Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Duh

Член од
13 јуни 2020
Мислења
6
Поени од реакции
1
Тебе на ова ти се смени после финална или беше на потпис ?

Posle finalna
Автоматски споено мислење:

Ne postoi brza postapka za podigajne ukaz za zal. A ti si odbijana i treba od novo da pocnis postapka,ovoj pat da si izvadis potvrda od bugarsko zdruzenie i nemoj da si imas poveke rabota so dosegasniot posrednik ocigledno e nesposoben. A ako celta vi e rabota vo EU sega so soprugot bg drzavjanin ke mozes i ti da zamines iako nemas drzavjanstvo.

Да да знам дека преку сопругот имам и јас право на престој и работа.
Како се се усложи страшна работа.
Од 2016 чекаме и сега кога излезе уште чекање.
Ти благодарам на одговорот.
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
А колкави са шансе да бидеш одбиен од вице?
100% odbiva viceto ako nemas ispravni dokumenti
Мислам дека ако не е нешто во ред со твоите документи (грешни документи, недоставени) огромни се шансите да бидеш одбиен од "советот по гражданство".

Така да многу веројатно луѓето ги одбиваат уште на "финален преглед" (пред да стигнат во раце на вице президента).

Нека ме исправат членовите што повеќе се разбираат ...
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
До каде се од финална во положително? Терам 6ти месец веќе :D
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Sakam da se zablagodaram na PALE KRSTIC za site informacii za celata procedura. Vcera zavrsiv rabota se vo eden den site da si docekate.
Bravo, samo nitu eden ne se najde junak da opisi kako pravel,dali e se isto kako sto e opisano na forumov ili ima izmeni, forumov ne e samo za da dobivas informacii koga ti trebaat,treba i da spodeluvas informacii.
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
14
Поени од реакции
11
Konecno Ukaz od cetvrtok intervju bev 7.2.2018 se odprilika se dvizese kako shto se informaciite na forumot. Dokumenti podneseni samo ukaz od Brat zaveren na notar vo bg nisto drugo. Sega me interesira ako go zemam ukazot preku ambasada, shto se cheka 2-3 meseci?Mose li so ukazot zemen od ambasada naredniot den da odam i da si ja pocnam postapkata za vadenje dokumenti i kolku vreme ke trae?
 
Член од
2 мај 2019
Мислења
22
Поени од реакции
63
Bravo, samo nitu eden ne se najde junak da opisi kako pravel,dali e se isto kako sto e opisano na forumov ili ima izmeni, forumov ne e samo za da dobivas informacii koga ti trebaat,treba i da spodeluvas informacii.
Istite raboti sto se pisani na forum se tocni odite po niv kako i jas sto odev USPEH. NA SITE !!!!!
 
Член од
14 февруари 2020
Мислења
38
Поени од реакции
61
Jas uste si cekam od 27.02.2019 na inatervju nema mrdnato kaj mene zadolzitelna i si stoi pred nekoj den citav deka imalo ukazi, mislev nedelava nesto i kaj mene ke se smeni ama nisto nema do kaj se sto se imate li info
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Jas uste si cekam od 27.02.2019 na inatervju nema mrdnato kaj mene zadolzitelna i si stoi pred nekoj den citav deka imalo ukazi, mislev nedelava nesto i kaj mene ke se smeni ama nisto nema do kaj se sto se imate li info
Uste go rabotat januar nekade avgus ocekuvaj krajot na juli najverovatno za finalna
 
H

HoT _iCe

Гостин
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 21.02.2020

Однесени су документи на време, исправно све, колко се чека после овој? Или ништо не бива :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom