Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Да не има некој ново инфо за возачките дозволи од МК во БГ дозвола, уште прават проблеми не даваат без 6 месеца престој во БГ или почнаа да даваат?
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
@palekrstic Кој е последниот список на тие што земале указ односно тие што сме на положително?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Me potpisaaaa vcera vo 10h od sabajle na gladno srce :pijanco:Прегледај го приврзокот 254914
jotovamepotpisa - мени ник. :P
Автоматски споено мислење:

Значи, ги чистат интервјуата јануари/февруари 2018. До јули би требало март да е почнат. Април/мај во тек јули/август.

Јуни/јули/август, после 1 септември.
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2019
Мислења
13
Поени од реакции
11
Да не има некој ново инфо за возачките дозволи од МК во БГ дозвола, уште прават проблеми не даваат без 6 месеца престој во БГ или почнаа да даваат?
Ne ti e tocna informacijava so 6 meseci podobro informirajse
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
121
Поени од реакции
214
Здраво. Знае ли некој до кој број се стигнати од задолжителна во финална стигнати. На интервју бев 19.03.2019.уште немам промена?
Jas 23.01.2019 intervju sofija uste zadolzitelna ti ke pocekas do 17 meseci
 
Член од
12 јуни 2020
Мислења
9
Поени од реакции
2
Zdravo intervju 28.05.2019. Status (Prepiskata se namira v proxedura po zadolzitelno veke 12 meseci koga bi trebalo sleden stagus da se smeni
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Zdravo intervju 28.05.2019. Status (Prepiskata se namira v proxedura po zadolzitelno veke 12 meseci koga bi trebalo sleden stagus da se smeni
Jas cekav 16 meseci i 14 dena za promena vo finalna taka da rano si seuste januar 2019 intervjua gi rabotat... Nekade oktomvri cekaj promena ako nesto vo slucaj ubrzaat moze i porano ali verovatnosta e mala ali sepak ima nadez
 
Член од
18 јануари 2019
Мислења
44
Поени од реакции
120
Знае некој дали ако влезам во Бугарија со БГ пасош ќе одам во карантин? И карантинот во Бугарија е државен како кај нас или можеш да престојуваш на твоја адреса?

И трето прашање, доколку неможе бидејќи влегувам од Македонија, дали ќе може да влезам преку Србија со БГ пасош?
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Знае некој дали ако влезам во Бугарија со БГ пасош ќе одам во карантин? И карантинот во Бугарија е државен како кај нас или можеш да престојуваш на твоја адреса?

И трето прашање, доколку неможе бидејќи влегувам од Македонија, дали ќе може да влезам преку Србија со БГ пасош?
Bez razlika so kakov pasos si ako vleguvas od severna odis 14 dena karantin osven za medicinski lica humanitarni celi i diplomatski lica ne vazi karantinot.
 
Член од
21 декември 2018
Мислења
169
Поени од реакции
75
so e rabota zosto odbivaat vo posledno mene trojca prijateli mi gi odbija
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
so e rabota zosto odbivaat vo posledno mene trojca prijateli mi gi odbija
Ako se osuduvani ako se preku vujko cicko tetka bratucedi ako ne gi dostavile original izvodi i potvrda vo ministerstvoto na pravosudie vo sofija ako nemaat odneseno lekarsko ako imaat kriminalno dosie ... Samo tie gi odbivaat a se drugo sto e legalno i navremeno dostaveni dokumenti vo ministerstvoto na pravosudie vo sofija. Potvrda od strumica so predok , roditel , ili star dokument od bugarska crkva ehzsrgija tie site ke si zemat drzavjanstvo
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom