Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.309
Полека се избиструваат трансфер целите, Средњак, Десно крило и CB. Санчо, Грилиш и уште еден. Подобро е да имаш да бираш кој да ти игра, а не да компензираш со Лингардовци и Переировци кога некој ке се повреди.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Полека се избиструваат трансфер целите, Средњак, Десно крило и CB. Санчо, Грилиш и уште еден. Подобро е да имаш да бираш кој да ти игра, а не да компензираш со Лингардовци и Переировци кога некој ке се повреди.
Средњак? 5 играчи имаме во среден ред, без Лингард, Мата и Переира.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
У некој паралелен универзум, Мурињо им се дере на Рашфорд и Гринвуд зошто не трчаат назад.
Уствари не, Лингард е прва постава и мур му се дере зошто не може да ги погоди Фелаини и Лукаку.

Од друга страна Гринвуд не можејки да помириса прв тим, прави фри трансфер во Дортмунд.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
У некој паралелен универзум, Мурињо им се дере на Рашфорд и Гринвуд зошто не трчаат назад.
Уствари не, Лингард е прва постава и мур му се дере зошто не може да ги погоди Фелаини и Лукаку.

Од друга страна Гринвуд не можејки да помириса прв тим, прави фри трансфер во Дортмунд.
Ова не е смешно, језиво е, затоа што буквално така ќе изгледаше иднината со Мурињо.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.309
Средњак? 5 играчи имаме во среден ред, без Лингард, Мата и Переира.
Toa e изгледа планот на Оле, сабајлето читав статија на Дакер од телеграф за трансфер целите. Баш би сакал да видам кого планира за партнер на Мегваер.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Toa e изгледа планот на Оле, сабајлето читав статија на Дакер од телеграф за трансфер целите. Баш би сакал да видам кого планира за партнер на Мегваер.
Може линк до статијата? Да не те чуди по Аке да тргнат, Бормут е скоро испаднат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.309
Може линк до статијата? Да не те чуди по Аке да тргнат, Бормут е скоро испаднат.
Ke мора да се регистрираш со богус емаил за целата статија. Ама, и од тоа што може да се прочита, баш овие се спомнати, Грилиш и Санчо плус центарбек. Ваљда сака во креативниот дел да има саглам замена, ако се повреди еден од Фернандеш/Погба.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Може линк до статијата? Да не те чуди по Аке да тргнат, Бормут е скоро испаднат.
Аке е брз, ќе го надополнува Мегваер, нема да чини многу и хоумгроун е - иако не сум убедена дека е за висок дострел но тоа може да се надополни со синергија во тимот.
Пишуваше во Атлетик дека 6 играчи ќе си одат (од ретардине некој збир) ама ме мрзеше да отворам кои точно.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Може линк до статијата? Да не те чуди по Аке да тргнат, Бормут е скоро испаднат.
Може Аке, и тој Рондон од чемпионшип би го земал а џонс и туанзебе аут, бидејќи од туанзебе тешко дека ке биде играч, таман кога треба да добие прилика тој се повредува
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Аке е брз, ќе го надополнува Мегваер, нема да чини многу и хоумгроун е - иако не сум убедена дека е за висок дострел но тоа може да се надополни со синергија во тимот.
Пишуваше во Атлетик дека 6 играчи ќе си одат (од ретардине некој збир) ама ме мрзеше да отворам кои точно.
Не е холаѓанец Аке?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.309
Небитна е националноста, ако е одредено време во клубот. Мислам дека и Кристиансен се смета како хомгроунг.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е холаѓанец Аке?
Не е националноста пресудна, за хоумгроун беше до 19 или до 21 година да има тренирано сума време во англиски клуб. Погба е хоумгроун а не е Англичанец :)
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Не е националноста пресудна, за хоумгроун беше до 19 или до 21 година да има тренирано сума време во англиски клуб. Погба е хоумгроун а не е Англичанец :)
A ха, јас ова хоум пребуквално си го сфаќав. :D
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Средњак? 5 играчи имаме во среден ред, без Лингард, Мата и Переира.
Најверојатно играч што ќе биде 70% прв тим и за ротација, Фред очигледно не е тоа.
Мене денес искрено жал ми беше за Грилиш, што не проба ништо не иде(((
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Од супер утакмица, мргудот ме изнервира со реакцијата кога Оле го извади... Цреп, не му фаќа црпката дека за неколку дена пак играат. Искрено едино он не покажува тимски дух. Дури и Фриз, кога на Раш му го поништија голот ради пасивен офсајд/опструкција лупаше по трева оти знаеше дека е он крив.
Колку само се мењаат примадониве (n)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom