Голот што го примивме ем низ нозе ем низ уши, два токмака :D

32.372
42.562
Визијата на Бруно е фасцинантна. Човекот секогаш знае што ќе прави со топката уште пред да ја добие.

Импактот на играта му е исто неверојатен. Конечно имаме брз прокот на топка, без беспотребно пимплање.

Гринвуд исто е супер освежување. Двоцифрен број голови во првата сезона со сениорите, плус Рашфорд и Марсијал стигнаа до 20ка прв пат во нивната кариера. Сите тројца со огромен простор за напредок. Има надеж дека ќе не биде, дефинитивно.

26 јануари 2009
7.493
6.119
За скоро време Гринвуд ќе ни е најдобар во офанзивната 3ка. За 1 сезона можеби.

27 јуни 2020
3.175
7.436
Ова е одговор на тим со шампионски менталитет. Примаш евро гол, еден од оние кои се даваат еднаш во кариера, не паничиш, и до полувреме им стегаш 3 парчиња.
Автоматски споено мислење:

Да, ама ако дојде Санчо за Гринвуд нема место прва постава. На тоа никој не мисли.

14 април 2012
31.409
62.005
Не смееме онакви глупости да правиме во одбрана. Почнав Хендерсон да го пратам последниве 2-3 утакмици, и прави слични грешки како Де Геа, прими гол на прва против Арсенал, а со Тотенхем, Кејн му даде млак гол по средина, среќа, го поништија со ВАР.

32.372
42.562
Иначе, Бруно сега најде да поклонува пенали... кога го имам triple captain на фантази :pusigo:

32.372
42.562
Две асистенции има, доста ти се.
Среќа и Рашфорд го имам во напад, па ќе му простам. :D

Мада, гол од Бруно ми носи 15 поени во оваа ситуација, гол од Рашфрод само 4. :/

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
29 јануари 2007
84.962
195.489

Да ама тогаш при ротација нема да имаш пациент како Переира или Лингард, ќе го имаш Гринвуд. Ќе има минути за сите, само нека дојде Санчо :D

3.175
7.436
Јас сум прв да дојде, ама факт е дека тоа ќе ја кочи кариерата на Гринвуд. Напаѓачката тројка со Рашфорд, Марсијал и Санчо би била многу млада, па тешко е да се рече дека Гринвуд би има време да чека да игра прва постава. А едно е да играш од почеток, друго е да влегуваш како резерва.