Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јуни 2017
Мислења
36
Поени од реакции
16
Zdravo, dali nekoj ja ima molbata za podnesuvanje na dopolnitelni dokumenti da mi ja prati? I dali moze so taa molba da gi odnese moja drugarka? Da ne i treba uste nesto kako polnomosno na primer? Pozdrav
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
57
Здр Pale dali moze da mi kazes do koj broj se stignati od 2016 godina podolg period ne sum bil na forumot ako moze edno kratko info imam drugar sto e 20000ti nekade broj od 2016 ? Blagodaram odnapred
Promeni od finalna na polozitelno noemvri intervju 27.11.2018 do kade se stasani nekoj info
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Со ова темпо по ~200 инфицирани секојдневно, не само што нема да тргнат забрана, туку и ке ја продолжат.
Пa сегa и Амерички пaсoш дa ти дaдaт нa пoклoн не ти вреди ништo.Штo зaпињaaт лугевo не ми е јaснo,штo aкo oдaт дa гo пoдигнaт држaвјaнствoтo? Сaмo oд Зaрa нaјaвијa 15.000 врaбoтени декa ке oтпуштaт oд рaбoтa.У вaкви мoменти се е зaлуднo
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Пa сегa и Амерички пaсoш дa ти дaдaт нa пoклoн не ти вреди ништo.Штo зaпињaaт лугевo не ми е јaснo,штo aкo oдaт дa гo пoдигнaт држaвјaнствoтo? Сaмo oд Зaрa нaјaвијa 15.000 врaбoтени декa ке oтпуштaт oд рaбoтa.У вaкви мoменти се е зaлуднo
На страна моменталните отпуштања насекаде, истово нема да трае (пре)долго. Бар еден сектор вработува како луд моментално - IT. :)
Автоматски споено мислење:

Ke te potpishat denovive. Do Juni se stignati sega so odobruvanje
Јуни - финалните од јуни?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo, dali nekoj ja ima molbata za podnesuvanje na dopolnitelni dokumenti da mi ja prati? I dali moze so taa molba da gi odnese moja drugarka? Da ne i treba uste nesto kako polnomosno na primer? Pozdrav
Автоматски споено мислење:

Може и таа да ги однесе,не треба полномошно.
Автоматски споено мислење:

Imam star bugarski dokument i izvodi izvadeno,sakam da podnesam za proishod,samo nemam rodnini vo Bugarija,prazno li da go ostavam ?
На неотговорилите п'лно на всички в'проси в молбата преписките остават без движение.
Da ne me odbijat odma ?
Пиши дека немаш роднини што живеат во Бугарија. Како што е.
 

Attachments

Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Пa сегa и Амерички пaсoш дa ти дaдaт нa пoклoн не ти вреди ништo.Штo зaпињaaт лугевo не ми е јaснo,штo aкo oдaт дa гo пoдигнaт држaвјaнствoтo? Сaмo oд Зaрa нaјaвијa 15.000 врaбoтени декa ке oтпуштaт oд рaбoтa.У вaкви мoменти се е зaлуднo
Јасно. Секако државјанството го имаат, незнам зошто толку брзање да го земат во моменти на светска пандемија. Дури и да го земат, немој веднаш во овој момент ке појдат на Запад. Ма немој. Сите европски држави во моментов, се бранат од наплив на странци. И амерички да имаш во моментов е само обично парче хартија, што во нормално време, вреди колку цело азно. :)
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ukazzzzz ima, konecno ednas bev odbien, procedura po vtor pat, intervju januari 2017, na dopolnitelna so zapirka cela godina, I polozitelno od 12 Juni 2019
Ајдеееее со среќа,ете гледаш добро е ,супер!!!!
Автоматски споено мислење:

Леле луѓе гледајте што се случува ,значи указ број 82/2020,има и указ 79,81 и 84/2020.
Значи ќе има доста укази ,забрзано се работи,и ќе чистат и ќе потпишуваат интензивно,што е одлична вест за сите.Е сега малку ќе се чека за подигнување,но мора да се признае дека полесно се дише кога е потпишано државјанството,отколку да си во неизвесност.
Фалат укази 80,83......
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Ајдеееее со среќа,ете гледаш добро е ,супер!!!!
Автоматски споено мислење:

Леле луќе гледајте што се случува ,значи указ број 82/2020,има и указ 79 и 84/2020.
Значи ќе има доста укази ,забрзано се работи,и ќе чистат и ќе потпишуваат интензивно,што е одлична вест за сите.Е сега малку ќе се чека за подигнување,но мора да се признае дека полесно се дише кога е потпишано државјанството,отколку да си во неизвесност.
Фалат укази 80,81,83......
100% si vo pravo ! Ovaa neizvesnost za dodeka te potpisat, ke te ubie. Za podiganje koga i da e ke si go zemes. Ajde neka e airlija !!! Cestitki do site i so sreka na slednite !!!!
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
61
Поени од реакции
160
Ајдеееее со среќа,ете гледаш добро е ,супер!!!!
Автоматски споено мислење:

Леле луќе гледајте што се случува ,значи указ број 82/2020,има и указ 79 и 84/2020.
Значи ќе има доста укази ,забрзано се работи,и ќе чистат и ќе потпишуваат интензивно,што е одлична вест за сите.Е сега малку ќе се чека за подигнување,но мора да се признае дека полесно се дише кога е потпишано државјанството,отколку да си во неизвесност.
Фалат укази 80,81,83......
Ti blagodaram Pale na celata poddrska I spodelno znaenje so site. Ti posakuvam se najdobro
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Ајдеееее со среќа,ете гледаш добро е ,супер!!!!
Автоматски споено мислење:

Леле луќе гледајте што се случува ,значи указ број 82/2020,има и указ 79 и 84/2020.
Значи ќе има доста укази ,забрзано се работи,и ќе чистат и ќе потпишуваат интензивно,што е одлична вест за сите.Е сега малку ќе се чека за подигнување,но мора да се признае дека полесно се дише кога е потпишано државјанството,отколку да си во неизвесност.
Фалат укази 80,81,83......
Ne da ke se dise cel vozduh ke go vdisam :))))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom