Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Нашиве поим немаат.
Кој сака нека верува кој сака нека не верува и нека си седи дома.Ова е официјално од конзулот наш во Софија.Човекот и моб тел си оставил.
Прегледај го приврзокот 259996
Spored mene tie sto imaat ukazi za zemajne veke odat vo Bugarija samo nikoj junak ne se najde da napisi ovde na forumov,za niv forumov e za dobivajne informacii no nikako da spodelat nesto,nesakaat i nekoj drug da zavrsi rabota.Ajde site sto imate skoro termini za zemajne ukazi pocnite da prakate e maili na nasiot konzul za da vi se dade dozvola da vlezite Bugarija da si go zemite ukazot,razbudetese inace nov termin ke dobiete za 2021 g.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Spored mene tie sto imaat ukazi za zemajne veke odat vo Bugarija samo nikoj junak ne se najde da napisi ovde na forumov,za niv forumov e za dobivajne informacii no nikako da spodelat nesto,nesakaat i nekoj drug da zavrsi rabota.Ajde site sto imate skoro termini za zemajne ukazi pocnite da prakate e maili na nasiot konzul za da vi se dade dozvola da vlezite Bugarija da si go zemite ukazot,razbudetese inace nov termin ke dobiete za 2021 g.
Gjabe Orelce ..mentalitet ....zasto ti I Jas da zavrsime rabota ;) Paleeeeee ....tools e vodata? Ukazi info :)
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Spored mene tie sto imaat ukazi za zemajne veke odat vo Bugarija samo nikoj junak ne se najde da napisi ovde na forumov,za niv forumov e za dobivajne informacii no nikako da spodelat nesto,nesakaat i nekoj drug da zavrsi rabota.Ajde site sto imate skoro termini za zemajne ukazi pocnite da prakate e maili na nasiot konzul za da vi se dade dozvola da vlezite Bugarija da si go zemite ukazot,razbudetese inace nov termin ke dobiete za 2021 g.
Mislam deka soopstenieto od konzulot e jasno!.. I ne veruvam deka konzulot ke dava fake news. E sega tie sto ke pocnat prvi da odat za Sofija ke bide ubavo ako spodelat sto i kako napravile, i dali zavrsile rabota.Iskreno me iziritiraa komentari na clenovi deka temata bila bg pasos procedura, kako ovoa da ne e povrzano so bg pasos i procedura ili tie se tolku sebicni pa sakaat da im se dava info samo za nivnata situacija!!!! Pozz
 
Член од
26 мај 2020
Мислења
12
Поени од реакции
8
Здраво,

Веќе некое време го пратам форумот за инфо и имам прашање (мислам еднаш беше одговорено но не можам да го најдам одговорот). За проверката на бројчето ако внесам во горните две пин и се ми вади статус но ако внесам и во долното што е за по конзулски пат ми вади статус ист... Инаку сум преку конзулат/амбасада.

Поздрав
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
30
Поени од реакции
76
Abe od so sum zafaten nemav vreme da se pofalam na 21 07 promena i kaj mene vo polozitelno tocno 3 meseci bez 3 dena na 24 4 mi se smeni vo finalna a sega na 21 07 vo polozitelno gospod na site neka vi pomogni sto pobrzo da zavrsime
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Spored mene tie sto imaat ukazi za zemajne veke odat vo Bugarija samo nikoj junak ne se najde da napisi ovde na forumov,za niv forumov e za dobivajne informacii no nikako da spodelat nesto,nesakaat i nekoj drug da zavrsi rabota.Ajde site sto imate skoro termini za zemajne ukazi pocnite da prakate e maili na nasiot konzul za da vi se dade dozvola da vlezite Bugarija da si go zemite ukazot,razbudetese inace nov termin ke dobiete za 2021 g.
Кога јас давав несебично информсациии детално, за влез во БГ со пцр негативен и термин на емаил, овде имаше некои паметни, од кои јас во 2014 стариот акаунт си го избришав, бев предупредена во лични пораки да давам инфо, овде била темата за бугарско државјанство! Како јас да пишував инфо за дарување крв!
Веќе имам мн од форумов што ми пишуваат лични пораки. Некој од нив веќе споделува овде информации од прва рака. Зошто некој како мене, само што спуштеше слушалка со Панев конзулот, одма на форумов пишуваше. Кој му треба инфо за влез, може да ме праша во лична порака.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Кога јас давав несебично информсациии детално, за влез во БГ со пцр негативен и термин на емаил, овде имаше некои паметни, од кои јас во 2014 стариот акаунт си го избришав, бев предупредена во лични пораки да давам инфо, овде била темата за бугарско државјанство! Како јас да пишував инфо за дарување крв!
Веќе имам мн од форумов што ми пишуваат лични пораки. Некој од нив веќе споделува овде информации од прва рака. Зошто некој како мене, само што спуштеше слушалка со Панев конзулот, одма на форумов пишуваше. Кој му треба инфо за влез, може да ме праша во лична порака.
Slobodno da pisuvas ovde informacii kako da se vlezi vo Bugarija kako ti taka i site drugi,toa e vo sklop so temava I gi interesira site sto imaat ukazi za zemanje i drugite koi moraat da odat vo ministerstvo ili DABC.
 
Член од
2 октомври 2012
Мислења
78
Поени од реакции
131
Јас имам термин за утре ама се откажав од идејата да одам и втор пат ќе го испуштам. Некако премногу пари ми е за екскурзии до граница и сите тие тестови за некој полуписмен граничар да не ме пушти. Посредникот ми вели дека и да преминам во правосудие не работат со странки, а овде ниту еден конкретно не пиша што направил. Чекав 5 години за потпис, како тргнало уште толку додека го земам пасошот.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Јас имам термин за утре ама се откажав од идејата да одам и втор пат ќе го испуштам. Некако премногу пари ми е за екскурзии до граница и сите тие тестови за некој полуписмен граничар да не ме пушти. Посредникот ми вели дека и да преминам во правосудие не работат со странки, а овде ниту еден конкретно не пиша што направил. Чекав 5 години за потпис, како тргнало уште толку додека го земам пасошот.
Mislam deka za ukaz podiganje rabotat, bidejki sekako ne rabote podolgo vreme toj sektor za blgarsko grazdanstvo so stranki od strana ama samo za zakazuvanje intervju i nosenje dokumenti... Imase decko od srbija so zede ukaz proslata nedela mislam
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Јас имам термин за утре ама се откажав од идејата да одам и втор пат ќе го испуштам. Некако премногу пари ми е за екскурзии до граница и сите тие тестови за некој полуписмен граничар да не ме пушти. Посредникот ми вели дека и да преминам во правосудие не работат со странки, а овде ниту еден конкретно не пиша што направил. Чекав 5 години за потпис, како тргнало уште толку додека го земам пасошот.
Prvo da mu kazis na posrednikot deka e nesposoben lazgo ministerstvoto raboti za davajne ukazi i dostava na dopolnitelni dokumenti samo ne se pravat intervjua,vtoro testot za korona e 3500-4000 denari pa podobro ke gi platis nego nov termin da dobies tek vo 2021, virusov nema da go snema i ke bide samo poloso i so pogolemi restrikcii.
 
Член од
2 октомври 2012
Мислења
78
Поени од реакции
131
Prvo da mu kazis na posrednikot deka e nesposoben lazgo ministerstvoto raboti za davajne ukazi i dostava na dopolnitelni dokumenti samo ne se pravat intervjua,vtoro testot za korona e 3500-4000 denari pa podobro ke gi platis nego nov termin da dobies tek vo 2021, virusov nema da go snema i ke bide samo poloso i so pogolemi restrikcii.
Дека е неспособен јасно ми стана уште пред некој месец кога излезе кризава. Веќе пишав до Стојанова да ми го пушти указот во амбасада, се простив од одењето во секој случај.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Дека е неспособен јасно ми стана уште пред некој месец кога излезе кризава. Веќе пишав до Стојанова да ми го пушти указот во амбасада, се простив од одењето во секој случај.
Toa e sto drugo mozis da pravis,samo sega se poveke odbivaat da gi prakaat vo ambasada ili konzulat bidejki imalo poplaki od ambasadata i konzulatot deka ne mozat da postignat so rabota,i se poveke odbivaat i gi teraat da si zakazat nov termin a toj e vo 2021 g.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Toa e sto drugo mozis da pravis,samo sega se poveke odbivaat da gi prakaat vo ambasada ili konzulat bidejki imalo poplaki od ambasadata i konzulatot deka ne mozat da postignat so rabota,i se poveke odbivaat i gi teraat da si zakazat nov termin a toj e vo 2021 g.
Jas samo nz tolku li nikoj do sega nema otideno vo Sofija ovoj period pa da spodeli info..
 
Член од
22 ноември 2018
Мислења
26
Поени од реакции
103
A kade prakate e-mail,posto i jas isto go imam veke vtor pat go ispustiv terminot za podiganje na ukazot.
Pozdrav
Здраво, ја имате постапката напишано на страница :)

forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

Чисто информативно, (ова и за другите, завчера прашував) да ви кажам дека сега указите во Скопје/Битола се праќаат наеднаш, односно, не стигнуваат од денеска за утре. Мојот стигна за околу 7-8 дена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom