Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.441
Поени од реакции
5.396
Битна победа, мораше и жртви да има... а сеа наредна мора одмазда за прошлите 5-0!

Не ми се свиѓа ова со Пиоли, супер резултати ваѓа на крај на сезона ама тоа немора да значи и за понатаму, увек тренерот што ќе дојде на полусезона е бољи од тој што го бркаат и после наредна сезона стануе исти кур...
Не дека тој швабата го знаев нешто или го сакав , исто ми е... само ептен аматерски, го бркаат цела година го договараат и раскинуаат, му плаќаат 2 милиончиња, играње курташак,... ама ај уз Пиоли ќе остане и Ибра и Малдини

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.621
Поени од реакции
5.591
Очајно лош потег со продолжување на договоров. Прво моментално буквално не играа за ништо па и овие резултати што се немаа скоро никакво поголемо значење. Кога беше битно и кога имаше притисок страшно потфрлија. Друго работи Пиоли никад до сега не покажал дека е квалитетен тренер што може стварно тимот на едно ниво го крене. Истава грешка и со Гатузо ја направија. Имаше еден добар период му продолжија договор и после па по старо се вратија. И не научија од таа грешка и не научија.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.829
Поени од реакции
23.044
Нек си ебе мајката и тој Рагник ајде, уште куров да им го извадеше на Газидис и Елиот да му го испушат. Уште тоа не побара. Ајде мрш ти ебем вампирот, еден куп германски освоил у 30 године кариера.

А ова може да значи дека договориле продажба на тимов, па новиот газда могуќе тој од Луи Витон бабушот не сакал господин германски куп да има толку надлежност у тимов
Автоматски споено мислење:

Иначе Рагник побарал да биде тренер, и тој или некој негов да ги има функциите и на Малдини и на Масара, што не било прифатливо за Газидис. Најверојатно увидел што ќе се деси ако се ослободеше од Малдини.

Прво браво за ќељавиот од мене.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
А да се преправаме дека е октомври и да го земиме Алегри дури е слободен.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ivan Gazidis reflected upon the decision to stick with Pioli.

“I am delighted with this agreement. Stefano has shown he can deliver the vision of football we have for our club – exciting, progressive and passionate,” he said.

“This is not a decision based on recent victories, but one based on how Stefano has built team spirit and unity of purpose, the way he has improved the performances of the individual players and the collective team, the way he has embraced our vision and the way he has represented himself and the club’s values
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.271
Поени од реакции
45.659
Не бев фан на ваква ситуација ама стварно не можеше да се игнорира периодов.
Испадна како нова екипа да излезе од изолација и по резултати и по игра и по енергија.

Ајде аирлија. Poli in ! :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.829
Поени од реакции
23.044
Абе не сум ни ја, ама па да му ебеш мајката не дека не заслужи човекот.

Немав ништо против ни германецот ама на кур ми се качи со тие барањата.

Може и подобро ќе им дојде малце континуитет, и да нема ајде јово на ново.

Почнаа фудбал да играат конечно и да излага квалитет од некои играчи со што и братот Малдини доби малце респект ( почнувајќи од мене) за сработеното задњиве два трансфер периода. И он заслужи со Пиоли заедно.

Вака испадна само Звоне ебан
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Како што прочитав последно на Рагник му понудиле само да биде спортски директор а Пиоли да остане,на што Рагник одбил.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
863
Рагник се понаша како Зидан да е и се да има освоено. Покрај се ја сум за жабар па да знам и дека нема да напраи успех. Не сакам клубот да изгуби се италијанско
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.030
Поени од реакции
628
Mnogu peder narod italiancive ,od mediumi pa se do Capelo i Sachi Pa i maldini vo odbrana na Pioli ,a koj dobri rezultati ne mozam da svatam od 7 mesto pak na 7
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Против Аталанта без Бенасер,Тео,Ромањоли,Конти а можеби и Кјаер кој се пожалил на болка во мускулите.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Задна линија Лаксалт,Габиа,Калабрија и Салемакерс.
Идеме јако.
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Настрана резултатите во изминатиов период, јас не памтам кога последен пат тимов гризел за победа од 1 до 90 минута.

Пристапот и менталитетот се целосно сменети од она на што се навикнавме изминативе 8 години.

Чим пас назад до голманот не е више прва опција во градењето напад нека си тера Пиоли и наредна сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom