Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
24 март 2010
Мислења
15.150
Поени од реакции
25.592
Член од
24 јуни 2020
Мислења
8
Поени од реакции
4
Секоја врска или брак има ваква криза, особено на помлади години. Затоа, најчесто не се стапува во брак, ако сметаш дека не си видел доволно од слободниот живот. Штом гледаш по други, значи се променило нешто и во вашата врска. Имате проблем и разговарајте за тоа, решете го. Не те привлекува веќе, немаш желба за секс со него, тоа е проблем кој не зависи од другиот тип. Ако нема решение, бујрум развод и секој си оди по свој пат.
Toj bese premnogu izbuvliv ovoj period, mozebi toa i me oddalecilo od nego.
Автоматски споено мислење:

Tака така, објаснете му на тролот :facepalm:
Mozebi na vas zaebancija vi stoe ova, ama ne e. Nemam popametna rabota i aj ke sedam po forumi i ke trolam, kako ne..
Автоматски споено мислење:

Млади сте, имате еден тон можности да си го збогатите секојдневието. Можеби е период на меланхолија со сите случувања и изолации... Шетајте, дружете се, можеби повторно ќе излезат неговите позитивни страни кои те привлекувале. Не се откажувај веднаш тоа е најлесно.
Prethodno poveke izlegyvavme, sega poretko, bidejki nema tolku moznost ima rabota. No sepak i jas pomisliv na toa. Mislev da pomineme nekoj vijend zaedno oddeleni od se i site. Vaka samo nervozi problemi i ne ode..
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
@RedFlower разговарај со маж ти шо те мачи. Ако пробаш да маскираш шо осеќаш и зошто, нема да се реши проблемот со романтичен викенд. Само ќе се презакажи друг пат да се повтори.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.334
Поени од реакции
3.276
Toj bese premnogu izbuvliv ovoj period, mozebi toa i me oddalecilo od nego.
Автоматски споено мислење:



Mozebi na vas zaebancija vi stoe ova, ama ne e. Nemam popametna rabota i aj ke sedam po forumi i ke trolam, kako ne..
Автоматски споено мислење:



Prethodno poveke izlegyvavme, sega poretko, bidejki nema tolku moznost ima rabota. No sepak i jas pomisliv na toa. Mislev da pomineme nekoj vijend zaedno oddeleni od se i site. Vaka samo nervozi problemi i ne ode..
Ne se lazi ne gi slusaj trolovite od forumot, brakot e sveta rabota. Cuvaj si ja familijata
 
Член од
24 јуни 2020
Мислења
8
Поени од реакции
4
Да не осеќаш малце вака како врскава да те... гуши?
Toj period da, nemav volja za nisto, sega ne tolku mnogu..
Автоматски споено мислење:

@RedFlower разговарај со маж ти шо те мачи. Ако пробаш да маскираш шо осеќаш и зошто, нема да се реши проблемот со романтичен викенд. Само ќе се презакажи друг пат да се повтори.
Mu rekov deka toa sto e premnogu izbuvliv i nervozen mi prece, a odgovorot bese deka sme go nervirale mn i ne mozel da se vozdrze...
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Zdravo sakam da slusnam mislenje od vas. imam 21godina vo brak sum 3 godini. No ovie nekolku meseci maz mi voopsto ne me privlekuva. Ni seksot ne e kako sto bese, koga imame nisto ne osekjam, a i ne ni pomisluvam sega na seks iskreno. Ne znam vo koj e problemot dali vo mene ili vo nego. Isto ovie meseci mnogu mislam na edno momce so koe se imam samo smuvano i nisto drugo. Od glava ne mi izleguva toj, ne znam sto da pravam....
Dosada ve fatilo i dvajcata ,mozzda i maz ti misli na druga ili veke tera so druga . vreme ti e da probas nesto novo . Pisi inbox ako si za druzba povremeno
 
Член од
3 јули 2020
Мислења
19
Поени од реакции
35
Zdravo sakam da slusnam mislenje od vas. imam 21godina vo brak sum 3 godini. No ovie nekolku meseci maz mi voopsto ne me privlekuva. Ni seksot ne e kako sto bese, koga imame nisto ne osekjam, a i ne ni pomisluvam sega na seks iskreno. Ne znam vo koj e problemot dali vo mene ili vo nego. Isto ovie meseci mnogu mislam na edno momce so koe se imam samo smuvano i nisto drugo. Od glava ne mi izleguva toj, ne znam sto da pravam....
Odi skokni vo Vardar i ti ke bides zena nekomu tesko na mazti so tebe iskreno
 
Член од
3 јули 2020
Мислења
19
Поени од реакции
35
Kако и да е знаела или не знаела да плива најдобро ќе биде да се удави за доброто на сите нели
 

Kajgana Shop

На врв Bottom