Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 мај 2019
Мислења
157
Поени од реакции
209
Stignati se do 15.07.2019. so ukazite,
Jas mislam deka do sredina na avgust so se na polozitelno im se potpisani a duri nekoj rece deka bil kon kraj od avgust i mu potpisale
Zato prasuvam nekoj od sept.dan mu potpisaa zs kolku so mozam da vidam od sept.spored spisokon se malku
Автоматски споено мислење:

@Redmi kaj tebe dane imat potpis mozebi
Pofalise
 
Член од
30 јули 2020
Мислења
26
Поени од реакции
29
Здраво на сите.Имам едно прашање,се надевам ќе добијам одговор,ако некој знае.Јас имам лична карта за постојан престој,ја извадив во март,и поради новонастанатава ситуација(корона)не успеав уште еднаш да влезам БГ .Моето прашање е дали може да ми ја одземат личната карта?Некаде прочитав дека по издавањето ако не направиш влез во БГ во рок од 5 месеци ти ја одземаат.Ако некој знае ве молам да пише
 
Член од
16 март 2020
Мислења
7
Поени од реакции
5
До кој месец/датум е стигнато со терминот за подигање на указ во Софија? Посредникот ми рече дека околу 10 фебруари ќе ми закаже термин...(n)
Drug je danas rezervisao februar.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Член од
16 март 2020
Мислења
7
Поени од реакции
5
До кој месец/датум е стигнато со терминот за подигање на указ во Софија? Посредникот ми рече дека околу 10 фебруари ќе ми закаже термин...(n)
Drug je danas rezervisao februar.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Член од
3 јануари 2018
Мислења
59
Поени од реакции
45
Jas mislam deka do sredina na avgust so se na polozitelno im se potpisani a duri nekoj rece deka bil kon kraj od avgust i mu potpisale
Zato prasuvam nekoj od sept.dan mu potpisaa zs kolku so mozam da vidam od sept.spored spisokon se malku
Автоматски споено мислење:

@Redmi kaj tebe dane imat potpis mozebi
Pofalise
@Ohridmaca1 nema seuste poypis se nadevav nedelava ama nisto , nz dali ek rab avgustot ili ke zaminat po odmori pa ke cekame septemvri .
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Za kanada moze bez viza da se odi bez problem. A za ziveeenje i rabitenne e isto kako vo bilo koja EU drzava procedurata.Moj
bratuced e vo Kanada
Може без виза туристички 6 месеца, ама работа без работна виза мало морген. Во Канада со БГ пасош може да одиш, како што можеш со МК пасош да одиш во Германија. Канада не е членка на ЕУ ниту на ЕЕА. Е сега, како ЕУ граѓанин со БГ пасош можеби полесно се добива работна виза во Канада, споредено со МК пасош, тоа не знам.
@Bregovic

Тоа што ви е во темно плаво, само таму смеете да работите без виза.
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Дечки ваше мислење за Аце Костиќ од Св Николе, слушнав можел да направи увид во министерството за правосудие за 35 евра.

Многу ми се развлечи процедурата со 15+ месеци дополнителна па би сакал да знам дали посредникот ми ги поднесел документите...
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
Здраво, да не познава некој посредник од благоевград? Ке одам понеделник или вторник со пцр тест за бугарија (имам документи од 2013) за купување на автомобил од перник, па ми треба мала помош околу смњнвање на талони(сообраќајна) и таблици од пернички на благоевград....не дека не би завршил работа, него ден губа ке е во барање каде шо како, со некој што знај 5 пати поедноставно би било, фала на помош ако знае некој
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
Дечки ваше мислење за Аце Костиќ од Св Николе, слушнав можел да направи увид во министерството за правосудие за 35 евра.

Многу ми се развлечи процедурата со 15+ месеци дополнителна па би сакал да знам дали посредникот ми ги поднесел документите...
За увидо незнам, ама онака е супер посредник. Ногу луѓе извадија од Свети Николе преку нега и праве се као шо треба.
И Крстич* е
 

MaxiDj

Top-notch Сasual Dating - Verified Maidens
Член од
23 ноември 2015
Мислења
15
Поени од реакции
4
Здраво на сите,
некој да не има некое инфо дали сеуште функционира праќањето на указите во амбасада ?
 
Член од
17 септември 2017
Мислења
14
Поени од реакции
10
Ako ima nekoj sto bi trebalo da odi vo sofija na 14 avgust bi bilo dobro da podelime trosok po pola ako ima prevoz so kola ili kombe da se sobereme 3 ca ili 4 ca. Ako nekoj planira da odi i istiot den da se vrati Vecerta neka me iskontaktira.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom