Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Иначе супер што со указите добро тргнаа сега да работат, но со задолжителна ептен се запустеа. Они не ни имаа пауза за време на вонредната состојба (за разлика од тимот на Јотова кој 2 месеца не работеше), па пак овие три месеца скоро ништо да немаат мрднато, целосно заглавија со јануари.

А со финална пак хаос, тие што декември/јануари влегоа на финална уште чекаат, тие што февруари/март влегоа на финална веќе на положително ги префрлаат, никаков ред нема кај нив, тие од декември и јануари како целосно да ги скокнаа и да ги заборавија.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Исто од 18 ти декември преку родител уште финална
Preku roditel plus 6 meseci cekaat na finalna
Автоматски споено мислење:

Preku posrednik sum ama za ziv go nema neznam dali e greska vo dokumentite preziminjata se tocno si bese neznam ni so poke da odnesam osven po druga linija po majkami da povrzvam babi prababi od selo koe na vremeto bilo izjasnato deka se bugari.Kako mozi da se zemi potvrdata od strumica?
Predok pradedo prababa od koja bilo strana izvodi izvadi prevedei i odi potvrda od strumica izvadi si i nisi ja vo ministerstvoto na pravosudie vo sofija i ke nemas maka sto poveke cekas poveke sansi ima da te odbijat vadi pobrzo i nosi ....
 

Duh

Член од
13 јуни 2020
Мислења
6
Поени од реакции
1
Zdravo.
Moze li nekoj ako znae da mi odgovori.
Zakazano za podiganje na ukazot 22.11.
I sega razmisluvame dali ke bese poarno da odime vo Bitola i tamu da ni go pustea. Se mislam deka ke bese i pobrzo.
Kako i sto odi ponatamu ako mozat da ni go isprarat vo Bitola .
Dali ke se ceka mnogu ako imame adresa prazvo da ne zavedat vo petric(imame tamu rodnini).
Kako i sto ne mi e jasna procedurata preku Bitola posto sme preku posrednik celo vreme.
Ni se brza zatoa sto za vo avgust vo Germanija imame najdeno i stan i rabota a nemozeme da go zememe pasosot.
Se izvinuvam na dolgiot post.
Vi blagodaram.
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
61
Поени од реакции
45
Jas uste si cekam od 27.02.2019 na inatervju nema mrdnato kaj mene zadolzitelna i si stoi pred nekoj den citav deka imalo ukazi, mislev nedelava nesto i kaj mene ke se smeni ama nisto nema do kaj se sto se imate li info
jas bev na 06.03.2019 na intevju i uste mi stoi 2rata faza Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom