Фан клуб - РК Вардар

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Има одраз ,види го клипот.А Душебаев иначе е 4цм повисок и 3год. помлад.
Друже,ок е се шалам,и јас дознав за Иранецов на форум,па ко и ти погуглав и го најдов.
Шала на страна,али може да се привлечат некој играчи од Блискиот исток,па така евентуално и спонзори од таму.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
Друже,ок е се шалам,и јас дознав за Иранецов на форум,па ко и ти погуглав и го најдов.
Шала на страна,али може да се привлечат некој играчи од Блискиот исток,па така евентуално и спонзори од таму.
Абе може и да се погоди добар играч од Блиски Исток не велам не.Али ипак повеќе сум за некој талент од екс ЈУ а ги има доста.
 
Член од
5 април 2015
Мислења
517
Поени од реакции
5.062

Од каде излегуваат овие информации?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Абе може и да се погоди добар играч од Блиски Исток не велам не.Али ипак повеќе сум за некој талент од екс ЈУ а ги има доста.
Некој ко Омар Јахија би дошол сеа ко кец на десетка.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522

Од каде излегуваат овие информации?
Им кажуваат од Управа. Овој од Порто ќе го сањаме. Нека не замараат, НЕ ДОАЃА !
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
Еве го Вујо, почна да се мести.
Само Вујо за играчи ко Талевски, да го крене на клоци и шамари ако забушава.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Еве го Вујо, почна да се мести.
Секптик сум за Вујо у Вардар!
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Јас не би сакал да дојде Вујо во Вардар. Единствено ако ги тренира младинците.
Се согласувам.И јас исто така.90% е сигурно дека ќе има конфликт на авторитети.
Вујо е добар до одреден степен.Да работи со rising stars.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Секптик сум за Вујо у Вардар!
И ја сметам дека ќе биде чекор назад. Ама Алушевски не го донесе Михајло, а Михајло и Вујо се блиски. Така што ако ја менува управата, што е најавено, не би ме изненадило и да го седнат Стевче, да му кажат да биде асистент, овој да не се согласи, и тоа да биде тоа. Вака игра Вујо, најавив пред 2 дена дека ќе даде скоро изјава за наш некој медиум, дека ќе навести нешто вакво. Сега за скоро време, пак ќе каже за некој друг наш сајт. Така се мести тој, он знае како да игра со јавно мислење и да се улижува на публика. Сеа, дали стварно има интерес од страна на Вардар, не знам, ама ако лани го договарале, не би ме изненадило да го викнат и да не е случајно ова со Загреб.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Вујо си е тренер за екипи од понизок ранг,некаде кај што не се бара никаков успех.

Колку и да има направено за Вардар сепак мора да гледаме реално на работите,ако дојде Вујо со него ќе донесе еден куп балканци,ќе проба да наметнува авторитет врз играчите,едноставно ќе се наруши хемијата во екипата.
Каде и да работел како тренер до сега немал некој посериозен успех,секаде станувал миленик на публиката поради карактерот и глупостите што ги правел.
Освен бронзата со Словенија,никаков озбилен успех нема во кариерата,каде и да бил правел инциденти...Плус никаде не се задржал повеќе од 2-3 сезони.

И Стевче е далеку од некој квалитет,најдобро да си продолжиме со Шпански тренер,како што имаше пишано еден член погоре.
Шпанците во моментов се 2 класи над сите балкански тренери,едноставно си имаат знаење,постојано се усовршуваат и што е најбитно се држат заедно,често комуницираат дури и си разменуваат играчи.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.533
smesno e da gi sporeduvate stevce so vujo.

gledajte so kakov budzet ke raspolagame i za tie pari vujo e najdobra opcija. nema nikakva smisla da se donese nekoj spanec ili svaba a da nemas budzet da mu doneses adekvatni zasiluvanja da si gi sprovede zamislite. vo momentot dobri balkanci i celicenje e najdobra opcija
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
мое мислење е нека почека малку вујо, нека се види прво како ќе биде со стевче...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се согласувам со вас дека Вујо не е за големи успеси ама културата која ја креираше Вујо кај староседелците во тимот потоа ги „голтна“ сите нови имиња кои влегоа во Вардар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom