Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Ej demek diskusijava edniov ke pise drugiot do nego, aj sega ti pofali i napisi WOW lelelele, pa sega ti pisi lele sto ke izleze, pa lele kolku e dobra klimava. ABE OTVORI SI FORUM GALICKI KLIMI i trubi tamu.
Baterija, ajde na polnenje, pak si na 5%
Автоматски споено мислење:

Не можеш, поточно не смееш да споредиш гигант и пионер како Huawei со Gree.
Едното прави од сателити, базни станици до мобилни. Другото составува клими, зема субвенции од државата и има мрежа на агресивни герила поданици насекаде во светот кои ги убедуваат сите дека само што не завладеале со пазарот.

Им истестираа неколку модели на Еуровент, се избрукаа и сеуште не се делат од паметот.
Monterce, ne tresi gluposti.
Uste si mal da solis pamet, citaj.. UCI... ne samo da treses zeleni.
Te procitaa site veke, imaat info vo inbox koj si.
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
48
Малце избегавме од темата меѓутоа не е како порано "се што е од Кина е ѓубре". Имав можност да ја посетам Кина и верувајте нивните домашни производи имаат скоро иста цена како што се продаваат во Европа (шаоми, хуавеи...). Не се залетувајте од Алиекспрес да купувате производи кои ви се нудат за дупло поевтини цени па после Кинеско не чинело. И самите кинези ако не им се даваат многу пари си нарачуваат од алиекспрес и знаат дека тие производи се копија на оригиналот. Затоа кога купувате Кинеско или Јапонско или Германско гледајте тоа да е од официјална продавница и произведено од главната фабрика и нормално да си има гаранција и резервни делови
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Малце избегавме од темата меѓутоа не е како порано "се што е од Кина е ѓубре". Имав можност да ја посетам Кина и верувајте нивните домашни производи имаат скоро иста цена како што се продаваат во Европа (шаоми, хуавеи...). Не се залетувајте од Алиекспрес да купувате производи кои ви се нудат за дупло поевтини цени па после Кинеско не чинело. И самите кинези ако не им се даваат многу пари си нарачуваат од алиекспрес и знаат дека тие производи се копија на оригиналот. Затоа кога купувате Кинеско или Јапонско или Германско гледајте тоа да е од официјална продавница и произведено од главната фабрика и нормално да си има гаранција и резервни делови
Potpolno ke se soglasam zatoa i na bratmi mu predloziv da zeme Tosot Firma vo sopstvenost na Gree.
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Baterija, ajde na polnenje, pak si na 5%
Автоматски споено мислење:


Monterce, ne tresi gluposti.
Uste si mal da solis pamet, citaj.. UCI... ne samo da treses zeleni.
Te procitaa site veke, imaat info vo inbox koj si.
А ти да ме ставиш на игнор и да не ме ставаш во уста пошто те гледам не си достоен ни одговор да добиваш, добро? Улогата ти е да бидеш дупли акаунт и заќути веќе еднаш.

Жити климите до -10!
Па напредни биле, па вакви компресорите, па онакви вентилите, па вака модулирале...

И камо среќа да објавиш мои лични податоци на друг член. Има да ти го истоварам цело обвинителство и полиција па да го јадеш здраво.
До сега те толерирав ама одсега не. Сметај го ова за последно предупредување.

Ќе го колнеш денот кога си зел компјутер во рака.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
А ти да ме ставиш на игнор и да не ме ставаш во уста пошто те гледам не си достоен ни одговор да добиваш, добро? Улогата ти е да бидеш дупли акаунт и заќути веќе еднаш.

Жити климите до -10!
Па напредни биле, па вакви компресорите, па онакви вентилите, па вака модулирале...

И камо среќа да објавиш мои лични податоци на друг член. Има да ти го истоварам цело обвинителство и полиција па да го јадеш здраво.
До сега те толерирав ама одсега не. Сметај го ова за последно предупредување.

Ќе го колнеш денот кога си зел компјутер во рака.
[/QUOTE
Hahahhaha, vakva reakcija od monterce ne ocekuvav.
Kolku si silen, pilistarec.
Dobro e da vidat site so kakva licnost imaat rabota.
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Dobro e da vidat site so kakva licnost imaat rabota.
Добро е да видиш до каде ти се границите и да не си ја испробуваш среќата.
Дали сум пилиштарец можеш многу лесно да се увериш ама тогаш ќе ти биде доцна и на твој ужас.

Пред неколку страни спомнаа дека си пензионер и ако е така ј`зк да ти е за две работи:
  1. за годините
  2. за писменоста (недостатокот)

И престани да се распрашуваш кој сум како некоја алапача. Не само што нема да ти помогне таква информација туку работите можат ада земат погрешен тек и работата да заврши грозно за тебе!
И не си свесен каква штета можеш да му предизвикаш на тој од кого бараш такви информации. Затоа прееска ти реков само пробај да објавиш мое инфо.


Затоа, за последен пат ти се обраќам: Одлепршај лаганим корацима и заборави ме слободно.

Во меѓувреме јас и уште неколку други луѓе ќе се бориме до последно да ве разобличуваме во вашите лажги. Кои за среќа престанаа со последните тестови на Eurovent.
Ја изгубивте довербата кај сите членови и дефинитивно заинтересираност за Gree на овој форум ќе имаат само вашите дупли акаунти.

Со непочитување
FlegmaFX
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.904
Baterija, ajde na polnenje, pak si na 5%
Автоматски споено мислење:


Monterce, ne tresi gluposti.
Uste si mal da solis pamet, citaj.. UCI... ne samo da treses zeleni.
Te procitaa site veke, imaat info vo inbox koj si.
Stanavte dosadni veke... aj prestanete, i ako imate nesto za temata pisuvajte, ako ne, ne se izglupirajte pred nas drugite...jas stvarno sakam da dobivam korisni informacii za greenje , da se plasis da otvaras forum od prodavaci na razni brendovi, so falenje kolku im e golem.
Moderatori ima li ova tema?
 

DNB

Член од
19 јуни 2020
Мислења
12
Поени од реакции
4
Читам околу потрошувачката пишувате, па ме интересира како се движи потрошувачката на AMBER -30 GWH12YD-S6DBA1A
 
Член од
25 јуни 2020
Мислења
11
Поени од реакции
10
Zdravo. Nov sum na forumov. Sakam da zemam klima 5kw. Za greenje stan mi e so izolacija i pvc si e stanot. Gledam mitsubushi MSZ HJ50VA. Dali e dobra opcija? Me interesira slednoto. Pisuva greenje do -10 nadvoresna temp. E sega plus ke bide toa sto ke bide klimata na terasa pod sushina nema da bide izlozena na dozd/sneg. Info i drugi marki 5kw sto bi bilo dobro budzet nekade 55-60k najskapo. Fala mnogu
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Zdravo. Nov sum na forumov. Sakam da zemam klima 5kw. Za greenje stan mi e so izolacija i pvc si e stanot. Gledam mitsubushi MSZ HJ50VA. Dali e dobra opcija? Me interesira slednoto. Pisuva greenje do -10 nadvoresna temp. E sega plus ke bide toa sto ke bide klimata na terasa pod sushina nema da bide izlozena na dozd/sneg. Info i drugi marki 5kw sto bi bilo dobro budzet nekade 55-60k najskapo. Fala mnogu
Ovaa ti e ekstra klima bez problem ke te ladi i gree
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
81
Поени од реакции
68
Прегледај го приврзокот 256356

За било какви дополнителни информаци, обратете се на info@energija.com.mk или телефонските броеви:
+389 (0)2 3061 466
+389 (0)2 3061 467
+389 (0)72 213 590

http://energija.com.mk/

Следете не на нашата facebook страна:
https://www.facebook.com/EnergijaMakedonija/

или повелете во нашите салони на
ул. Лондонска 1А, Скопје. или
во ново отворениот продажен салон на
Енергија во Визбегово (до Пантер Мис)
(инвертер клима уреди, топлински пумпи, VRF системи, чилери, вент.конвектори итн.)
Daj izjasnete se tocno za Mirato 16ka i 18ka koja dava 6kW na greenje koja 6.8kW ? vo servisnoto 16kata e pojaka od 18kata ?!
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
82
Поени од реакции
131
Zdravo. Nov sum na forumov. Sakam da zemam klima 5kw. Za greenje stan mi e so izolacija i pvc si e stanot. Gledam mitsubushi MSZ HJ50VA. Dali e dobra opcija? Me interesira slednoto. Pisuva greenje do -10 nadvoresna temp. E sega plus ke bide toa sto ke bide klimata na terasa pod sushina nema da bide izlozena na dozd/sneg. Info i drugi marki 5kw sto bi bilo dobro budzet nekade 55-60k najskapo. Fala mnogu
Јас имав иста таква НЈ50, за преоден период е добра, има тивка надворешна ама кога ке залади во минус не бркаше многу работа. Лани зедов Gree u-crown и сум презадоволен, многу е моќна иако немаше некоја јака зима ама спрема НЈ50 далеку подобра. Ако те интересира нешто плус прашај слободно.
 
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
Јас имав иста таква НЈ50, за преоден период е добра, има тивка надворешна ама кога ке залади во минус не бркаше многу работа. Лани зедов Gree u-crown и сум презадоволен, многу е моќна иако немаше некоја јака зима ама спрема НЈ50 далеку подобра. Ако те интересира нешто плус прашај слободно.
A mile sea ke te napadnat kako moze kinez bolje od japonec taman se stishija sea pak ke verglaat
 
Член од
25 јуни 2020
Мислења
11
Поени од реакции
10
Јас имав иста таква НЈ50, за преоден период е добра, има тивка надворешна ама кога ке залади во минус не бркаше многу работа. Лани зедов Gree u-crown и сум презадоволен, многу е моќна иако немаше некоја јака зима ама спрема НЈ50 далеку подобра. Ако те интересира нешто плус прашај слободно.
https://klimi.mk/product/333 dali ovaa hi bila dobra opcija ili da odam so toshiba
 

Kajgana Shop

На врв Bottom