Фан Клуб: Јувентус

Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
@Scirea му ебам семката, сигурно му е од 1698ми обид....
Автоматски споено мислење:

@DeviAngel бро сем Кулукушушески шо друго пазаривме за будуча сезона? Шу прајме со Пјанќе , ќе го даваме ли или ...
@Mondonico Мондо почести не бе со 1 пост бе немаш пишано тука од далечната 2009та ... твое стручно мислење за продолжеток на сезона? Ќе освоиме само купот у финале со Наполетанките а у меџувремена Лацио ќе ни земе титула у првенство ? Или кое е твоето експертско мислење ? :D
Може и другите членови да се активирате ебаго... Почнуваме за 14 дена не сте се скриле ко пичкетине ...
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.178
@Mondonico пиши нешто за судиите и ВАР правилата
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
@Tutor 4 дена неам пишано во темава, а после ова видео не ме гледате до крај на годината... се е кажано и видено
:kafence:

Де Чеље има поише скудета од цел тим на Интер

 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
@Scirea му ебам семката, сигурно му е од 1698ми обид....
Автоматски споено мислење:

@DeviAngel бро сем Кулукушушески шо друго пазаривме за будуча сезона? Шу прајме со Пјанќе , ќе го даваме ли или ...
@Mondonico Мондо почести не бе со 1 пост бе немаш пишано тука од далечната 2009та ... твое стручно мислење за продолжеток на сезона? Ќе освоиме само купот у финале со Наполетанките а у меџувремена Лацио ќе ни земе титула у првенство ? Или кое е твоето експертско мислење ? :D
Може и другите членови да се активирате ебаго... Почнуваме за 14 дена не сте се скриле ко пичкетине ...
Целосно се загубив, појма немам ниту со кој ни преостана да играме, ниту со кој игравме. Плус тоа во карантинот гледав хајлатси од изминатите сезони и начисто ми се побрка во главата :D

Инаку, ако не земеме титула срамота ќе биде.
@Scirea сега ќе има нов протокол во ВАР собите, поради Короната. За поретко користење на опремата, секоја одлука во полза на Јувентус нема да се проверува и ќе биде автоматски одобрена.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.178
Е послем овие промени со ВАРот, стварно срамота ќе биде ако не земеме титула... не за друго, светот ќе ни се смее
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Целосно се загубив, појма немам ниту со кој ни преостана да играме, ниту со кој игравме. Плус тоа во карантинот гледав хајлатси од изминатите сезони и начисто ми се побрка во главата :D

Инаку, ако не земеме титула срамота ќе биде.
@Scirea сега ќе има нов протокол во ВАР собите, поради Короната. За поретко користење на опремата, секоја одлука во полза на Јувентус нема да се проверува и ќе биде автоматски одобрена.
20200530_140203.jpg
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Секој трети ден утакмица 12 текми у 5-6 недели ... мислам дека тука ако не реши долга клупа... никаде било кога и нема да реши..
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Секој трети ден утакмица 12 текми у 5-6 недели ... мислам дека тука ако не реши долга клупа... никаде било кога и нема да реши..
Да сезоната мора да се доигра ама ме мачи едно како ќе биде трансфер периодов пошо сезонава се игра и други национални првества се игрет ? нешто налик на зимски преоден рок ?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Arthur never said “no” to Juventus, he just want to win at Barcelona. Dembele is the name to keep an eye on if Juventus and Barca are doing a deal.

[Romeo Agresti] ⚫⚪ #juventus @bianconerizone
Автоматски споено мислење:

Секој трети ден утакмица 12 текми у 5-6 недели ... мислам дека тука ако не реши долга клупа... никаде било кога и нема да реши..
Плус ЛШ, ќе ги умрат
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.178
Ако на 2 Август би завршила сезоната, ондак одма почнуваат со новата, нема да имаат ни недела-две одмор?
Башка многу ме буни што никој не спомнува како ќе се одвиваат трансферите, од кога ќе можат новите играчи да играат, кога другите ќе заминуваат итн...
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Ако на 2 Август би завршила сезоната, ондак одма почнуваат со новата, нема да имаат ни недела-две одмор?
Башка многу ме буни што никој не спомнува како ќе се одвиваат трансферите, од кога ќе можат новите играчи да играат, кога другите ќе заминуваат итн...
Објавија нови датуми за калчомеркатото бе Шики... од 1 Септември до 5 Октомври .

QUANDO INIZIA IL CALCIOMERCATO ESTIVO?
La sessione di calciomercato estivo del 2020 si aprirà martedì 1 settembre: da questa data, si potranno depositare e ratificare i contratti presso gli uffici della Lega.

QUANDO FINISCE IL CALCIOMERCATO ESTIVO?
Il calciomercato estivo 2020 si concluderà lunedì 5 ottobre: sarà quella la giornata in cui suonerà il 'gong' che porrà fine alle trattative in entrata e in uscita di tutte le società. La sede del mercato sarà l'Hotel Sheraton San Siro di Milano.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Една од неколкуте утакмици кај што го видовме вистинскиот Сарибол :D

Знајте шо потековте со овај сари преку таквото да речам немат никаков напредок од него ама нејсе ... ке видиме како ке се покажат во продолжение на сезонава
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Знајте шо потековте со овај сари преку таквото да речам немат никаков напредок од него ама нејсе ... ке видиме како ке се покажат во продолжение на сезонава
А кај сум го потекол претходно со Сари и кај сум кажал дека има голем напредок во играва сезонава во споредба со претходните.Постирав акција од меч каде игравме фудбал каков што сака Сари,т.е каков што практикуваше во Наполи и Челзи,на прва со многу подавања.Реално ретки беа таквите мечеви кај што игравме вака,ми текнува на двата меча со Интер во лигава и со Рома во купот.Имаше доста мечеви кај што играта не што не беше Сарибол,туку беше очобол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom