LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    286
Член од
17 август 2011
Мислења
9.765
Поени од реакции
17.480
Мене Дарк ми беше најслична од овие што сте ги набројале, првата сезона. Едино Fringe не сум ја глеал.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579

Пред неколку дена се навршија 10 години од финалето.
Ја отворив темава после 100 години за да пишам нешто и гледам дека сум гласал на трета опција на анкетава :tapp::tapp:
Верувам дека барем пола од тие што гласале така денес 10 години подоцна го имаат променето мислењето.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901
Верувам дека барем пола од тие што гласале така денес 10 години подоцна го имаат променето мислењето.
+1

P.S.
Имаше тема за најдобри серии. Гледам дека многу од фановите не ја забележаа. Мислев едно време да ве викам еден по еден ама се откажав. Сепак, позитивно изненадивме со бројноста.

P.P.S.
Музиката е прејака, лани правеа концерти по светов, мислам дека ќе продолжеа да не беше вирусот.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Јас дечки по 3 или 4ти пат ја прегледвам серијава, во моментов сум стигнат до 5та сезона, и уште од сега жалам што ми останвет уште малце епизоди за гледање.
На анкетава сум во вториот ред, ќе видиме за скоро дали повторно ќе се согласам со себе.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Една ствар никад не ми била јасна, како на голем дел од луѓето најдосаден дел им е (spoiler alert, ако има нешто такво на темава стара 13 години) коа се враќаат у време у Дарма. Мене баш тој дел ми е најинтересен, пошто е ептен уникатен плот твист, осеќаш огромно задоволство што можеш директно да доживееш што се дешавало со заедницата, и многу прашања се одговараат.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Коа го глеав прв пут омилен лик ми беше Сојер, втор пат Џек, третиов пат ја изглеав пред неполн месец, Лок ми е. Стварно напатена душа, ретко да се соживеам со карактер од серија/филм.

Али третиов пат уствари контам каква глума и карактер гради глумецов на Бенџамин, пред тоа увек го глеав со хејт така да не ме ни интересираше ко карактер :D. Врв !
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Хуго доминира на листава, убедливо најјак International House of Pancakes

 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Коа го глеав прв пут омилен лик ми беше Сојер, втор пат Џек, третиов пат ја изглеав пред неполн месец, Лок ми е. Стварно напатена душа, ретко да се соживеам со карактер од серија/филм.

Али третиов пат уствари контам каква глума и карактер гради глумецов на Бенџамин, пред тоа увек го глеав со хејт така да не ме ни интересираше ко карактер :D. Врв !
И мене Бен ми е најбоље лик вака, најуникатна фаца и сите сцени со него се интересни.
 
B

Beginner

Гостин
Најхејтан лик верувам на сите ни е Мајкл. Човекот со Волттт си го собра цел хејт :D
Најдобра ми беше Клер со Чарли па Хуго и Сојер. И да не го заборавиме see y in another life brother со физичарот беа добри.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Се знае кој ми е омилен лик нели? ;) После мојот човек Сојер, Дезмонд ми беше ептен кул. Харли нема кој не го сакаше. Мр. Еко штета што беше во серијата толку кратко, исто ептен интересен лик.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Можда е непопуларно мислење, али мене сцените со Клер и Чарли ми беа најтапа у серијата. На rewatch често знам да чепкам по телефон или да си праам пуканки дур нешто стане поинтересно :D

Као ликови се океј, али ништо посебно. Чарли има peak у флешбекс поише отколку на островот, тука само комичните сцени со него се интересни. Некако драмата не ми штима. Мислам дека беше паметна одлука што ги скратија и него и Клер бајаги после некое време.

Prove me wrong? Би сакал друг аспект да слушнам за ова, можда пропуштам нешто.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Многу работи имам заборавено од серијава, ама сцена што никогаш нема да ја заборавма дур сум жив е онаа "not penny's boat" со раката, да не глабам многу ако случајно некој не ја гледал, тие што гледале одма ќе ви текне која. Знам крај на сезона беше и така во делириум бев од желба за што побрзо да се даде следна сезона, тогаш на а1 кога одеше. Иначе прејјака ми беше за тоа време Maggie Grace, Шенон нешто така, доста небитен лик беше, ама рибетина ептен. Иначе најдосадни некако ми беа корејциве, а најинтересни Чарли и Хуго :D
Автоматски споено мислење:

И тоа што најмногу ми се допаѓа кај Lost е огрмониот труд вложен во развивање ликови, во сите други филмови/серии има некој некој лик што е глумен од тој и тој автор, завршува улогата и тоа е тоа, добива нова, тука има Хуго кој е глумен од Hugo Garcia, кај и да се појават после реалноста за тој лик ќе би биде причата стекната од Lost.
 
Последно уредено:

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901
Као ликови се океј, али ништо посебно.
Prove me wrong? Би сакал друг аспект да слушнам за ова, можда пропуштам нешто.
Па ништо не пропушташ, во право си. Не се ништо посебно како ликови, ама ја пополнуваат приказната, посебно Чарли поради начинот на кој заврши.

Мр. Еко штета што беше во серијата толку кратко, исто ептен интересен лик.
Закон лик беше Мр.Еко, ама за жал самиот решил да ја напушти серијата. Можеше да ги истурка сите шест сезони без проблем.

Иначе најдосадни некако ми беа корејциве
Мене нивната приказна ми е една од најдобрите. Лост немаше да биде ист без нив.


Најхејтан лик верувам на сите ни е Мајкл. Човекот со Волттт си го собра цел хејт
Мајкл и Ана Лусија... колку не знаат да глумат двајцата тоа е чудо едно :)

Иначе Џек требало да биде Мајкл Китон и да го убијат после неколку епизоди ама не штимало па го преправале пилотот. Бен беше откритие на векот, викнат за неколку епизоди, прерасна во главен лик. Никогаш не бев фан на Лок или Џек, мене најдобри ликови ми беа Сојер, Хуго, Кејт (непопуларно мислење), Корејците, Бен, Чарли... и се разбира на крајот f***in Лапидус :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom