PlayStation 4

Член од
3 јануари 2015
Мислења
109
Поени од реакции
175
Momci dajte help brzo, sakam da ja zeam nba 2020 legend edition preku playstation store mi prai problem so karticata, aj nekoj so kupuval i znae neka mi kaze, mi vika invalid card number....
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Momci dajte help brzo, sakam da ja zeam nba 2020 legend edition preku playstation store mi prai problem so karticata, aj nekoj so kupuval i znae neka mi kaze, mi vika invalid card number....
не можеш со наша картица, мораш преку г2а цдкејс и др да земеш ваучер па го вметнеш во пс сторе, нормално и локација припази ус, ук итн
 
Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
Zdravo znae li nekoj ili ima na forumov za cipuvanje na ps4 verzija 5.55
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Zdravo znae li nekoj ili ima na forumov za cipuvanje na ps4 verzija 5.55
Чипување како чипување за да играш игри на ПС4 не постои. Значи неможеш со хардверска модификација да играш игри "за без пари", но можеш ако имаш ПС4 што е со фирмвер 5,05 каков што имам јас.

Скоро сигурно постои џеилбрејк (Jailbreak) козноли со фирмвер 6,20 а веројатно и за конзоли со фирмвер 7.0X но за нив сеуште не е потврдено. Овие џеилбрејкови со фирмвер над 5,05 не се јавно достапни бидејќи дечките што успеале да го хакнат фирмверот не го споделуваат со останатите туку само доказ дека успеале.

Е сега зошто не го пуштаат јавно има мал милион нејаснотии, некои велат бидејќи ќе се користи само за пиратерија но еве може и линукс да работи а излезе скоро и Freeware SDK ( бесплатен девелопмент на апликации без да се прекршуваат авторските права на Сони ) што и нема некоја логика како изговор плус џеилбрејк секогаш се знаел за што се користел.

5,05 и претходните, пострите верзии на џеилбрејк излегоа во период од 6 месеци до отприлика мај 2018, баш кога XBOX One X земаше залет, е сега дали е некоја случајност баш и не ми се верува но ете.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Кудос, ако сеуште имаш некои резерви, боље сочекај до 12ти по првите ривјуа, иако прогнозирам ќе искине во скор.

Им беа пратени кодови на рецензенти пред недела дена, но сеуште подлежат под ембарго за откривање било какви детали, сепак некои од нив, меѓу редови ги негираа поголемиот дел од ликовите, а остатокот што е потврден велат е безначајно во однос на цела приказна и понатамошните twists and turns.
Сепак во предвид треба да се има дека играва е праена со цел да продаде 10+ миљона копии, иако веќе ја банираа земјите од блиски исток ради содржината, можам да согледам како луѓе што не се оптоварени со culture war и имаат појак стомак за да поднесат насилство да бидат вчудоневидени од играва.

 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Battlefront 2 free за месецов такоџе.
Земал некој redragon converter (1000че во Галерија) да кажи дали функционира добро?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom