Фан Клуб: Пелистер

Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.495
Оваа изјавата на Брда ми е :
Леле наставничке оти мене ќец ми пишавте и Владица препишваше ,а него 5-ка.
Дали има во статутот што во ваква ситуација?
Не сум го читал и не ме интересира .

А да клаше теорија дека во договор меѓу искра и ФФМ се лажирани тестовите на нивните играчи , за да се прекини првенството и да се изигра неговиот клуб , (мене и ми има поќе логика ако не е пишано во статутот,што во ваква ситуација)
Ама тој избра да се огласи како заменик
капитен и да плука по неговиот матичен
клуб , кој не е за ништо крив во
ситуацијата.

И ништо лошо да не мислел и без разлика шо ништо посебно не придонел за клубот ,само си кладе автогол.
Ако си со 8-мо , поарно дај некој да ти напиши нешто како што треба , отколку сам да мудруваш и да си клајш автогол.

Мада јас лично мислам дека тоа што изјавил и тоа мислел , а не дека грешно се изрази.Негов став почитувам и мој став кон него, нека почитува.
Толку
 
П

Пљампач

Гостин
Tanusev prvo zasiluvanje za novata sezona.
Po portali negde pisese deka onaj golmanot Vujanac go barale i bil blisku do potpis.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Tanusev prvo zasiluvanje za novata sezona.
Po portali negde pisese deka onaj golmanot Vujanac go barale i bil blisku do potpis.
Golman izgleda ke bidi drug inaku dobro e sto od sega pocnuvaat da se baraat igraci i da bideme raet neka zemat sedum osum(prvoliski igraci) neka teraat pripremi pa ke vidime kaj sme sto sme
Patem pred tanusev potpisa i zoce koj ke bidi trener i ovaa sezona
Web stranata povtorno od denes e vratena vo funkcija
Terenot vo orizari e pri kraj nekni na sovet se izglasa odluka za el trafostanica koja ke bidi za reflektorite koi ke se postavat naredniot period najverojatno pred izbori

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Мислам малце е глупост ова со Талески, ако дојдеше Вујанац ќе беше друга песна, пред се поискусен голман, исто така и еден од подобрите голмани кој бранеле во нашата лига.
Вака со Талески имаме само двајца млади голмани, незнам која е логиката да се зема ист тип на голман од калибарот на Филип Трајчевски кој го имаме во екипата, подобро да се форсира Кумито наше дете, отколку вака да дреми на клупа, а и генерациски се тука негде двајцата...
Само да не е луд јебе збуњеног работата, продолжувањето со Зоче и Коруно е :facepalm: :busi:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Мислам малце е глупост ова со Талески, ако дојдеше Вујанац ќе беше друга песна, пред се поискусен голман, исто така и еден од подобрите голмани кој бранеле во нашата лига.
Вака со Талески имаме само двајца млади голмани, незнам која е логиката да се зема ист тип на голман од калибарот на Филип Трајчевски кој го имаме во екипата, подобро да се форсира Кумито наше дете, отколку вака да дреми на клупа, а и генерациски се тука негде двајцата...
Само да не е луд јебе збуњеног работата, продолжувањето со Зоче и Коруно е :facepalm: :busi:
Талески може не е стар (и може Вујанац е подобар голман, не навлегувам да ги споредувам) ама каде-каде е повозрасен и поискусен од Филип Трајчевски, не знам од кај заклучокот дека сега имате двајца младинци од ист калибар. Давор веќе 7 години игра на сениорско ниво, играше 4-5 сезони во прва лига со Победа (каде беше и капитен две сезони) и со Металург, а после играше и во странство - една сезона бранеше во Финска (прва лига) а после и во прва грчка лига (но таму не го играа). Не викам дека е играчиште и дека во кој знае какви лиги играл ама во секој случај не можеш да го рачунаш како младинец и да го ставаш на исто ниво со Трајчевски кој само 2 години има играно сениорски фудбал и тоа само во втора лига.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
25 август 2019
Мислења
290
Поени од реакции
380

Ubaj vreminja..... eden den ke se vratat pak se nadevam...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
П

Пљампач

Гостин
Neka kupat uste 2-3 igraci za da se srabilizira sredniot red i dvajca brazilci za napadot i neka terat. Posle na zima uste nekoj transfer za mirna prolet i opstanok vo ligata.
Za nesto poveke vo nekoi podobri vreminja so salam investitori.
So ovie likoj vo uprava, opstanokot ke bidi premija ova sezona.
 
П

Пљампач

Гостин
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Ова е лошо. Не дека он е некое играчиште туку тешко е да се најде асален лев бек.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
610
Поени од реакции
1.086
steta ke ni trebase ljamce .. ke igrat bojan i usni bekoj ama ke mora da se bara i drug bek sea
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257

I jas sum da se zdrzese ljamce ama ete ne se dogovrile za platata pa ke mora nekoj po mlad da se najdi
Inaku sreda se pocnuvalo so treninzi i do togas se ocekuvaat uste tri cetiri igraci a da se pustat isto tolku pa ke vidime sto ke bidi do sega si ja brkaa rabotata ke vidime so drugite zasiluvanja dali isto ke bidi

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom