Фан Клуб: Пелистер

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
нема врска постот, ќе видиш дека Пелистер нема да има подобар шпиц сезонава ниту од бујче ниту од бале
Јас имам друго инфо... али да не шпекулираме, наредните дена би требало да има официјализација.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Јас се кладам дека Пелистер ќе биди далеку подобар без Главевски во нападот :) тој е убедливо најпотрошениот играч шо можи да го имаме. Бујче реално, мене од стално ми бил симпатичен фудбалер шо има осет за гол и знај со топка, ама е многу неконзистентен и не можиш да знајш со него никогаш дали ќе дај одлична утакмица, или пак ќе го нема цел ден на терен.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Јас се кладам дека Пелистер ќе биди далеку подобар без Главевски во нападот :) тој е убедливо најпотрошениот играч шо можи да го имаме. Бујче реално, мене од стално ми бил симпатичен фудбалер шо има осет за гол и знај со топка, ама е многу неконзистентен и не можиш да знајш со него никогаш дали ќе дај одлична утакмица, или пак ќе го нема цел ден на терен.
Главевски беше прв стрелец во 2ра лига минатата сезона, барем од клупа ќе беше корисен ако нешто повеќе. Проблемот во цела оваа ситуација е односот од страна на клубот, сите 3ца се ветерани и легенди а вчера по телефон му било кажано дека нема да им се продолжи договорот иако им било ветено нешто друго.
 
П

Пљампач

Гостин
Ajde Glavevski e daleku od marerijal za prva liga, ama Ljamce i Bujce ite kako trebase da gi zadrzat. Posebno Ljamce so pokaza lojalnost kon klubot koga bese najpotrebno. Plus kapiten i bitolcanec.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Главевски беше прв стрелец во 2ра лига минатата сезона, барем од клупа ќе беше корисен ако нешто повеќе. Проблемот во цела оваа ситуација е односот од страна на клубот, сите 3ца се ветерани и легенди а вчера по телефон му било кажано дека нема да им се продолжи договорот иако им било ветено нешто друго.
Искрено, не го знам начинот како и шо биле известени, па не можам да коментирам. Главевски можи ако сака да дај и 50 гола, ама во моментот поарно нека му се дај шанса на некој од децата, отколку да игра сеоски Крауч напред.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Уште ко видов дека ги продолжија договорите со клубот Дрвото и Корунот, јасно ми беше се, дека немаат никакви амбиции за наредната сезона !
Значи Дрвото, Корунот и тие уште еден двајца шо се во управата на Пелистер, неможат да го водат ФК Логоварди, а не пак Пелистер, нека ни е со среќа втора лига вгодина, со овие ликови шо се сега во клубот, НЕМА ИДНИНА !
А и тие играчи шо ги зедоја се колку да се речи зедовме нешто, дај шта даш....

Бале за во Питу Гули ? Незнам шо гледате....
Две сезони Главевски сам го турка на грб Пелистер во прва лига, лани беше најдобар стрелец, а и оваа сезона даде доста клучни голој и беше повеќе од солиден и сигурен сум 80% дека освен напаѓачите на Вардар, Шкендија и Работнички, за сите останати Бале во нападот е Златан Ибрахимовиќ и никој нема подобар.
Глупа шема имаме години наназад, влези прва лига и плукај по нашето дека не чини, вгодина ќе испадниме пак и ајде стара приказна, ајде Бале вратисе, ајде Бујче ти се молиме, па по сите останати од Битола.
Еве и Боро тренер на младинци го спремале и нека земат некој офчар од Прилеп нека игра напред и ќе се тешиме дека е поарно вака, абе вгодина ко ќе ги молат реално треба да ни го извадат сите.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Бале за во Питу Гули ? Незнам шо гледате....
Две сезони Главевски сам го турка на грб Пелистер во прва лига, лани беше најдобар стрелец, а и оваа сезона даде доста клучни голој и беше повеќе од солиден и сигурен сум 80% дека освен напаѓачите на Вардар, Шкендија и Работнички, за сите останати Бале во нападот е Златан Ибрахимовиќ и никој нема подобар.
Глупа шема имаме години наназад, влези прва лига и плукај по нашето дека не чини, вгодина ќе испадниме пак и ајде стара приказна, ајде Бале вратисе, ајде Бујче ти се молиме, па по сите останати од Битола.
Еве и Боро тренер на младинци го спремале и нека земат некој офчар од Прилеп нека игра напред и ќе се тешиме дека е поарно вака, абе вгодина ко ќе ги молат реално треба да ни го извадат сите.


zboruvas za centarforot glavevski koj na 74 natprevari vo 1. MFL postignal 14 gola?

dobro znam koj e glavevski i tipot realno ne e poveke za vo 1. liga. golovite vo vtora liga ne se voopsto merilo bidejki posebno sega od koga ima dve vtori ligi levelot e smesen. i bujcevski porano rasturase vo vtora liga, a vo prva liga koga i da igrase izgledase ko amateriste. ne deka ni e jaka prvata liga, ama vo sporedba so vtorite e.

e sega, problem vi e sto momentalno stve bez napagaci i mozda ke donesat uste pogolemi drva, ama zborot mi e deka glavevski ne e poveke materijal za vo prva liga. on vo negovite najdobri vreminja bese potprosecen centarfor, a ne pa sega na 32 godini koga uste pomalku se dvizi (ne deka nekogas trcal).
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Moja greska za b. manevski ima uste edna godina dogovor a posle ke bidi trener na decata ako saka a za drugite nema so da se kazi pred vreme duri ne se donesat drugi igraci pa da prajme sporedba i kraj kraeva najvazni se rezultatite posle se drugo inaku site imame razlicen vkus nekoj saka edni nekoj drug da ostanese ama toa e bez sekoj se mozi kako bez tie igraci taka i vo idnina ako ne odi rabotata ke se mozi i bez ovaa uprava i taka duri ne se najdi to so treba za rezultati
P. S. Koj kolku vredi ke vidime vo idnina kade ke potpisat so sreka da mu e na site sto bea vo Pelister ama ko ke vidis deka mestacot pustil poraka deka e greska ljamce so go pustame(i jas taka mislev) ne znam dali treba sega i toa sto mu bese ponudeno dali da vazi
P. P. S. Bas sakam da slusnam strucno mislenje od site na forumot nas koj treba da se dovedi kako zasiluvanje oti ovie ne cinat so se do sega, imate prestava koj se slobodni koj kolku pari vredi itn?! Ili da vi pisam jas pa da prajme muabet za budzetot, dolgot itn... Znaci i jas sakam reprezentativci da zemime ili so znam da vratime od stranstvo mirko ivanovski kire ristevski pa tome kitanovski i sredina nekoj jak ama so so od kade kako dajte da bidime realni osven imeto i amblemot sto imame cela sreka so vlegovme prva liga pa ima nadez da trgni rabotata inaku za zalenje ke bevme vaka ima nadez ako ne nesto drugo a za poveke ke vidime za brzo sto igraci ke donesat

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Главевски беше прв стрелец во 2ра лига минатата сезона
Беше прв стрелец на Пелистер (не општо најдобар стрелец во целата лигата) со само 6 постигнати гола, тоа стварно не е ништо посебно за втора лига и тоа како напаѓач. За споредба, Бојан Колевски лани едно 12 гола даде во една полусезона па ене го во ПМФЛ абер нема гол да даде. Исто сезонава на пример Мартин Мирчевски (кој за разлика од Главевски не е ни воопшто напаѓач) даде цели 14 гола, а во ПМФЛ никогаш не се нешто пробил. Така да тие 6 голови на Главевски сезонава стварно не се некој фактор.

Не ме разбирај погрешно, немаше да смета да остане (за на клупа) оти знам дека како играч значи доста за клубот, ама во секој случај не е он решение за во ПМФЛ и ви треба асален напаѓач како прва опција. Да беше до мене ќе го задржев Бале а ќе го пуштев Борче Маневски оти тој ептен ми е пропаднат. Како и да е, сепак најтрагично мислам е за Љамче оти не ни гледам кого да донесете на негово место. Нема некој асален слободен лев бек, а и општо тие се многу дефицитарни кај нас, пола прволигаши со странци играат на таа позиција оти немаме асални играчи за таму.
 
Последно уредено:

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Беше прв стрелец на Пелистер (не општо најдобар стрелец во целата лигата) со само 6 постигнати гола, тоа стварно не е ништо посебно за втора лига и тоа како напаѓач. За споредба, Бојан Колевски лани едно 12 гола даде во една полусезона па ене го во ПМФЛ абер нема гол да даде. Исто сезонава на пример Мартин Мирчевски (кој за разлика од Главевски не е ни воопшто напаѓач) даде цели 14 гола, а во ПМФЛ никогаш не се нешто пробил. Така да тие 6 голови на Главевски сезонава стварно не се некој фактор.

Не ме разбирај погрешно, немаше да смета да остане (за на клупа) оти знам дека како играч значи доста за клубот, ама во секој случај не е он решение за во ПМФЛ и ви треба асален напаѓач како прва опција. Да беше до мене ќе го задржев Бале а ќе го пуштев Борче Маневски оти тој ептен ми е пропаднат. Како и да е, сепак најтрагично мислам е за Љамче оти не ни гледам кого да донесете на негово место. Нема некој асален слободен лев бек, а и општо тие се многу дефицитарни кај нас, пола прволигаши со странци играат на таа позиција оти немаме асални играчи за таму.
Апсолутно, не ми е поентата да го правам Бале дека е Ибра или Љамче дека е Марсело но сериозен клуб не смее така да се однесува со деца на клубот кои давале максимум со години и играле во 2ра лига. Сами си прат штета со ваквото однесување, ако постапуваат вака со Љамче како ќе постапат со некој играч дојден од Делчево?
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Апсолутно, не ми е поентата да го правам Бале дека е Ибра или Љамче дека е Марсело но сериозен клуб не смее така да се однесува со деца на клубот кои давале максимум со години и играле во 2ра лига. Сами си прат штета со ваквото однесување, ако постапуваат вака со Љамче како ќе постапат со некој играч дојден од Делчево?
vo pravo si deka potrebna e i nekoja pocit kon igraci koi dolgo ili cesto bile vo klubot, no da ne se lazime bidejki skoro site koi igrale vo vtora liga za pelister go pravele toa deka nemale moznost da najdat klub vo prva liga. ljamce tuka verojatno bese isklucok, mislam deka on koga se vrati vo pelister ke mozese da potpise i za prvoligas, pa steta e sto sega ne go zacuvaa.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Јас слушнав дека Пелистер биле заинтересирани за Никола Прелчец
 
Член од
25 август 2019
Мислења
286
Поени од реакции
375

Ete sega ko ke tropnat nekoi iminja od kuzni od koj kluboj ke gazime prva liga... :tapp::tapp: ama ajde mozi gresam ;)
 

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325

Ete sega ko ke tropnat nekoi iminja od kuzni od koj kluboj ke gazime prva liga... :tapp::tapp: ama ajde mozi gresam ;)
А ти сакаш од Партизан или цз во Пелистер некој да дојди? :) кој и србин бразилец тунгузиец да дојди нормално дека нема да имаме слушнато за истиот. Ни за ковачев знаевме, ни за миранда итн.... со странците досега не сме лоши, 80% ги годиме, е сеа овс година ќе видиме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom