Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.159
Бајден е исклучитено интелегентен и разумен човек кој има неверојатно политичко и дипломатско искуство.
Бајден е во таква фаза на разбирање на политиката и светот,да му е навистина малку тешко кога се обраќа на тотално политички неписмен народ.
Го гледав на телевизија пред два месеци на телевизија имаше некоја емисија и прашања од гледачите(кои секако дека беа наместени),на кој Бајден одговараше со толку прецизна тактичност да дури ме воодушеви ако се земат предвид неговите години.
Неверојатен човек секако на спротивната страна на фронтот но добро е да се знае со кого се има работа да нема некое потценување.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.181
Поени од реакции
17.990
Трамп, за тоа дали има корона :pos:
"I tested very positively in another sense. I tested positively toward negative. I tested perfectly this morning, meaning I tested negative."

Одвај чекам да почни претседателската кампања со старциве во време на пандемија
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Трамп, за тоа дали има корона :pos:
"I tested very positively in another sense. I tested positively toward negative. I tested perfectly this morning, meaning I tested negative."

Одвај чекам да почни претседателската кампања со старциве во време на пандемија
Американската трагедија е во тоа што мнозинството жители сепак ќе ги гласаат и двајцата идиоти. На крајот еден ќе победи, но трагедијата е во математиката - мнозинството гласачи ќе ги дадат своите гласачи за овие идиоти.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Уште еден бисер на Бајден, му вика на црнецот не си црн ако не гласаш за мене :icon_lol:

 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Американската трагедија е во тоа што мнозинството жители сепак ќе ги гласаат и двајцата идиоти. На крајот еден ќе победи, но трагедијата е во математиката - мнозинството гласачи ќе ги дадат своите гласачи за овие идиоти.

Токму така.
Мизерија е што дури и во Америка понудениот избор за гласачите на изборите ќе биде тешка катастрофа.

Но иако според анкетите Бајден е во водство моментално пред Трамп со 9% предност и е фаворит за медиумите, сепак јас мислам дека Трам ќе победи повторно на изборите.
И Хилари Клинтон беше во истата ситуација како Бајден, постојано имаше водство на сите анкети и медиумите ја фаворизираа и се случи што се случи во 2016.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Овој сака изглеа да ја проба стратегијата на Трамп - со тропање глупости да победи.

 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Овој сака изглеа да ја проба стратегијата на Трамп - со тропање глупости да победи.

Вакви ствари се единствената работа што нѐ спаја нас со САД. :love:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Вакви ствари се единствената работа што нѐ спаја нас со САД. :love:
не само тоа, сега и у ЊуЈорк си има јаја-паша

види ги на слика у локал у Литл Итали - исто ко у чајџилница у Чаир, само у ЊуЈорк


Сега Бајден им е на овие коњот за трка. Еве ти видео кај шо се имаат собрано у САД, да видиш шо зборат за Трамп и за тоа кој им одговара, а кој не. (и нашиот реис е тука)
 
Последно уредено:
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
не само тоа, сега и у ЊуЈорк си има јаја-паша
„Michaelangelo’s restaurant flies the Italian flag, but its owners are Albanian. Tony and Tina’s Pizzeria not only serves slices and garlic knots but also offers traditional Albanian burek — flaky pastry filled with meat. The local cigar shop and the wine store with one of the best selections of Italian wines in the city are both owned by Latinos.“

Лажат нивни дека е! :mad:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Лажат нивни дека е! :mad:
Во исламот нема нации, само муслимани, све што е турско и арапско, е и нивно.

Патем, прашање за познавачите, дали на снимката горе, освен реисот, судбината на изборите во САД, ја одредува и оној од Танушевци командантот - најлево седнат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom