Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Сакав да ти реплицирам, ама ова со национал социјалист малку ме замисли, стварно позмаван многу деца кои биле национал социјалисти по убедување а денеска го подржуваат Апасиев.Краток период и јас без малку занесен во таа идеологија па од таму и ги знам децата.
Но навистина многу од младите кои дејствувале некако или пак имале патриотски ставови денес се за тоа Левица да добие пратеници.

Според тебе како левичар што ти смета кај Левица и Апасиев, не гледаш ли иднина во тоа да го дадеш гласот за нив?
Бев многу близок до левица, 2016 и 2017 гласав за нив, помагав во кампањите, ама со текот на времето димче почна да ја превзема партијата и да доминира неговата идеја и теорија. Димитар партијата ја превзема по вина на другите кои или се правеа слепи на неговиот очигледен национализам или им беше испод част да дебатираат и да водат внатрепартиски војни. Од таа екипа 2016, не остана никој освен димче, иако имаше навистина многу квалитетни млади луѓе особено Мариглен, Јованчевски, Бранимир (иако во многу работи не се согласувам со него) и уште многу млади од позадина што работеа, а беа дел од левото крило на пленумот.

За кампањава, програмата и тоа што стана левица после 2017 немам баш време да дискутирам, евентуално викендов ако имам време ќе ти пишам.

Да не ме сфатиш погрешно, иако лично и како човек не го поднесувам димче, за признавање е дека моментално е најквалитетен оратор и меѓу најквалитетните дебатери на политичкава сцена.

Дали влегол или не влегол димче во парламент, не гледам каква промена ќе направи. Гледам од перспектива на левичар. Ако бев националист дефинитивно за него ќе гласав :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
иако имаше навистина многу квалитетни млади луѓе особено Мариглен
@Darling ааааааааа
Бев многу близок до левица, 2016 и 2017 гласав за нив, помагав во кампањите, ама со текот на времето димче почна да ја превзема партијата и да доминира неговата идеја и теорија. Димитар партијата ја превзема по вина на другите кои или се правеа слепи на неговиот очигледен национализам или им беше испод част да дебатираат и да водат внатрепартиски војни. Од таа екипа 2016, не остана никој освен димче, иако имаше навистина многу квалитетни млади луѓе особено Мариглен, Јованчевски, Бранимир (иако во многу работи не се согласувам со него) и уште многу млади од позадина што работеа, а беа дел од левото крило на пленумот.

За кампањава, програмата и тоа што стана левица после 2017 немам баш време да дискутирам, евентуално викендов ако имам време ќе ти пишам.

Да не ме сфатиш погрешно, иако лично и како човек не го поднесувам димче, за признавање е дека моментално е најквалитетен оратор и меѓу најквалитетните дебатери на политичкава сцена.

Дали влегол или не влегол димче во парламент, не гледам каква промена ќе направи. Гледам од перспектива на левичар. Ако бев националист дефинитивно за него ќе гласав :D
Како може да си толкава патетика од човек, да ми користиш голема буква кај мрсул Мариглен, Јованчевски, Бранимир... а Апасиев да го пишуваш со мала уште па „димче“.. како, објасни ми, како? Како може да си толкава патетика?
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
точно. да му беше стало на ДПМНЕ за името немаше да влегуваат у Собрание за да си го спасат криминалот, туку ќе влезеа за да спречат неуставна промена на име. ама тогаш ќутеа, и за референдуимот ќутеа, еден од ДПМНЕ не повика на бојкот, само Левица повика.

и после различни биле. да, се разликуваат по начинот на крадење на народните пари.
На некоја тема тука прочитав дека кога сдсм го носела за законот за приватизација со кој го искрадоја цел народ дпмне го бојкотирал параментон, Испаѓа дека за секоа важна одлука за иднината на Македонија дпмне бојкотира и самото тоа за мене се исти ко сдсм т.е предавници на Македонија и народот.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.471
Поени од реакции
4.645
Рамуш Харадинај да беше премиер наместо Груевски, помалку штета на партијата и народот ќе напраеше.
Мислиш наместо Заев.
Поголема штета од оваа од заев никој не би бил способен да напрај, освен заев, само тој можи да се надмини и да урни сопствен рекорд.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.641
Од таа екипа 2016, не остана никој освен димче, иако имаше навистина многу квалитетни млади луѓе особено Мариглен, Јованчевски, Бранимир (иако во многу работи не се согласувам со него) и уште многу млади од позадина што работеа, а беа дел од левото крило на пленумот.
Бранимир кој за 400 евра плата и кило урда ги шитна другарите, партијата и принципите, за да му биде измеќарче и потрчко во Влада на кловнов од Муртино, истиот тој кловн кој до пред изборите на сите можни начини пробуваше да им ја саботира, преземе и уништи партијата?

Бранимир, економски неписменото квазиекспертче, кое се маваше во гради со прогресивен данок, а подоцна, откако дојде на власт и го спроведе прогресивниот данок, после само 9 месеци да доживее апсолутно фијаско и резултати од типот на: изгубени 50% од даночните приходи кои можеле да се соберат, зголемена даночна евазија и одлевање пари во соседните држави, одложување на планирани инвестиции во фирмите?

Бранимир кој откако доживеа апсолутно фијаско со ретардираниот прогресивен данок и ја уназади државава на економско поле, беше избркан од функција како последна џукела, и тоа од истиот тој кловн кој претходно му фрли неколку трошки за да му биде потрчко?

За овој ли Бранимир правиш муабет? За овие ли квалитетни млади? :pos:

Апасиев за овие е интелектуален Монт Еверест. Тоа што кај некои од вас преовладува измеќарскиот ген да го тртите газот и да поќутувате пред отворениот шовинизам и национализам на соседиве кои ви го оспоруваат основното право на самоопределување, не значи дека Апасиев е помалку левичар од другите.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Хахахахах секта. Илија ќе ти вратам во пп коа ќе имам време, баш ради ова не коментирав во темава. Многу идолопоклонство од ликови што немаат никаква врска со левичарските идеи.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
На некоја тема тука прочитав дека кога сдсм го носела за законот за приватизација со кој го искрадоја цел народ дпмне го бојкотирал параментон, Испаѓа дека за секоа важна одлука за иднината на Македонија дпмне бојкотира и самото тоа за мене се исти ко сдсм т.е предавници на Македонија и народот.
Не го бојкотираа парламентот, туку изборите.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.584
@Darling ааааааааа

Како може да си толкава патетика од човек, да ми користиш голема буква кај мрсул Мариглен, Јованчевски, Бранимир... а Апасиев да го пишуваш со мала уште па „димче“.. како, објасни ми, како? Како може да си толкава патетика?
Mariglen kvaliteten bil.
Najgolemo dostignuvanje na Mariglen e upagjanje na casevi kaj Karakamisheva, i unistuvanje teatarski prestavi.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Според тебе како левичар што ти смета кај Левица и Апасиев, не гледаш ли иднина во тоа да го дадеш гласот за нив?
Пред 12 сам себе си смета, после 12 сите му сметаат. Таков калибар е, мал, не прави штета, ама сепак тука е да гребне.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.520
Бев многу близок до левица, 2016 и 2017 гласав за нив, помагав во кампањите, ама со текот на времето димче почна да ја превзема партијата и да доминира неговата идеја и теорија. Димитар партијата ја превзема по вина на другите кои или се правеа слепи на неговиот очигледен национализам или им беше испод част да дебатираат и да водат внатрепартиски војни. Од таа екипа 2016, не остана никој освен димче, иако имаше навистина многу квалитетни млади луѓе особено Мариглен, Јованчевски, Бранимир (иако во многу работи не се согласувам со него) и уште многу млади од позадина што работеа, а беа дел од левото крило на пленумот.

За кампањава, програмата и тоа што стана левица после 2017 немам баш време да дискутирам, евентуално викендов ако имам време ќе ти пишам.

Да
Хахахахах секта. Илија ќе ти вратам во пп коа ќе имам време, баш ради ова не коментирав во темава. Многу идолопоклонство од ликови што немаат никаква врска со левичарските идеи.
Ок нема гајле уживај, тргнав и ја да ти реплицирам на тој начин ама ете ти кажав дека познавам деца кои од национал социјалисти со текот на времето стануваат левичари.Дали Апасиев ја преставува левицата на поинаков начин или пак ние младите сме биле само млади и глупи па сме биле заведени во тоа барајќи подобрување на опшеството и позицијата на Македонците зошто истите деца кои ги знам денеска се Левица баш од причини шо сакаат промени во државата и ја сакаат вистински.



ПС:Да не ме сфатиш погрешно, далеку сум од таа идеологија а и од секоја друга, не верувам дека ни една е за доброто на народот, барем така се покажале, тоа што некогогаш сум верувал во неа, како што сега би го дал гласот на Апасиев и Левица е само поради тоа да се најде начин за промена на местото во кое живееме и системот кој владее тука.
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Хахахахах секта. Илија ќе ти вратам во пп коа ќе имам време, баш ради ова не коментирав во темава. Многу идолопоклонство од ликови што немаат никаква врска со левичарските идеи.
Секта? 5 аргументи доби од @Con Artist додека од тебе добивме „квалитетни дечки како Бранимир и Мариглен“ само затоа што, веројатно си врзал 2-3 збора со нив, лол.
Баш ради кое не си коментирал во темава? За да не се бламираш со празни зборови?
Требало да продолжиш...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Ја не сфаќам зошто човек што сака да си ги заштити јазикот, историјата и идентитетот на својот народ се нарекува националист? :confused:

Националисти се шконите, бугарите, грците и србите - не ние што само се браниме од нивни напади ебаве тоа зелките.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
Рамуш Харадинај да беше премиер наместо Груевски, помалку штета на партијата и народот ќе напраеше.
Да едначиш терорист и чоек кој организира трафик на органи, луѓе и дрога со некој што крадел и бил пичка во душа е цо најмала рака смешно.
Нема да употребам други зборови бидејќи репликата може да ја сфатиш лично, а немам намера за препукувања на лична основа.

Мрази го Грујо, заслужил, истиот придонесе за губење на македонштината - која, во принцип, од 2001 наваму и ја немаме. Но да ги едначиш овие двајца нема смисла, само долеваш масло во огнот при вакви дебати во време кога тоа не и оди во прилог на државата.
На тој начин индиректно придонесуваш да остани на власт гомново од човек кое нема ниту едно македонско ковче во него.

Хахахахах секта. Илија ќе ти вратам во пп коа ќе имам време, баш ради ова не коментирав во темава. Многу идолопоклонство од ликови што немаат никаква врска со левичарските идеи.
Тоа што го знаеш лично Апасиев или другите "соборци" од шарената "револуција" не ти дава за право да го дискредитираш на лична основа по форуми.
Прашањето е ЗОШТО сега и ЗОШТО пред избори? Каде бевте до сега да го правите тоа?
Човекот можеби не е идеален ама од заеБ е едно 20 пати подобар, од Жмицко едно 10.

Ова испаѓа како она, ама јас као мал ТРЕНИРАВ фудбал, ја знам се' за фудбалот и моето е последно на таа тема, останатите сте неуки и немате реално гледање на состојбата.

Не ти го напаѓам ставот во суштина, него не е време и место да се зборува за ликот и делото на Апасиев на неполна недела дена пред избори кога ликовите против кои се бори се ДАЛЕКУ поголеми негативци од него - ама БУКВАЛНО во секој можен поглед.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom