Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 февруари 2019
Мислења
41
Поени од реакции
76
Здраво дечки, знае ли некој каде е подобро да побарам да ми го пратат државјанството, во Битола или во Скопје? Каде повеќе се чека? Или исто е?
 
Член од
14 февруари 2020
Мислења
38
Поени од реакции
61
Која дата си била на интервју и каде (во Софија или во амбасада/конзулат)? И пиши со какви документи да може Пале да те стави на листата.
vo sofija na intervju so izvori od dedo pradedo preku bratuced veke dostaveni original dokumenti dopolnitelni
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
A tebe sto pati veke ti odgovorivme deka po posta funkcionira,ama ti pak ne veruvaj i cekajsi, a koga i tebe ke te odbiet siguren sum ke poveruvas ama docna ke e,tvoja postapka i tvoj zivot ti si znaes najdobro.
Ти имаш праќано преку пошта? По која пошта функционира (наброј) ако можеш. Еве доколку може ако ги праќаш по пошта на адреса на министерство пази вака
Колку писма/пратки стигат кај нив?
За колку време ги собират/подигат од купот насобрани?
Што ако ти ги пратиш сега а таму ти стојат на куп не распоредени по инстируциите?
Што ако ги рапределат после 2-3 месеца?
Работи кој не мачат а не ги знаеме..
Затоа беше најдобро на шалтер да се предадат ама штета карантини/граници..
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
Ти имаш праќано преку пошта? По која пошта функционира (наброј) ако можеш. Еве доколку може ако ги праќаш по пошта на адреса на министерство пази вака
Колку писма/пратки стигат кај нив?
За колку време ги собират/подигат од купот насобрани?
Што ако ти ги пратиш сега а таму ти стојат на куп не распоредени по инстируциите?
Што ако ги рапределат после 2-3 месеца?
Работи кој не мачат а не ги знаеме..
Затоа беше најдобро на шалтер да се предадат ама штета карантини/граници..
Da, zatoa me interesira dali nekoj uspesno pominal po prakanje na dokumenti preku posta?
 
Член од
1 август 2019
Мислења
4
Поени од реакции
28
UkAAAAAAAAAAAAZ! Polozitelno od juni 2019 nekade(ne proveruvav cel mesec togas) Dokumenti od Pradedo, Bez dopolnitelna.
I vaka da pojasnam: za tie sto se vo neizvesnost(kako jas sto bev) a ne odnele dokumenti: NE BEV NA DOPOLNITELNA I NE GI ODNESOV ORGINALITE VO PRAVDA(ne mi bea dostapni).
Samo so udostoverenie od DABC koe e dobieno so voena kniska od pradedo.
Bev vo neizvesnost cela godina, mislejki deka ako ne sum odnel orginal ke me odbie Jotova..
Za site so Krvna Linija sto zele od DABC(pradedo,dedo) a ne odnele orginali vo pravda: NE GUBETE NADEZ!!!!!
Neznaete kakov kamen padna od srcevo!
SITE DA DOCEKATE I NE GUBETE NADEZ! <3
 

Attachments

Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
UkAAAAAAAAAAAAZ! Polozitelno od juni 2019 nekade(ne proveruvav cel mesec togas) Dokumenti od Pradedo, Bez dopolnitelna.
I vaka da pojasnam: za tie sto se vo neizvesnost(kako jas sto bev) a ne odnele dokumenti: NE BEV NA DOPOLNITELNA I NE GI ODNESOV ORGINALITE VO PRAVDA(ne mi bea dostapni).
Samo so udostoverenie od DABC koe e dobieno so voena kniska od pradedo.
Bev vo neizvesnost cela godina, mislejki deka ako ne sum odnel orginal ke me odbie Jotova..
Za site so Krvna Linija sto zele od DABC(pradedo,dedo) a ne odnele orginali vo pravda: NE GUBETE NADEZ!!!!!
Neznaete kakov kamen padna od srcevo!
SITE DA DOCEKATE I NE GUBETE NADEZ! <3
Cestito so zdravje da si go koristis
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
UkAAAAAAAAAAAAZ! Polozitelno od juni 2019 nekade(ne proveruvav cel mesec togas) Dokumenti od Pradedo, Bez dopolnitelna.
I vaka da pojasnam: za tie sto se vo neizvesnost(kako jas sto bev) a ne odnele dokumenti: NE BEV NA DOPOLNITELNA I NE GI ODNESOV ORGINALITE VO PRAVDA(ne mi bea dostapni).
Samo so udostoverenie od DABC koe e dobieno so voena kniska od pradedo.
Bev vo neizvesnost cela godina, mislejki deka ako ne sum odnel orginal ke me odbie Jotova..
Za site so Krvna Linija sto zele od DABC(pradedo,dedo) a ne odnele orginali vo pravda: NE GUBETE NADEZ!!!!!
Neznaete kakov kamen padna od srcevo!
SITE DA DOCEKATE I NE GUBETE NADEZ! <3
Честиткиии !!!!!! Од кога интервју ?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
@Aleksija 20.02.2018 intervju, fala na site! :)
Автоматски споено мислење:


20.02.2018 intevrju
Честитки!

Одиме полека накај март датуми на интервјуа. Очекувам истите до крај на јуни да почнат.

Март/април и се надевам мај, ќе заврши до август годинава.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Честитки!

Одиме полека накај март датуми на интервјуа. Очекувам истите до крај на јуни да почнат.

Март/април и се надевам мај, ќе заврши до август годинава.
Se nadevam deka nie od februari ke sme ovaa nedela !!!!!
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Од Јануари сеуште сум на финална, очекувано е или too much?
Иначе интервју Март 2018 во Битола.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom