Што играте во моментов

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
730
Поени од реакции
924
Pocnav da smurf-am na LoL,voedno i PUBG se podigruva.

Platinum games are basically coinflip,no matter how good you perform on the game,there will still be brainless morons.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Кога ќе имаш дете што ќе сака да седи на ВР по дома и да клиза по телефон цел ден, ќе му речеш: „Ова супер, али излези со другарчиња, социјализацијата е здрава работа“. „Dafak dad, you don't get me, јас сум способен да си ги контејнам емоциите вака и екшли, многу си андроцентричен, со тие маскулинистички стратешки игри за војни. Кајндоф пофан ми е сошл аватар бондинг на ВР.“
И тогаш, облеан со ладна пот, со чад од ноздрите и забрзана палпитација на миокардот, ќе му врзеш шамар на мочкото со недоразвиен префронтален кортекс што има 10 год. и си замишља дека го разбира светот пошто прифатил некој глуп наратив и ВР технологија.
И Разиел јуниор, модератор на некој ВР свет, ќе им кажува на аватарите како татко му мислел дека аватармрџлав оргија е глупост и траподабандроџеник најткор е кич музика, но тој нема истото да го праи со неговото дете. :D
Yup. :D

Јас, во последно време, се хукнав за инди игрици. А барам некоја со езотерија естетика, тарот фазон. Да не имаш таква препорака, некој опак психоделичен фолк со вештерки, гномови и сл.?


Не ми текна на една шо ги содржи сите овие ствари, ама ми текна на овие, шо содржат по дел. Path е психоделичен фолк/хорор, Misfortune има гномови и црн хумор, Saya е забеган visual novel и нема да спојлам...
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Yup. :D





Не ми текна на една шо ги содржи сите овие ствари, ама ми текна на овие, шо содржат по дел. Path е психоделичен фолк/хорор, Misfortune има гномови и црн хумор, Saya е забеган visual novel и нема да спојлам...
Ова обавезно ќе се игра. И двете идат на листа. Path го има мудот што го барам.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Иначе Рациел, омилена игра на мојата женска е The Witness. И сега ради карантинов у слободно време кога гејмам морам све што гејмам да иде на main quests за да следи приказна и она и за да и е интересно и нејзе. Кажувај слична за да ја сиктеросам. :D
Firewatch mislam oti ke i se dopadne.
Автоматски споено мислење:

Momentalno igram Alien: Isolation i Risk of Rain2
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Завршив Крајзис 2 и 3, по втор пат, после долго време...сеа ќе се чека ремастерот на кецот, ваљда у август...? Сум заборавил колку добро 3-ката изгледа на моменти (зш не е фул урбан сетинг ко 2-ката), посебно на почетокот, коа само стоиш и зјапаш наоколу наместо да ја почнеш мисијата, и коЈ мераци е лакот за користење, посебно коа си у стелт мод и ќе налеташ на некој затрчан клуелес солџер, оптегнуваш лакот и само го глеаш како се испружува на земја, ѓоа дабар.
Бтв, еден од најјаките гејминг моменти евр :
:cuc:

RЕ 2 ремастеров е стварно за секоја пофалба, колку интересни измени/подобрувања направиле и сето тоа го избалансирале...
Имаше и тука еден јак oh, sh*t! момент
со доберманите ♡ на игралиштето...бегам од нив, затварам врата, и останува еден позади ограда да ме лае, застанувам, се враќам назад и го зезам преку ограда, и овој, ни 2 ни 3 си се прекачи... :eek::ROFLMAO:
Добри се и what-if DLC-јата, посебно The 4th Survivor, наоружан си до заби а пак далеку е од a walk in the park...

RE3 R, 39 days and counting, uncracked :place:...buy PC, they said...you"ll play lot of games, they said...

Streets of Rage 4...и после, зш ги заебаваат стално по коментарине на Јутуб IGN за оцените, само они и дадоа мислам подоле од 8, нз што очекувале...иако бев скептичен зш искочи после дури 25-6 ? години...4-кава е леџит сиквел...истиот олд-скул аркаден бит-ем-ап/SoR филинг, топ саундтрак кој ти се врти у глава со денови отпосле, заразниот гејмплеј...исто ко старите делови, коа ќе ја почнеш си викаш мех ништо посебно, за после 5 минути да те вовлече и да се заборавиш од играње.
Се надевам ќе повлече и други вакви проекти...
Штета што Windjammers 2, од истиов тим, се оддолжи поради коронава...
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.839
Поени од реакции
3.292
Trainstation 2! Некој друг да не има тука што ја игра истата игра? :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
1591563655298.png

После месец дена конечно да променам наслов.
Епа тоа ти е кога паралелно војуваш на два фронта... :pijanco:
....
Вичер... ме скапа, ајде заврши веќе еднаш. 150h, а го имам уште и блод ен вајн за играње, гарант уште 30-40 :несвест:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Ass Creed 2 и Borderlands 3
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Rome Total War кецот оти носталгија, TES V Skyrim оти има еден покрупен мод наречен Daggerfall :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Denes zavrsiv kampanjata na red dead redemption 2, si pleskam sega sto ostanalo side missions

Sea navecer pleskam zombinja u kecot last of us, ama za stelth sum konj, slon u china shop, u dark souls pomalce umiram... Me vadi od film cesto umiranje
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Denes zavrsiv kampanjata na red dead redemption 2, si pleskam sega sto ostanalo side missions

Sea navecer pleskam zombinja u kecot last of us, ama za stelth sum konj, slon u china shop, u dark souls pomalce umiram... Me vadi od film cesto umiranje
Ам со Вичерот шу праиме, нели го купи? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom