, од амеби, од едни прости едноклеточни организми кои се само една скала над вирусите. Каква конверзација, каква размена на мислење сакате со вакви амеби, а ти демек му веруваш на вакви измислени глупости дека сум кажал. Еве модератор си, пребарај и постирај мои постови, ако сум кажал вакви глупости барам да ме банирате за секогаш, доколку не сум кажал сакам вакви ликови да банирате засекогаш. Поздрав и чекам одговор.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Е шо ви смета чоеко до толку. Каректер си има таков. Сака да шири љубов и позитивна енергија. Чоек без обврски и не женет. Ако е добар чоек значи му фали нешто, за на психијатар е?
Почни да го читаш Фројд и ќе видиш дека ова неговово е далеку од немање обврски, жена и ширење позитивна енергија :D
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.498
Еднаш кажав, и без сликава човеков делува на психијатриски случај и во друга земја би бил експресно хоспитализиран.
Не би ме чудело доколку некој ден прочитам пост во Драга Кајгана од Сунѓерот Боб: Здраво дечки, Алекс овде. Ме немаше некое време, ама се вратив. :)
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Е шо ви смета чоеко до толку. Каректер си има таков. Сака да шири љубов и позитивна енергија. Чоек без обврски и не женет. Ако е добар чоек значи му фали нешто, за на психијатар е?
Дали за тебе сосем нормално е во био на инстаграм да има ставено "Алекс Северен Македонец" и да води политичка предизборна кампања на ТикТок? :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
А вие па уште по ненормални за него шо се фативте :) не гледате дека не е во ред чоекот, не заслужува внимание, исто како оние за Конопова кои се трескаа во коментари на твитер, не знам дали тие се несалам или оние кои му реплицираат во коментари.

Ајде малце невреме овие дена, таман да се исчисти хаосот во Охрид, кога не можи полицијата да се справи мора горниот :)
 
Член од
13 август 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
2.036
Излезен е официјален податок за мај од државен завод за статистика

Како и претходните месеци има намалување на смртните случаи
мај 2019 - 1736
мај 2020 - 1602
Само за мај оваа година има 134 случаи помалку.
Претходните 4 месеци оваа година имаше 761 помалку од првите 4 месеци лани.

Вкупно оваа година има 895 помалку од лани, или во апсолутни бројки
2020 година 01.01-31.05 починати 8334
2019 година 01.01-31.05 починати 9229
 

Kajgana Shop

На врв Bottom