Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Изиграл 5-6 утакмици во серија, озбилно? Има фудбалери што имаат играно по 50-60 натпревари во серија особено дефанзивци. Не е заморот причина за "возењето" кое го доби, не мора да бараме оправдување за секоја грешка.
Па да беше Линделоф пример немаше заморот да биде изговор, ама па и него не го платија 80м
Да разјасниме не викам дека Мегваер е лош играч, ама па не е ни бог како што го прават некои
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Па да беше Линделоф пример немаше заморот да биде изговор, ама па и него не го платија 80м
Да разјасниме не викам дека Мегваер е лош играч, ама па не е ни бог како што го прават некои
Де посочи кој го направи бог?Дааалеку од совршен е.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Па да беше Линделоф пример немаше заморот да биде изговор, ама па и него не го платија 80м
Да разјасниме не викам дека Мегваер е лош играч, ама па не е ни бог како што го прават некои
Бог е Мегваер, баш бог. Само Ван Дајк е по-бог од него во Премиер Лига. Кој мисли поинаку нема појма.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Бруно и Марсијал се номинирани за играчи на месец на ПЛ, во конкуренција на Алан Сент-Максим, Ингс, Раул Хименез и Конор Коуди.Со месеци не сме имале играчи кандидати за оваа награда(освојувач пред 3 години - Ибра), сега веројатно ќе имаме играч кој ја освојува 2 пати у низа (Бруно ја зема наградава прошлиот пат).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Гринвуд и Хендерсон изгледа ќе добијат повик од Саутгејт за лигата на нациите
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Одличен потег со новиот договор за Матич. На почетокот на сезоната ретко кој се надеваше дека ќе ја врати формата од претходно, ама од Јануари до сега изгази. Можеби овие месеци ги одигра и најдобрите утакмици откако е во Јунајтед.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Одличен потег со новиот договор за Матич. На почетокот на сезоната ретко кој се надеваше дека ќе ја врати формата од претходно, ама од Јануари до сега изгази. Можеби овие месеци ги одигра и најдобрите утакмици откако е во Јунајтед.
Ноември/Декември, он му го спаси гзот на Оле уствари, кога се повреди Скот и Оле се брукаше со Переира и Фред на ЦМ 2 утакмици.Среќа му текна на Матич и се стабилизираа одма.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Точно од последната утакмица за 2019, со Барнли гости па наваму
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Тој Мегваер ваков таков..ни е најдобар во одбрана..секоја ебана утакмица игра, во лигата..купови..европи..пичке материне..маста му ја извадија..

Гледајте партнер соодветен да најдат..и да се стабилизираме целосно на тие позиции.
Дека ќе кикса одвреме навреме..ќе кикса...ко и секој друг играч.
Финтата е нели нападот тогаш да запне и да го анулира киксот.
Ко шо одбраната им го чува газот кога од сто шанси ќе реализираат една.


П.с. Бооо кој ќе чека до четврток следна утакмица :несвест:

...
Доцна видов и Фросе горе тоа го пишала..
Аха значи апропо муабетов и Линделоф изигра 90% од утакмиците и како и секој друг играч од време на време кикса, ама тоа некако не проаѓа добро на форумов дури за голот на тотенхем некој велеа дека е негова кривина не тоа што мегваер се позиционираше да спречи налет од публика (док се свести дека нема публика тоацрното шпиц опали и скина мрежата)
Е сега се наметнува прашањето ако како секој друг од време на време што кикса зашто некој е дежурен кривец, а за другиот редовно наоѓа некој изговор?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Ja бев еден од оние кои мислеше дека откако Матиќ пропадна во форма, дека нема да си ја врати формата, особено што имаше и операција. Секоја чест за тоа како успеа да ја сврти работата со Оле, од прашување јавно на неговата тактика и јавен конфликт, до клучен играч и нов договор. :cuc:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ja бев еден од оние кои мислеше дека откако Матиќ пропадна во форма, дека нема да си ја врати формата, особено што имаше и операција. Секоја чест за тоа како успеа да ја сврти работата со Оле, од прашување јавно на неговата тактика и јавен конфликт, до клучен играч и нов договор. :cuc:
Заебани се Норвежаниве да ти се претпоставени, пишав и на темава, понашањево на Оле со смеење прво и другарски однос со сите па клоците ептен ме потсети на еден team lead на проект што го имав, исто Норвежанец. Чим Матиќ што е Србенда го среди, беа закрвени што викаш ти и сеа се на да пукне, се ми е јасно.
Ќе им го најде крајот Оле и на рандом легендиве што си даваат за право да сугерираат секакви глупости. Јас сум презадоволна од ова сега, се надевам само дека ќе го префрлиме и во другата сезона.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
А слушнавте на видеото од Оле на крајот од мечот кога се поздрави со Аке што му кажа? Англичаниве кренаа шпекулации од прва
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Aко стварно ке кошта 20 милиони фунти, исплатлив ризик и те како.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас не,што му кажа?
Продолжи така, ќе ни треба левак штопер. Што знам јас како пофалба кон Аке го сфатив ова, не како врбување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom