Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Она кога некој ќе напише го допревме дното во Македонија,и секогаш се изнаоѓат нови креативни решенија за да се надгради и прошири реченицата го допревме дното како во случајот со политичките рекламни спотови од кој искочија еден тон мемиња.Не очајувајте ова држава може да ви понуди идеални решенија за го допревме дното,со нови свежи креативни идеи,ајде пишете сега го допревме дното да видите како ќе се дрзнат да направат нова глупост каде што нема да останете рамнодушни.
Патем ако целта на истите рекламни спотови е да се привлече некој да гласа,ондак спротивниот ефект на истите е постигнат со сигурност или што би рекол ватто:Донеси го пламенофрлачот.

Вака се чуствував денеска кога го гледав тој очај од млади циц*ња кој делеа пакетчиња со политички материјал.

Кога ќе идете да гласате у јули,полошо нешто од короната што може да ве снајде е уште една рунда на лоши политичари полни со очајни исправувања,преродби,заживувања и какви ли уште не срања.Најголемиот златен туш за најголемиот џган од политички опоненти,и исто и за тие што таму ги донеле.
Секое добро и чувајте се
ватто/
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.951
Поени од реакции
17.704
Придобивка од тоа да живееш во зграда со луѓе од Романија и Полска е тоа што без разлика кога ќе пуштиш гласна музика никој нема да се побуни за тоа или па да ти викне полиција или па да ти позајмат пиво ако случајно си снемал.

Е сега заебана работа е кога си во недела од сабајле на работа а зошто они се сите дома, па од секој стан ечи музика и не можеш да заспиеш.


Јбг, среќа што утре работам само 4 саати па ќе може да се посвети време на пиење полско пиво :icon_mrgr:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
19.604
Драа

Знаеш кд ке ги сакам поише кучики од мачики? Никад!
Што не лаеф бе мачке у ниедно врме преко ноќ и тој за ништо,онакој,лаеф си.Што не трчиф по точкови?
Ццц кучиња петнаес иљаде године не научисфа дека џабе трчиф и лаеф по афта и точкови.И кд ке ги застанеш,како пичиња бегаф.
Мачка бе, интелигенција,мудрост,итрина,грациозност.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Претпоставка....фикс идеја ама ајде...еве да не пуштаат Грците после 1ви Јули. Гледам денеска вовеле за сите туристи што ќе влегуваат во Грција после 1ви задолжително да пополнат онлајн форма каде што треба да наведат податоци каде ќе престојуваат, каде планираат дополнително да се движат дрн дрн. И на граница заедно со пасош и со приложениот претходно добиен QR код ќе знаат кои треба да бидат тестирани, а по пристигнувањето на одредената дестинација патниците да бидат во самоизолација до добивањето на резултатите доколку им се изврши тестирање ОК.
Која глупост....еве да речеме мене ме тестираат, а недај боже сум асимптоматски позитивен....поминувам граница и продолжувам со патувањето, по пат застанувам на бензиска да одам во тоалет и да пијам кафе, застанувам до маркет да купам нешто....на крај стигнувам во камп. Таму преполно со туристи, јас секако морам да одам во тоалет и да купам од локалниот маркет нешто за јадење. Правам попара за тие 1-2 дена додека добијам резултат по смс и да ме соберат во карантин.
Кои нелогични глупости ги измислуваат.....или слободно отвори граници или ич не се труди да тераш сезона со странски туристи....глупаци. Вака работата ја прават дојди, ама може преку нос да ти го извадиме доаѓањето....па друг пат да не ти текне.
Се по список.....плаќам 6 години за приколката што ја имам таму, вложив исто така за средување на дворчето пред приколка, оваа година ме одраа дополнително за некакви дезинфекции на кампот.
Се нервирам и си викам сите тие пари што до сега ги имам дадено (купено и транспортирано приколка од Холандија, 6 години такса на кампот, дополнително уредување на парцелата), викендица ќе си купев во Македонија.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Драга и драга Мила.

Ова можевме да бидеме ние, ама ја сум бил 2-3 пати во живот во кино. А и никогаш нема да го издадам мојот најомилен начин на превоз - точакот!

milaa.jpg
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Не можам некои работи да ги прифатам иако се реалноста. Голотијата продава, сексот продава, ретардирани политички спотови без грам етика и морал се продаваат како алва на тригеровани твитерџии и форумџии како јас сега. Се индексира секој ебан коментар од напишаново за плус место погоре на гугл срчот. За поимот политички спотови ќе ви излези и срањево мое сеа шо го читате. Не станува прашање за достоинство веќе, туку за рич, импресии, коментари, кликнатост на реклами итн.
Очекувам грујо нареден период од будимпешта да пушти видео со унгарски ескортчиња, 69 тетовиран на чело, блинг никола карев на врат, и да му прај дисс трака на судствово во мкд: you're mad im back big sad she sad he sad haha stay mad, you're nothing but haters clout chasers talking shit yati yati ya
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Би ги колела со лажичка ретардиве што купуваат милениче и после 3 месеца им текнува дека не им се чува милениче и го испуштаат. :гомце:
 
Последно уредено:

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
K,

да бидеме на чисто. Македонија ти е банана држава, со право тераат мајтап со нас.
Од денес и јас официјално не ја сфаќам сериозно повеќе оваа бедна територија.
Од денес па се до крај на мојот живот ќе си играм кур со оваа земјичка во секоја дадена ситуација.

Очај.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Post Malone е како на својот четиригодишен син да му дадеш боенка.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.138
Поени од реакции
28.890
Кајги...
Го знаеш она чувство кога слушаш некоја песна и те носи до точно одреден момент/дел од животот кога си бил среќен или не...мислам дека водат оние песни што ги замразив :D
 
Ф

Флеш

Гостин
Дојде време Драа

Сфе бициклисти у хеланки низ градов ....Порано беше жени со гзе у хеланки ....Сеа е мушки со хеланке и шлемчиња на главица .... Дојде ли а недела,тоа е сфе растегнато од Центар до Тетово ....Шилегов шо им напраи у Ѓорче,едно стажиче по 4јули,си врват тоа ластиче на точачето .... Бетер од фитнес тренери и вегани се ...

 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Правиш интервју за шофер и ти поставуваат прашања ''Што ти е предизвик во работата?" и "Зошто сакаш да ја работиш оваа работа?""
Што да ти вратам на ова ај кажи? Ме исполнува дремењето во кабина на граници, предизвик ми е да ми се расипе камионот на пат и да не знам каде ми е главата. Се знае зошто сум овде, да заработам за леб и привремено да чекам подобра понуда за работа. Сигурно не го работам ова зошто како мал сум сакал да бидам шофер.
Ако не оди и постави и на некоја женичка во конфекција што зима 12 000 прашање ""Што те исполнува во работата?" Се знае кај се поставуваат овие прашања, си има место.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
'Оние што имаат големи желби и надежи во младоста, али набрзинка се мажат/женат и имаат деца, губат време за све во животот и единствено нешто што им останува е да бистрат политика и да кажуваат што е како е у животот' - како општествена македонска класа и критично гласачко тело.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Штотуку станав милионер (по не знам кој пат). На мејл ми стигна писмо со содржина:

I BILL GATES and my wife decided to donate the sum of $10,500,000.00 (Ten Million, Five Hundred Thousand United States Dollars) to you as part of our charity project to improve the 10 lucky individuals all over the world from our $65 Billion Usd I and My Wife Mapped out to help people.

Е па отидов да честам наоколу за милионите :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom