Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

M

Macedon1um

Гостин
За малце ме влеговме во топ 5 во Европа, ама затоа сме први во регионот.


Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Како вчера да беше кога провладините медиуми се фалеа како добро сме се справувале со вирусов, како Филипче добро ја менаџирал ситуацијата итн

Уште па на брзи избори ќе одеа ропациве :facepalm: а оној резилот Сулејман за јајцата треба да го обесат за пример на другите
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Генерализираш поради одредена група на луѓе.
Ова би било факт, да имаш иста тенденција на пораст во Студеничани, во Подмоље, Миравци, Псача и Градско.
Другите тиња од народ праат други проблеми, затоа не генерализира, сите сме тиња.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Само 101 нов случај.....рано сабајлево друго инфо добив, за повисока бројка денес, од пријател што е на терен (зима брисеви).....ќе да кријат, штелуваат....
Него денеска поминав низ ГТЦ према паркинг и затекнав доста Албанци, рашетани, секако без маски. Се мешаат со наши луѓе....попара може да биде ако остане работата вака.
Министерот се фали дека сме избегнале италијанско сценарио.......смешки, мизерија
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
И секако студентите остануваат граѓани од последен ред во циркусов од држава
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Другите тиња од народ праат други проблеми, затоа не генерализира, сите сме тиња.
Збори си за себе.
Ако ти се сметаш за тиња човек, твоето семејство се тиња луѓе, окружен си со тиња друштво, не значи дека сите се такви.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Збори си за себе.
Ако ти се сметаш за тиња човек, твоето семејство се тиња луѓе, окружен си со тиња друштво, не значи дека сите се такви.
Па 900к народ што 30 години гласа за сдсм/вмро е тиња и не е мала бројка на луѓе, сигурен сум дека и ти и твојте имате гласано некогаш за овие две опции, кои им дозволија на другата група тиња народ да се понаша вака.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па 900к народ што 30 години гласа за сдсм/вмро е тиња и не е мала бројка на луѓе, сигурен сум дека и ти и твојте имате гласано некогаш за овие две опции, кои им дозволија на другата група тиња народ да се понаша вака.
По таа логика цел свет е тиња, не само кај нас, затоа што секаде има луѓе што гласаат за некоја партија :)
Муабетот ми е дека не сите се тиња.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
По таа логика цел свет е тиња, не само кај нас, затоа што секаде има луѓе што гласаат за некоја партија :)
Муабетот ми е дека не сите се тиња.
Разликата е само што едната тиња повеќе смрди од другата. :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Едино логичко решение според мене е - да си ја голтнат гордоста нашиве кретени,да си признаат пред светот дека се некадарни да најдат решение,дека немаат контрола над цела територија на Македнонија и да побараат интервенција од нато-другарите.

Ја би предложил мешан состав од грчко-бугарски полициски сили.
Зелките има да се научат на ред за недела дена.

Друго чаре - нема!

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Џабе е сеа кој сака нека доаѓа штетата е направена

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Нека се мисли уште комисијата за мерки додека браќата мои си пијат кафе во чаршија и си дебатираат политика минимум по 4 на маса...Полиција никаде не видов...И како после да се смири ситуацијата....Џабе е се...Повеќето патлак не ги боли,остај бе каква корона какви бакрачи....А дел од нив вработени по министерства на добри позиции.Значи не е само до верата....Кај нас се собираа по ифтари и сликите кажуваат приказна дека ни се може или како песната не може нам нико ништа јачи смо на избори...Се собираа за инат се сликаа за инат и еве им се враќа како бумеранг...типичен пример и Босна се муслимани и тоа поштени не како овие овде и таму имаше и Рамазан и Бајрам али кога гледам како е ситуацијата таму ми се плаче да одам таму барем кај роднини зошто овде и психички и физички оболев.

 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Ако и ПОСЛЕ ова одите на избори, кога год да се случат, и гласате за курто-мурто (вмро-сдс) тогаш сте / СМЕ навистина болни од мозокот и ништо не заслужуваме. АРНО ни прават и за нас треба БЕТЕР, па МОЖДА тогаш ќе се свестиме... ама можда!!!

Едните укинаа мерки за да дојдат побрзо до избори и да спасат газ со мала излезност и коалиција со албанци (притоа да допотпишат уште јазик, химна, знаме - уште тоа остана) и целосно да одиме во федерализација.
Другите, пошто јадниците се надеваат на власт да дојдат, НЕ казнуваат по улици, не тепаат по станици, не прават скоро ништо само чекаат од небо да им падне мандатот. Не дека треба да казнуваат мкд население кога шошонското НЕДОПИРЛИВО е, ама сепак, мора да казнуваат насекаде.
И си ја префрлаат топката.

РАДИ НИВ, сите, цел народ трпи. Останаа луѓе без работа, допрва ќе плачат за корка леб башка наместо ефикасно спроведување на какви-такви мерки ќе добиеме ширење на вирусот, меѓународна изолација и по којзнае кој пат НОВА власт која 4 следни години ќе се дупни крадење.

СУПЕР, го прават ова за избори (и едните и другите), треба да сме БОЛНИ од мозокот и БЕЗ почит кон себе си ако не им удоволиме да излезиме масовно СИТЕ до последен и не гласаме за некој ТРЕТ шо нема везе и не е во коалиција со нив.
РАНДОМ одберете од гласачкото ливче, колку повеќе пратеници му скиниме толку побрзо ќе паднат губрињата од власт (и едните и другите).

АКО тоа не го направиме после џабе плачиме по форуми дека не знаат да спроведат мерки, дека имаме сограѓани кои ни се полу-писмени (од сите етникуми) и дека некој ТАМУ ни е крив, а не ние самите.

До кај шо имам роднини и познаници за нос ќе ги влечкам и за уши ќе ги тргам да гласаат за трета опција.

И да, бујрум и овај викенд нека закачат полициски, па да видиме колку ќе му го почитува некој. Најмалку јас, а очигледно и многумина како мене.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
280
Поени од реакции
442
И секако студентите остануваат граѓани од последен ред во циркусов од држава
Затоа не сум запознал студент во северна кој сака да остане тука, само за жал заглавивме у вукојебинава
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не дека другиве министерства нешто сјаат ама образование мислам дека најкатастрофа се снајде во кризава, што и не ме ни чуди со оглед на тоа што министерот е со фалц докторат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom