НБА сезона 2019/2020

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Колку е веројатно дека ГСВ се поебаа со танкањето сезонава?

Какви се предвидувањата за колеџ лигата, ќе има доигрување?

Ако нема доигрување многу сумљив би требало да биде изборот на драфтот годинава.

И покрај ситуацијава има некој што двои од играчиве?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Зошто се поебале, секако Кари и Томпсон нжсе аут цела сезона, само со Грин и 100% да играа сите немаше да видат плејоф, така да дали се последни или 9ти у регуларна сезона секако оваа сезона нема простор за успех. Со здрави Кари, Томпсон, Грин и Вигинс, очекувам следната сезона лагано да си фатат минимум Конференциско полуфинале.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Ja mislam paket trejd offer kje praat na draft pickot so wiggins za allstar igrach,ali kje vidime.
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Малку off topic


Еве зошто Поп не само што е голем тренер туку е и голем човек и го ценат сите не само во лигата туку и пошироко.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.506
Малку off topic


Еве зошто Поп не само што е голем тренер туку е и голем човек и го ценат сите не само во лигата туку и пошироко.
Ова е патетично, не ми се јасни беливе луѓе таму, ова можеше секому да се случи, можеше да биде обратна ситуација, ќе беше само уште еден пример за полициска бруталност.
Nike, Converse, Facebook дури и преку NBA 2К се извинуваат за ова.
Нормално е во толкава држава да има и расизам, но по по ѓаволите, осум години имаа црнец за претседател, 66 милиони го гласаа - зарем тоа не е доволен показател дека се преувиличува ситуацијава и некој ја користи да бистри политики.
Пак ќе кажам, патетики.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Има тема за оваа ситуација така да офтопик е тука дискусијата.
Поп секако е ценет и почитуван, во видеото е апсолутно во право за муабетот за црните луѓе и Америка, НО како и сите останати е искористен во ситуацијата за други цели. Што и како... на другата тема.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Еве за кој е у карантин, ем профи меч, ем профи меч-ап Баркли-Мелоун, Олајџуван си гази, Стоктон клач ес хел, ко воли нек изволи :)

 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Ова е патетично, не ми се јасни беливе луѓе таму, ова можеше секому да се случи, можеше да биде обратна ситуација, ќе беше само уште еден пример за полициска бруталност.
Nike, Converse, Facebook дури и преку NBA 2К се извинуваат за ова.
Нормално е во толкава држава да има и расизам, но по по ѓаволите, осум години имаа црнец за претседател, 66 милиони го гласаа - зарем тоа не е доволен показател дека се преувиличува ситуацијава и некој ја користи да бистри политики.
Пак ќе кажам, патетики.
Нормално има политика во се за жал во такво време живееме,но ги следам Спурси и Поп долго време,човекот има 70+ години и е институција во НБА и Америка и секогаш говори тоа што го мисли за општеството во кое живееме без никаква политичка позадина.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.046
Поени од реакции
29.409
Поп е еден од најбрилијантните кошаркашки умови на денешницата... И тука подобро да застанам - за да не кажам дијаметрално колку мора да е глуп за работи неповрзани со кошарката (упс, изгледа кажав).

Ја има ли некаде целата снимка од апсењето на тој Флојд? Батката направил ли нешто насилно за 3-ца џандари да го држат? Тоа што го знаеме е дека обдукцијата покажала дека умрениот бил позитивен на морфин ПЛУС афетамини (да и двете се тешки дроги), дека бил болен од сарс-ков-2 вирусот и дека умрел од срцев удар (што е една од последиците од ковид-19) и дефинитивно не умрел од гушење или скршен врат. Дали тоа ја оправдува бруталноста на стоките од џандари? Не. Но не знаеме што претходело и дали го апсат затоа што можеби ги нападнал, дали можеби се сомневаат дека има оружје, итн. Што се не им се дешава сега на џандарите таму, јас барем можам да разберам нервозни реакции и зошто не оставаат ништо на случај.

Можеби ова на Поп му е некој начин за „бондинг“ со неговите 90% црначки екипи. Не знам ама знам дека
Поп последниве 10 години се бави со политика и активно лобираше за Килари на последните избори, ништо многу поразлично од баграта што ја има и на нашиве политички митинзи.

На крај тоа не е разлог да разврзуваме за офтопик и се извинувам за мојот (офтопик), само сакав да кажам дека Поп треба да си го гледа клубот и да се фокусира на тоа дали воопшто ќе влезат во разигрување за 8-мото место... А не да се занимава со политика и продавање white guilt - јас барем не му купувам.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.046
Поени од реакции
29.409
Хаха, мене па ми мириса на либерални снегулки... Но се согласувам за едно, овде местото е за НБА муабети.

Затоа би предложил да не се пренесуваат политичките мозочни прдежи на луѓе кои не се платени да се занимаваат со политика туку со спорт. Пошто следно ќе почнеме да дискутираме што рекол Антекумпо на митинг/протест, и ред други играчи како Тобајас Харис, Харисон Бурнс - последни денес што ги гледам на Бличер а инаку и таму и секаде повеќе од пола „НБА“ содржина е чиста политика... Дај нека почне сезоната пошто не ги можам веќе, ги плаќаат милиони за да играат баскет - не ги плаќаат за да бистрат политика и пропаганда (а на пропаганда подоложни гледам дека имаме и овде).


Од релевантите вести: Дурант дефинитивно не се враќа (не дека очекувавме)

...и нешто поинтересно:


Уште нешто:
Во истиот контекст еден муабет од Шек:
1591526972559.png



и ова:



и само уште ова, what are the rarest combinations of skills to find in an NBA player?
1591526528157.png
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Требало мускулна маса да направи а не само да ги стопи мастите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom