Аliexpress (официјална тема)

RePrEsEnT

Until The End Of Time
Член од
26 септември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
126
А успеа да ги лоцираш преку пошта пред да ти стасаат?
Да да ... ете имам ставено слика погоре ... плус и денеска пишува дека е испорачана до дома ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
60
Поени од реакции
44
Дали некој има порачувано кондоми од алиекспрес од кинеските фирми?
Сакам да порачам 100-200 па ме интересира квалитетот.
 
Член од
20 јануари 2018
Мислења
89
Поени од реакции
76
Дали некој има порачувано кондоми од алиекспрес од кинеските фирми?
Сакам да порачам 100-200 па ме интересира квалитетот.
Обрни внимание на големината, кинеските големини се помали, нивното XL е како овдешното L.
И барај да најдеш од тие Бактериостатик тие се квалитетни и добри ТОП за партнерката да не ти добива од таканареченото ,,бело прање,,.
Автоматски споено мислење:



Има надеж ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
А како го отвараш оваа преку некоја апликација ли на плеј сторе?
Гледам дека ни преку компјутер ни преку телефон не се отвара веб страната на МК пошти, ниту нивната страна ѕа следење на пратки.
 
Последно уредено:

RePrEsEnT

Until The End Of Time
Член од
26 септември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
126
Обрни внимание на големината, кинеските големини се помали, нивното XL е како овдешното L.
И барај да најдеш од тие Бактериостатик тие се квалитетни и добри ТОП за партнерката да не ти добива од таканареченото ,,бело прање,,.
Автоматски споено мислење:


А како го отвараш оваа преку некоја апликација ли на плеј сторе?
Гледам дека ни преку компјутер ни преку телефон не се отвара веб страната на МК пошти, ниту нивната страна ѕа следење на пратки.
Ова преку 17track ... имаш апликација можеш да си ја симнеш ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
20 јануари 2018
Мислења
89
Поени од реакции
76
Има некој прашано во пошта што е работава?
[/QUOTE
Јас имам прашано поштар рече дека нема пратки одамна само писма и сметки носеле. А и гледам дека у Велес вршат достава по сликава од погоре на ,,репрезент,,
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Да не знае некој дали почна да си функционира нормално целава постапка со праткиве(ги прочитав претходните неколку страни ко да живнала работава),јас пред една недела нарачав неколку работи гледам пишува за 90дена :D
 

RePrEsEnT

Until The End Of Time
Член од
26 септември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
126
Да не знае некој дали почна да си функционира нормално целава постапка со праткиве(ги прочитав претходните неколку страни ко да живнала работава),јас пред една недела нарачав неколку работи гледам пишува за 90дена :D
Капка во морето ... чекам пратки кој што се порачани на средината на март ...


Еве ти слика да се разочараш
Како што гледаш од 20 март нема никаква промена...
Мое мислење додека не се отвори аеродромот кај нас вака ке биде.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
AMAN BE LUGE EDNO PRASANE?!?!??!?!?FUNKCIONIRA LI POSTAVA NASA VOOPSTO OVDE VO OHRIDOV MI KASNAT VTOR MESEC I SMETKI I PRATKI I SE OSTALO,ZNAE LI NEKOJ NESTO STO E RABOTAVA??!??!!?
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Јас пратки во март порачани ги чекам уште. Не работеше аеродромот во СК и се наопаку е поради коронава. А поштарите мува не ги лази, го боли к..от, државна работа, загарантирана плата, која мотивација ја има да внесе малку повеќе труд во работата ко и вака се може...
 
Член од
26 април 2020
Мислења
57
Поени од реакции
83
Јас пратки во март порачани ги чекам уште. Не работеше аеродромот во СК и се наопаку е поради коронава. А поштарите мува не ги лази, го боли к..от, државна работа, загарантирана плата, која мотивација ја има да внесе малку повеќе труд во работата ко и вака се може...
Немаат врска поштарите со ова. Затворени граници + ДУИ во пошта си го прави своето,
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Немаат врска поштарите со ова. Затворени граници + ДУИ во пошта си го прави своето,

Да да секако немаат, сметките преку граница стигаат. јас кај што живеам нема ни еден албанец поштар, има еден турчин (торбеш) и ТОЈ е најпоштен и најработлив од сите.


А па и пред ДУИ да влезе во поштата шо беше таа една ажурна и одговорна институција што да ти зборам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom