K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Па нормално, и да е така ко шо вика цел ММА свет,пак ќе бидам на страната на Алекс,пошто е македонец.И реално,многу мали нијанси одлучуваа.
Тоа што сум од неодамна на пејџов,не значи дела од неодамна пратам борби.
А зашто да неможе да се тепа со Хабиб?Лесно може,да смени категорија,само гзот Дејна дали ќе дозволи!?
Јасно дека не го отвори ко паштета,али ете да се пошалиме))))
Јас сум за Фергусон,иначе
За Хабиб има колона кандидати а Александар е далеку од таа колона. Му се понудил Сехудо од пензија, тоа му е добра опција, освен ако не се запнати да го спарат пак со Халовеј и да не им ја гледа никој таа борба.
Па ќе глеаме изгледа и трета, се додека не му ја вратат титулата на Холовеј :D
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Overgrowth midget му рече, замисли
A Сехудо,еден крупен,горостас у пич мајчин
Па ќе глеаме изгледа и трета, се додека не му ја вратат титулата на Холовеј
Затоа MMA,се повеќе наликува на патувачки циркус,отколку на сериозна организација.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
A Сехудо,еден крупен,горостас у пич мајчин

Затоа MMA,се повеќе наликува на патувачки циркус,отколку на сериозна организација.
Одувек била циркус со двојни аршини, каква црна сериозна организација ;).
Автоматски споено мислење:

А за Сехудо, Алекс си се изјасни. Кажа, моментално сум фокусиран на зацврстување на мојот статус у федервејт, али доколку УФЦ сака да ја организира таа борба во меѓувреме ќе треба добро да искешира и во тој случај би се одржила.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Лук Томас, Саат време фантастична анализа на борбата Алекс-Холовеј. Доловено од различни агли, објаснето совршено. Генијално нешто, препорачувам да се погледа.

 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Лук Томас, Саат време фантастична анализа на борбата Алекс-Холовеј. Доловено од различни агли, објаснето совршено. Генијално нешто, препорачувам да се погледа.

У реду је друже, ќе има и други борби, чувај енергија :icon_mrgr:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Фигередо сварно опасен страјкер, ѕвер, но овој па Бенавидес многу кревок, со секој контакт одеше долу...

А и многу ми е мило што Хермансон ја заврши работата, големата уста Гастелум ќе причека за титула сеа.
 
S

ski

Гостин
Вечер последна борба на Фабрицио Вердум на која најверојатно ке изгуби од Густавсон,Дарен Тил и Роберт Витакер ке биде интересна не би предвидувал кој ке тепа.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Роберт сношти тешко низ Тил, но многу попаметно од претходната. Едноставно фрли повеќе карти на мастата иако беше ептен тесна борба.

Криво ми е за Алекс искрено, не очекував ништо друго освен финиш но Вердум е рептил човече...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Густафсон е ужасен на партер, премногу слаб и мислам дека не се ни замара. Вердум ама јако не истрола сабајлево, оди губи од полу-пијан русин(кафански стенд ап има де) и зема го крцка овај за 3 и пол минути.

Витакер ветерански си го искрцка овај, мислам дека 5 удари добри зададе Тил во цела борба. 4-1 во рунди без проблем.

Шогун-Ног копија од претходната борба. Ништо немам да додадам.

Ги гледав и Триналдо-Херберт, беше добра акција. Пол Крег против дагестанецот и Чизмаев чинам се викаше со Хабиб-стајл перформанс.

Добар евент севкупно.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Тил некако не беше доволно активен можеби и со добра причина поради тоа што не знаеше баш како да се справи со разновидноста на Витакер. Витакер баш така ветерански го изеде Тил се сложувам.

Ај со време се надевам ќе добие шанса да си ја врати титулата. Мислам дека тоа што го покажа против Изи не беше максимум од него. Мислам дека не требаше веднаш да се врати против Изи послем толку голема пауза, требаше некоја полесна борба да земе па послем да брани против Изи.

Ај да видиме прво Изи vs Коста каков исход ќе има.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Некаде прочитав за потенцијална борба Тиаго Марета Сантос - Пауло Коста...
Ме интересира каков епилог гледате на ова?
Борбава ептен е фантази и не ми се верува да се деси, но би била многу јака да бидам искрен.
It's a banger :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom