Најекономично греење (затоплување)

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
3600 den e na Online sajtot a ne 1700
I taa cena e Bez montaza na WiFito koe ne e plug&play stikce pa samo plagni go.
WiFito na Daikin bara i montaza so kabel koj se vadi od elektronikata i se stava kutivceto na zid sto sam nekoj nemoze da go izvede.
So montaza grubo bi rekol deka e 3600+ montaza 1500....krajno 5000den
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
3600 den e a ne 1700
I taa cena e Bez montaza na WiFito koe ne e plug&play stikce pa samo plagni go.
A toa WiFito na Daikin bara i montaza so kabel koj se vadi od elektronikata i se stava kutivceto na zid sto sam nekoj nemoze da go izvede.
So montaza grubo bi rekol deka e 3600+ montaza 1500....krajno 5000den
Kolenje do daska. Imalo uste ovci za sisanje....
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Kolenje do daska. Imalo uste ovci za sisanje....
Абе геноцид извршивте врз народот. Продававте клими до -20 кои не даваат топлина под -10

А ваму Даикин и Мицубиши колеле со опционална опрема. Како некој да те тера да ја купиш.

Златни тие. Уште лице имаат да пишат нешто...
 

Zik

Член од
9 декември 2019
Мислења
58
Поени од реакции
57
3600 den e na Online sajtot a ne 1700
I taa cena e Bez montaza na WiFito koe ne e plug&play stikce pa samo plagni go.
WiFito na Daikin bara i montaza so kabel koj se vadi od elektronikata i se stava kutivceto na zid sto sam nekoj nemoze da go izvede.
So montaza grubo bi rekol deka e 3600+ montaza 1500....krajno 5000den
Два 3400 ден. наместени. на климите.За наплата на монтажа рутер прв пат слушам има повеќе членови што имаат даикин па нека кажат, јас такви трошоци не сум имал.
1700 ден е набавна цена а се продава 3600..еве јас ги купив по набавна што во Хрватска е таа цена 200куни што значи дека е уште поефтин ..но МК е матен пазар се се дешава вие препродавачите најдобро знаете
Автоматски споено мислење:

Jas sum prezadovolen od Klimava a ti tuka tutri razdavas toa si e tvoe pravo jas ne stitam ni vregam nieden brend , pa slobodno vidi sum postiral se i potrosuvacka i kolku sum plakal mesecno e sega ti sto si imas aplikacija sekojdnevno da e prates najverovatno si golem skapernik i te interesira sekoja minuta sekoj cas da e znaes potrosuvackata a i ne mu odgovori na @Strelec kolku si e platil aplikacijata, mene toa ne mi e bitno bitno da sum stoplen a sega letoto izladen so potrosuvacka od 700w-800w. dekemvri mi bese okolu 3900, januari 5200 februar 4800 mart mislam 3500, toa se smetki za non stop vklucena klima od noemvri mesec ne izgasnata si modulira perfektno , a ti si e prati sekundarno kako ti trosi mene toa ne mi e tolku bitno , bitno deka sum stoplen a tvojata potrosuvacka ispaga isto kako mojava a ti grees 40 kvadrata kaj mene salonot e samo 50 kvadrata plus hodnik i dve detski sobi ispaga okolu 80 kvadrata a spratot e 120 edna spalna i kupatilo ne se great zimno vreme.
Aplikacijata si funkcionirase besprekorno do novoto nadograduvanje go ima toj problem ama najverovatno so slednovo ke go popravat .
Ок бе човече ако си задоволен супер..конфортот е релативна работа..ама сигурно си си купил мерач од алиекспрес да си гледаш потрошувачка :ROFLMAO: иначе да бев скаперник како шо напиша за истите пари ќе купев две 24ки како твојата клима и ќе ми останаа за викенд во Грција..ама ајде има се може се
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Абе геноцид извршивте врз народот. Продававте клими до -20 кои не даваат топлина под -10

А ваму Даикин и Мицубиши колеле со опционална опрема. Како некој да те тера да ја купиш.

Златни тие. Уште лице имаат да пишат нешто...
Mukla
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
243
Еве уште еден апдејт на табелата, се надевам дека ги има сега сите клими (3,5кв) достапни во МК со Еуровент до 53000 денари.
1592594243374.png
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2019
Мислења
373
Поени од реакции
523
Два 3400 ден. наместени. на климите.За наплата на монтажа рутер прв пат слушам има повеќе членови што имаат даикин па нека кажат, јас такви трошоци не сум имал.
1700 ден е набавна цена а се продава 3600..еве јас ги купив по набавна што во Хрватска е таа цена 200куни што значи дека е уште поефтин ..но МК е матен пазар се се дешава вие препродавачите најдобро знаете
Автоматски споено мислење:


Ок бе човече ако си задоволен супер..конфортот е релативна работа..ама сигурно си си купил мерач од алиекспрес да си гледаш потрошувачка :ROFLMAO: иначе да бев скаперник како шо напиша за истите пари ќе купев две 24ки како твојата клима и ќе ми останаа за викенд во Грција..ама ајде има се може се
[/QUOTE


Se gleda deka si pak zasparil nekoj denar sto ne si kupil od makedonija ta od hrvatska po nabavna cena.
Znaci mnogu e skap tvojot dajkin ama dobro se ima pa se kupuva.
Da se prosetav do Hrvatska do Dubrovnik na odmor bidejki ne kupiv kako tvojata a i toa da meracot e od aliexpres. Drugo sto te interesira da se zapoznaeme vo zivo dojdi da go vidis mojot komfor i na greenje i na ladenje na FB ako sakas dodadi me.

Pozdrav
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.123
Поени од реакции
4.923
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Dali ima podatok na Eurovent za Gree LOMO LC GWH12QB-K6DNB4I kolku kw toplina dava toplina na -10 stepeni i kolkav Cop ima ? ? ?
Vakvi glupi prasanja samo glup moze da gi prasa....koj doma ima Vivax i PST..ili KST bese. na -10 i tvojot i na koomsikite stanot ke go gree ?
Javi se na 223-305 za podetalno Info.
Автоматски споено мислење:

@FlegmaFX jadi govna i na dvata foruma ko ti se moze....moze i moite da gi izedes
Utre ke se zaclenam na IT kako Strelec, i ako jadam ban na IT ovdd
ke go jadete ban ovde komplet so Mdeni.
 
Последно уредено:
D

Deleted member 53418

Гостин
Златно парно на пелети наместија дома, се откажаа од инвертери сепак не се практични за куќа, добија и понуди за мулти сплит ситеми со 5 клими, повторно излегуваше премногу скапо споредбено со парно и не се загреваше ни 70% од куќата.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Златно парно на пелети наместија дома, се откажаа од инвертери сепак не се практични за куќа, добија и понуди за мулти сплит ситеми со 5 клими, повторно излегуваше премногу скапо споредбено со парно и не се загреваше ни 70% од куќата.
Pisi ni kako ke se ladis na peleti
 
Член од
2 март 2019
Мислења
78
Поени од реакции
58
Абе геноцид извршивте врз народот. Продававте клими до -20 кои не даваат топлина под -10

А ваму Даикин и Мицубиши колеле со опционална опрема. Како некој да те тера да ја купиш.

Златни тие. Уште лице имаат да пишат нешто...
Znaes ona napadot e najdobra odbrana
 

Kajgana Shop

На врв Bottom