Сакам да знам!

Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Освем во чаир кај на др место може да се извади лекарско за полаѓање за возачка, старото ми истече ? И треба нешто закажување,дкументи ?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Не е до цената, него сакам нешто што после некое време ќе може лесно да се смени.
Тогаш стави плочки ако некогаш сакаш да менуваш полесно се вадат и помалку корекции на ѕидот би требале.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
imame li tema tuka ... stanovi pod kirija vo Skopje, ili baram-izdavam stan, ili ceni na kiriite i sl.
 
Член од
2 март 2016
Мислења
479
Поени од реакции
467
Освем во чаир кај на др место може да се извади лекарско за полаѓање за возачка, старото ми истече ? И треба нешто закажување,дкументи ?
Во ЈЗУ Железничар (кај полициска станица Беко се наоѓа во Центар)
 
Член од
11 декември 2019
Мислења
44
Поени од реакции
34
Дали некој има стиропор со имитација на цигла или камен залепено на внатрешени ѕидови?
Сакам да знам дали ова со имитацијата вреди, дали ја заменува циглата и каменот на изглед и како се чисти?
Jas bi ti preporacal kamen, t. e. ploci od kamen. Cenata ti e okulu 180-200 denari kvadrat, ako gi zemes direktno od magacini, gi imas nekolku na patot pred Radovis. Se lepat mnogu lesno, so cement, ili lepak za plocki, ili (jas gi lepev) so lepak za siporex. Veruvam deka za den, dva mozes sam da zalepis cela soba. Otposle mozes, po zelba, da gi lakiras.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
imame li tema tuka ... stanovi pod kirija vo Skopje, ili baram-izdavam stan, ili ceni na kiriite i sl.
Овие ги најдов:




 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
Прашање дали може да користам блокирана картица на скрилл те. Блокиран од извршител сум,имам скрилл акаунт па да ми префрлува некој пари и да можам да купувам онлајн дали можам да ја користам таа картичка? Дали играа тоа некаква улога?
Автоматски споено мислење:

Дали некој има стиропор со имитација на цигла или камен залепено на внатрешени ѕидови?
Сакам да знам дали ова со имитацијата вреди, дали ја заменува циглата и каменот на изглед и како се чисти?
Не вреди а и не чини...
Изглед има ама не е ок.
-Прво со тек на време се оштетува и ослабнува ,ако е груба текстура малце повеќе време во кречење/фарбање.
-Добра изолација може да даде но (ѕидот не може да "дише" а ако е пак на некој ѕид. Каде што се формира влага кондензација и сл мака можеш да си имаш
-Лепење на глет никако
-Мачкаш подлога-премаз као хидро флекс ако лепиш оној со лепак као 10ка 106 сл.Има "паметни" викаат силикон блабла и плачки после..
-За плафон се јаде некако но за ѕидови не особено ако се лепи од долниот дел на ѕидот до 1,40... а па горе тогаш и не личи да се стави ако доле нешто не се направи.
Јас од искуство не би ти препорачал но сепак ти си знаеш,по мене поубаво би било гипсани калапи ако можеш да најдеш и сам да формираш и сам да направиш,не е тешко а треба време и труд и малку пари...но не можам да кажам ништо ни за тоа,сепак ти си одлучуваш.
Ако нешто те интересира пиши во инбокс ќе ти објаснам итд итд.
 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Дали некаде во Скопје се продава облека made in UK? Спортска по можност...
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Дали некој знае колку пари кошта возачка дозола Б, исто ме интересира и за А - заедно да ги полагам и двете?(мислам на буквално сите трошоци)
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Која цвеќара во Скопје врши достава на цвеќе на домашна адреса. Значи сакам на девојчето да и купам букет рози и да ги пратам на домашна адреса. Ми треба цвеќара што врши нивна достава на такви работи , а не праќа по пошта , карго , такси и сл.
 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
Која цвеќара во Скопје врши достава на цвеќе на домашна адреса. Значи сакам на девојчето да и купам букет рози и да ги пратам на домашна адреса. Ми треба цвеќара што врши нивна достава на такви работи , а не праќа по пошта , карго , такси и сл.
Види овие од цветен пазар,јас нешто од поодамна зимав така,е сега како се вика цвеќарата појма немам...види ско користиш некоја од социјалниве мрежи ќе најдеш сигурно...имс некои сајтови подари.мк и слични...
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
Освем во чаир кај на др место може да се извади лекарско за полаѓање за возачка, старото ми истече ? И треба нешто закажување,дкументи ?
мислам дека можеш скоро во секоја приватна поликлиника имаш во тоспаш после железничка од лево во трговското сигурно
Автоматски споено мислење:

Дали некој знае колку пари кошта возачка дозола Б, исто ме интересира и за А - заедно да ги полагам и двете?(мислам на буквално сите трошоци)
б категорија комплетна е близу 27.000 колку што знам ако начекаш многу автошколи имаат многу попусти сега за да привлечат повеќе кандидати
Автоматски споено мислење:

дали имате сознание дали авто кампот градиште е отворен да се преноќува заради корона вирусот.Имам приколка па сакам да си отидам на викенд? ако не е од кога би била
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Не знам дали само мене ми изгледаат полу оригинални маиците у спорт вижн, мега спорт и сите тие слични спортски продавници, конците на маиците висат и сл. ја мислам на оригинал не смее конецот неправилно сошиен да биде или да виси, знае ли некој нешто повеќе во врска со ова и каде може да се најде од прва рака оригинал?
 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
Не знам дали само мене ми изгледаат полу оригинални маиците у спорт вижн, мега спорт и сите тие слични спортски продавници, конците на маиците висат и сл. ја мислам на оригинал не смее конецот неправилно сошиен да биде или да виси, знае ли некој нешто повеќе во врска со ова и каде може да се најде од прва рака оригинал?
Па да до некаде,тоа зависи они од каде им е увозот и пр.за тој и тој бренд ..модел итд. Секаде различно се шие тие кај им се фабриките дозволите исл.Ако е нешто скапо и марка пожали се и само слушај што ќе ти зборат,смеење колку сакаш...
Бев во Швајцарија во Емеен и во Цуг на шетање...влагам си купувам саат,нов у кутија го вади,бришење полирање перење очи..гратис ова она ред бато,влагам најк не само конец да не виси абе жилет бато жилет си има ред..ама ќе си платиш.
Кај нас иди у најк,зара мара и гледај,ќе дадеш 11.000ден на сако некое и има фалинка некоја..зависи али голема разлика сме од сите,тркни до овие грциве па тамо има помормално(не дека кај нас нема).
Не знам Спорт М какви се,но слушнав имаат добри партали.
Прошетај по сити мол и скенирај што чини а што не
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Сакам да знам која од овие DnD типови на игри што може да се најдат во голбин што е нај...почетничка... нај ...кежул...
Ме интересира дали е изводливо дома да играме..оти имам куп намќори...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom