Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
А бе и вие колку аздисувате, па нема да ве носат на клање, ќе седите 2 недели во хотел ко господа и ќе ви носат јадење и сѐ, вие само да лежете... Многу изигравате од големото добро утро... Утре ако го земам пасошот и заминам во странство здравје боже, давам ветување дека ќе памтам од каде сум дошла и нема да изигравам француз и јак гастарбајтер што во оваква општа закана кон здравјето на сите граѓани, му било испод част да го ставеле "во мотел"...
Se razbira deka nema da podlegnam na ovie niski vibraciii od vasa strana, poradi toa sto gledam deka ne gi razbirate ubavo rabotite. Pred da iskomentirate i vregate ve molam informirajte se dobro :) Sreken praznik na site !!!!!
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Темата не е карантин, но точно нема да биде крај на светот и да седите во домашна изолација или државен карантин. Плукаме по државата а сите фаќавме врски да се вратиме. Скапо е доколку не се работи во ЕУ. Затоа имајте малку респект таму каде што сте никналр. И да парите ќе може да ги потрошите кога оваа ќе заврши знам дека е тешко со пари во џеб да се оди у карантин. Поздрав повратници и не се секирајте и ние мизерните сме луѓе во мк.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Можно е да е заглавена некаде, најдобро да се јавиш во амбасада или пиши на некој маил од министерството во Софија. Има логика со тој број на молба да е на положително од 2018-та.
Сигурно е заглавен предметот некаде ама не знам на кој маил точно да се обратам ако знае некој нека го напише маилот
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
31
Поени од реакции
63
Па не би уживала, ама нема ни да кревам узбуна и да се понашам ко да ми е "испод част" да поседам две недели во хотел за кој не се плаќа ништо. Па не е концентрационен логор, хотел со сите услови е.
U Srbiji su ih pakovali u velike vojne šatore u karantin, klopa na kazan, pa ti vidi za to ležanje . Ja bih 2 puta razmislio.
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Смирено дечки на секого ќе му дојде редот, вонреднава не е само кај нас или бугарите. Ништо не е побитно од здравје од овие моменти. Размислете дека коронава ќе ви овозможи и каква и таква предност за работа по Европа, имајќи во предвид каква е ситуацијата со работната снага низ европа (откази, враќања станови и слично). Само позитива
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Dzurdzevdan zeleni me izraduva, na sestra mi i se smeni statusot vo polozitelno deneska, intervju 02.10.2018, na finalna bese nekade Fevruari, ne pamtam koj. Dosta brzo vreme i dava mala nadez.
Ubav praznik na site.
Автоматски споено мислење:

Na 13ti fevruari i se smeni vo finalna, sea citam vo postovite koa sum pisal. Znaci dosta brzo stigna do polozitelno so ogled na toa deka ne rabotea dolgo vreme.
 
Последно уредено:
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Dzurdzevdan zeleni me izraduva, na sestra mi i se smeni statusot vo polozitelno deneska, intervju 02.10.2018, na finalna bese nekade Fevruari, ne pamtam koj. Dosta brzo vreme i dava mala nadez.
Ubav praznik na site.
Автоматски споено мислење:

Na 13ti fevruari i se smeni vo finalna, sea citam vo postovite koa sum pisal. Znaci dosta brzo stigna do polozitelno so ogled na toa deka ne rabotea dolgo vreme.
Sekoj so svojata sreka .... Da se nadevame deka site ke se usrekuvame vo narednite momenti denovi meseci
 
Член од
20 февруари 2019
Мислења
36
Поени од реакции
17
Како што пишав погоре,ако ти и сопругата земете,само ќе одите во општина да ги пријавите децата ако се малолетни,и за 1,5 м зимате изводи за нив и ги сликате за пасош.
Palekrstic, dali ti e sigurna informacijava, nie go cekame posrednikot ne mota nekolku meseci a i dvajcata zemavme pasosi so soprugata.
dali znaes nekoj koj moze da ni zavrsi, ili del od zakonot kaj sto e objasneta procedurata za dvajca roditeli so bg grazdanstvo i postapkata za deca? odnapred fala kako i sekogas
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
50
Поени од реакции
81
Автоматски споено мислење:

Izvini ova so mi go prati go razgleda ja sum faza 3 cekam faca 4a i ovde pisuva deka se ceka 11 meseci polse taa faza ? Pa jas veke cekam 2 godi od intervju ova e haos ... ako dobro razbrav ... neka me popravi nekoj pls :)
Epa ako ste go procitale UBAVO nikade ne pisuva da se racuna od samoto intervju tuku ima izracunato od eden status do drug ..ako ste vo polozitelno znaci godina i pol ke cekate do sledna promena na status ..pozz
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Palekrstic, dali ti e sigurna informacijava, nie go cekame posrednikot ne mota nekolku meseci a i dvajcata zemavme pasosi so soprugata.
dali znaes nekoj koj moze da ni zavrsi, ili del od zakonot kaj sto e objasneta procedurata za dvajca roditeli so bg grazdanstvo i postapkata za deca? odnapred fala kako i sekogas
Mene pak vo konzulat covekot sto mi pravese intervju mi kaza deka za deca pomali od 14 godini procedurata e slicna kako mojata, pak so intervju i sl., samo malku pokratka. Za deca nad 14 godini procedurata e ista kako mojata. Jas sum preku roditel.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom