Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
19 март 2018
Мислења
20
Поени од реакции
5
Дали може некој да ми каже дали можам на финки да аплицирам со копии од документи заверени на нотар, а не оригиналните документи? Аплицирав и во Словенија, и мора таму да ги испратам оригиналните, но сакам финки да ми биде план б во случај да не ме примат во Словенија.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
Дали може некој да ми каже дали можам на финки да аплицирам со копии од документи заверени на нотар, а не оригиналните документи? Аплицирав и во Словенија, и мора таму да ги испратам оригиналните, но сакам финки да ми биде план б во случај да не ме примат во Словенија.
Screenshot_3.png
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
60
Поени од реакции
44
Некој има правено муабет со професориве каков став имаат во однос на јунскава сесија. Ова што Арбер говори дека не смее да се организираат испити со физичко присуство не ме да му држи вода после 30 мај, единствено ако ја продолжат вонредната состојба ќе стои.

Е сега тоа ќе значи дека универзитетот, професорите и студентите ќе одлучат почитувајќи ги препораките нормално да се спроведе сесијата. Па некој ако има правено муабет дали планираат и од кога? Нешто слушнав можно е 2 недели плус да трае јунската сесија. Кога е колоквиумска бтв и има ли распоред?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Бројот на активни случаеви почна да расте повторно, не гледам логика да се организира сесијата со физичко присуство. Не сите живеат во Скопје. Некој што доаѓа од град каде нема случај, благодарение на испитната може да го увезе вирусот во неговиот град. Белки деканатот го има ова во предвид.
 
Член од
5 февруари 2020
Мислења
6
Поени од реакции
2
Може некој да ми каже за ОС на што да посветам внимание од материјалот за втор колоквиум теорија? И дали е потежок од прв?
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
31
Поени од реакции
3
Дечки,ке ве замолам ако може некој да ми објасни во кој случај се паѓа приватна квота?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
Дечки,ке ве замолам ако може некој да ми објасни во кој случај се паѓа приватна квота?
Ако немаш положено пола од предметите од претпретходнио семестар, т.е. ако запишуваш зимски а од претходнио зимски немаш положено пола од предметите паѓаш у приватна
 
Член од
2 февруари 2020
Мислења
45
Поени од реакции
17
Дали доколку презапишам предмет, можам за истиот тој предмет да го сменам професорот, поточно ДМ од зимски?
 
Член од
21 октомври 2019
Мислења
7
Поени од реакции
2
здраво, дали знаете некој што можел да го изработи проектот по предметот Еко-Информатика? нормално за тоа и ќе биди платен.
Фала.
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
344
Поени од реакции
443
здраво, дали знаете некој што можел да го изработи проектот по предметот Еко-Информатика? нормално за тоа и ќе биди платен.
Фала.
Здраво ми треба и мене исто ќе биде платен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom