Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Во темава има три типа на луѓе:
Членови на СДС
Членови на ДПМНЕ

СЛОБОДО-УМНИ, ВИСОКО ИНТЕЛЕГЕНТНИ ЛУЃЕ НА КОИ ИМ Е ПРЕКУ КУР ОД СИТЕ! И ДА ЗГРЕШАТ, ДА НЕ ИМ Е МАКА.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
451
Во темава има три типа на луѓе:
Членови на СДС
Членови на ДПМНЕ

СЛОБОДО-УМНИ, ВИСОКО ИНТЕЛЕГЕНТНИ ЛУЃЕ НА КОИ ИМ Е ПРЕКУ КУР ОД СИТЕ! И ДА ЗГРЕШАТ, ДА НЕ ИМ Е МАКА.

 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
590
Поени од реакции
1.926
Не сум упатен во партииве... овие од Левица имаат врска со Шарената револуција?
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.563
Поени од реакции
13.890
Ау ау, на la casa de papel ми заличи :D мислев дека нема да се појави подобар спот од првиот, ама овај го надмина, поставуваат стандарди (y)
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
451
Enemy of the state
Спотов е ко Груевски на времето со првата жена :D
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
Глумат бе пријателе овие од денешнава Левица/Десница дека се за права на работниците, за намалување и искоренување на сиромаштијата, дека се за социјална правда. За тоа беше ама онаа стара вистинска Левица, а не овие полтрони кои само чекаат ако им се укаже шанса да се пикнат постизборно во влада со ДПМНЕ, тоа е провидно.

Гледај ги Апасиев и тие кои се околу него, како ѕверови земаа и избркаа од таа Левица добар дел од основачите на таа партија.

Кога така ѕверски Апасиев постапи против неговите соборци од првите денови на Левица, што мислиш, подобро ли преостанува за останатите од оваа држава? И тука мислам на обичните граѓани, ме заболе за постизборни политички пресметки со политички опоненти.

Со останатите Апасиев нема да биде ништо подобар, тоа на сите треба да им е јасно, типот е фрик, и само си брка негови интереси.
глупости. тие избркани што ги именуваш беа баш тоа, полтрони на СДС на Нашата Земја чија цел беше претворање на Левица во сателит партија на лажните социјалдемократи. не успеаја затоа што Апасиев ги искорени сите и ја исчисти партијата.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Нема зошто да одат во предизборна коалиција, кога левица во моментов зема гласови од сдс. Доколку отидеа во коалиција со вмро ни пола немаше да добијат од тоа што ќе добијат на избориве. А тоа ни на вмро не му одговара.
Еве прашај ги нивните членови тука, дали ке гласаа за левица, ако отидеа во предизборна коалција со вмро.

Многу јасно.
Но ова не може да им се докаже на луѓето, дека предизборно Левица/Десница да одеше со ДПМНЕ во коалиција дека немаше сега Апасиев да има популарност каква што ја има меѓу работничката раја.

Но после избори ако Апасиев направи евентуална влада со ДПМНЕ, за брзо време ќе се разочараат неговите гласачи, бидејќи со влез во влада со ДПМНЕ, Левица има се што ќе кажат во ДППМНЕ за политики, Апасиев се ќе подржува.
Автоматски споено мислење:

глупости. тие избркани што ги именуваш беа баш тоа, полтрони на СДС на Нашата Земја чија цел беше претворање на Левица во сателит партија на лажните социјалдемократи. не успеаја затоа што Апасиев ги искорени сите и ја исчисти партијата.

И сега пред избори Апасиев глуми дека е сам во политика, но ако му се укаже шанса постизборно има да прави дилови со ДПМНЕ.
Што мислиш дека политиката е ефтина играчка, него го помага ДПМНЕ финансиски.

А мене само напаѓајте ме дека сум Татар, гајле ми е, немам никаква врска со Бугарија.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Оваа Мојсовска битолчанка е?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.420
Поени од реакции
9.095
Многу јасно.
Но ова не може да им се докаже на луѓето, дека предизборно Левица/Десница да одеше со ДПМНЕ во коалиција дека немаше сега Апасиев да има популарност каква што ја има меѓу работничката раја.

Но после избори ако Апасиев направи евентуална влада со ДПМНЕ, за брзо време ќе се разочараат неговите гласачи, бидејќи со влез во влада со ДПМНЕ, Левица има се што ќе кажат во ДППМНЕ за политики, Апасиев се ќе подржува.
Автоматски споено мислење:




И сега пред избори Апасиев глуми дека е сам во политика, но ако му се укаже шанса постизборно има да прави дилови со ДПМНЕ.
Што мислиш дека политиката е ефтина играчка, него го помага ДПМНЕ финансиски.

А мене само напаѓајте ме дека сум Татар, гајле ми е, немам никаква врска со Бугарија.
Можда не си татар, но директно или индиректно одработуваш за сдс со ваквите коментари - што е погубно првенствено за државата, а потоа и за тебе како човек, иако имаш право да гласаш за кој ми ти е мило и драго на душичето.

1. Апасиев влегува во собрание - макар и до утре да критикувате по форуми.

2. Тебе не ти смета што влегува туку што нема да коалицира со антимакедонската сдс.

3. НОРМАЛНО дека треба да коалицира до вмро за да се спречи формирање на влада со албанец премиер и за да може да добие министерско место во таа влада (би сакал да е тоа за правда) и да може СИСТЕМСКИ од внатре да влијае на нештата суштински.

4. Доколку ВМРО не покрени процес за враќање на името секогаш ќе има опција да излези од истата влада и да остане и понатаму трн во око и на едните и на другите од собраниската говорница.

И НИКАДЕ не атакува на раб класа, напротив, најголемата поддршка му доаѓа од младите кои се невработени - а способни и на кои им е дојдено преку глава од вмро-сдс до недоглед....


Овие избори влегува во парламент со едноцифрен (мн мал број) на пратеници.
Следните, без него никој не ќе може да формира влада бидејќи во џеб ќе има двоцифрен број на пратеници и влијание на терен.

А вас и понатаму нека ви смета македонската опција па обидувајте се да спинувате.

Она што се случи синоќа кај вучич во комшии ќе дојде и кај нас ако остани зајакот и даде газ кај албанците - а не гледам како би останал на власт доколку не се натрти.

Како беше она: Се' додека дишам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom