Најекономично греење (затоплување)

Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
И? Дистрибутер ќе си биде тој со мрежата.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Наместив клима од клими.мк Хаер 5,5ка за монтажа бевме договорени 4000 ден.Денеска после монтирањето ми велат дека демек згрешиле и ми наплатија 5000.Не е проблемот во тие 1000 ден. ме нервира што лажат за да те придобијат и после кој те ебе.Вака само ствараат одбивност, со нив е завршена приказната, бев во план да ставам уште 2 клими ама ме изгубија како муштерија.
Za zal cenata na montazata na inverter klima uredi e sekade pokacena 4.200 den e za 3.5kw a 5.000 den e za 5.5kw. SEKADE
Автоматски споено мислење:

И? Дистрибутер ќе си биде тој со мрежата.
Ne me razbiras i da ima liberalizacija na strujata za Fizicki lica pak Evn ke ja odrzuva mrezata trafostanicite defektite pred broiloto za nov priklucok ( nov korisnik ) pak ke treba Evn da stavi broilo
Operatorot samo ke ja odreduva cenata na strujata koja ke ja potrosi korisnikot odnosno Fizicki lica inaku site tehnicki zafati ke gi pravi Evn.
 
Последно уредено:

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Za zal cenata na montazata na inverter klima uredi e sekade pokacena 4.200 den e za 3.5kw a 5.000 den e za 5.5kw. SEKADE
Автоматски споено мислење:
Во ред е се, пред 1 недела кога се договаравме можеа да кажат дека е 5,6 илјади немаше проблем.Мене ме нервира селската финта дека згрешила диспеџерката.Можев да не му ги давам тие 1000 + ама ќе бев поголем сељак од нив.Вака нека му кисни, затоа објавив тука нека читаат луѓето каков однос имаат фирмите со потрошувачите.
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.188
Поени од реакции
2.862
Ало Македонија е ова, сега и северна плус...
Коку сакате мислете дека кога ќе има либерализација ќе биде поефтино, нема!
Така мислевме и со телефонскиве оператори, ама сибале мајката прво намалија па сите заедно поскапија, нема претплата под 10еур, ко во немачка да сне....
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Во ред е се, пред 1 недела кога се договаравме можеа да кажат дека е 5,6 илјади немаше проблем.Мене ме нервира селската финта дека згрешила диспеџерката.Можев да не му ги давам тие 1000 + ама ќе бев поголем сељак од нив.Вака нека му кисни, затоа објавив тука нека читаат луѓето каков однос имаат фирмите со потрошувачите.
Bidejki nasive Mk prodavaci se izgubeni vo vremeto i prostorot kupuvacite treba nekolku pati da prasaat koja e cenata na bilo koj produkt od Bela Tehnika vklucuvajki i montaza na klima.
Автоматски споено мислење:

I ekspertite se za da ima evtina tarifa

 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.580
Наместив клима од клими.мк Хаер 5,5ка за монтажа бевме договорени 4000 ден.Денеска после монтирањето ми велат дека демек згрешиле и ми наплатија 5000.Не е проблемот во тие 1000 ден. ме нервира што лажат за да те придобијат и после кој те ебе.Вака само ствараат одбивност, со нив е завршена приказната, бев во план да ставам уште 2 клими ама ме изгубија како муштерија.
Do lani cenite bea 60€ za 12ka i 80€ za 18ka odnosno nekoi naplajkaa 4000so5000mkd. A ovaa godina kako e ne znam koronata site gi mava vo glava,a idiotski e sto si se dogovoril 4000 a ti naplatile 5000,ne.si trebalo da davas +1000ka,taa sto te ubedila insto tija prodala klimata taa da si ja platela razlikatata od 1000ka.
Za brzo ke montiram 12ka.pa ke spodelam ,no ke pravime poseben drzac ne klasicen bidejki takva e lokacijata...
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Наместив клима од клими.мк Хаер 5,5ка за монтажа бевме договорени 4000 ден.Денеска после монтирањето ми велат дека демек згрешиле и ми наплатија 5000.Не е проблемот во тие 1000 ден. ме нервира што лажат за да те придобијат и после кој те ебе.Вака само ствараат одбивност, со нив е завршена приказната, бев во план да ставам уште 2 клими ама ме изгубија како муштерија.
Stavi Sliki od HAIER 5.5kw da vidime kako ja montirale Klimi Mk

Stavija li 3 metri bakarni cevki ( minimum ) ?
Vnatresnata edinica odalecena li e 10 do 15 cm za dobar protok na vozduh ?
Gi bandaziraa li cevkite so bela bandaz traka ?
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
243
Едно прашање за @најубав (пошто знам дека ги знаеш овие моделите кој и е мајка кој маќеа),
Hisense energy TQ35XE0EG + TQ35XE0EW чиј е ?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Едно прашање за @најубав (пошто знам дека ги знаеш овие моделите кој и е мајка кој маќеа),
Hisense energy TQ35XE0EG + TQ35XE0EW чиј е ?
Za toj model sto prasuvas toa e edna klima prvata oznaka e za vnatresnata edinica vtorata za nadvoresnata edinica

Ovie Hisence se novi na nasiot Mk pazar taka da retko nekoj ima iskustvo so ovaa marka na inverter klimi

Moj sovet ti e podobro zemi Haier tundra Vivax Aeri ili Tosot Muse LCLH so ovie klimi mnogu korisnici imaat pozitivni iskustva.
 
Член од
17 јуни 2020
Мислења
9
Поени од реакции
21
Sekoja cest za Daikin, ICS grup i monterskata ekipa , toplo gi preporacuvam na site, nema da imaat nikakvi problemi so invertorot, nema lazni karakteristiki, dobivaat ispravna dokumentacija i sto e najvazno proagjaat bez problem koga se raboti za subvenciite.
2DACC82F-3146-4F60-BF33-B6213B960A7F.jpeg BD4FC7A0-7D1F-4455-8CF2-257B28D099EC.jpeg 2DACC82F-3146-4F60-BF33-B6213B960A7F.jpeg BD4FC7A0-7D1F-4455-8CF2-257B28D099EC.jpeg
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Sekoja cest za Daikin, ICS grup i monterskata ekipa , toplo gi preporacuvam na site, nema da imaat nikakvi problemi so invertorot, nema lazni karakteristiki, dobivaat ispravna dokumentacija i sto e najvazno proagjaat bez problem koga se raboti za subvenciite.
Прегледај го приврзокот 260765Прегледај го приврзокот 260766Прегледај го приврзокот 260765Прегледај го приврзокот 260766
Cestito klima Dolgo i Ekonomicno da ja koristis

Inaku so koja firma si imal problem okolu subvenciite za inverter klimi vcera objavi inverter afera koja e taa firma ?
 
Член од
17 јуни 2020
Мислења
9
Поени од реакции
21
Imam edno prasanje do site ovde prisutni prodavaci na invertori :
ZOSTO GI LAZETE LUGJETO , EDNO IM NUDITE A DRUGO IM MONTIRATE,

STO MISLITE DEKA CE VI SE SLUCI KOGA OD GRAD SKOPJE CE POCNAT DA GI ODBIVAAT APLIKACIITE I CE VI GI PRATAT POTROSUVACITE PRED SALON NA PROTEST

KOJA DOBRA REKLAMA CE JA IMATE

A I NE MI SE JASNI SITE ONIE KOI SAKAAT DA KUPAT INVERTER ZOSTO GLEDAAT NEPROVERENI NO NAME BRENDOVI ILI INVERTORI OD GOOOOLEMI BRENDOVI SO LAZNI KARAKTERISTIKI KOGA MOZAT DA KUPAT MERCEDES SO DOKAZAN KVALITET I DOKUMENTI

GRAD SKOPJE CE VI GI REFUNDIRA PARITE DO IZNOS 62.000 BEZ RAZLIKA DALI STE KUPILE GJUBRE OD URED ILI MERCEDES

I NE BIDETE NAIVNI , AKCII NEMA DA IMA DODEKA NE SE POTROSAT SREDSTVATA I NE SE OBJAVI DEKA ZAVRSIL OGLASOT ZA SUBVENCIONIRANJE A DO TOGAS I MONTERITE CE TRIJAT RACE I CE VI NAPLACAAT KAKO SAKAAT ZATOA STO STE PRINUDENI DA GO MONTIRATE UREDOT ZA DA DOBIETE SUBVENCIJA

ILI PROSTO KAZANO UVOZNICITE GI IMAAT NABILDANO CENITE I NE DAVAAT POPUST ZATOA STO SAKAAT DEL I ONI OD KAJMAKOT, MONTERITE DA NE OSTANAT POKUSI SAKAAT I ONI EKSTRA PROFIT STO CE ZAVRTAT 8 strafovi I VIE CE SI JA SVITKATE OPASKATA I CE KAZETE NEKA ODAT 100eur I taka ce dobijam subvencii i SITE SRECNO CE PRODOLZAT NA FORUMOT DA SE RASPRAVAAT KAKO STARI BABI NA PLOT I DA CEKAAT NOVA OVCA ZA SISANJE
Автоматски споено мислење:

Cestito klima Dolgo i Ekonomicno da ja koristis

Inaku so koja firma si imal problem okolu subvenciite za inverter klimi vcera objavi inverter afera koja e taa firma ?
[/QUOTE

CE IMA NA VESTI :) se raboti za povece slucaevi ne e samo mojot.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom