Улична и урбана фотографија (ваши дела)

T

Torchyrus

Гостин
Ова е можеби најдобриот момент што го имам фатено до сега. И дефинитивно моја омилена фотографија. Да почне да се опишува можеби и нема да има крај. Фатено е преку задна врата на градски автобус на партизанска некаде кај симпо. Стоев позади, автобусот застана веројатно заради возило кое стоеше пред него и детево се појави пред мене. Среќа реагирав брзо уклучив камера и го фотнав, а во истиот момент автобусот тргна. Немав претстава како успеав да издејствувам така навремено.
Одприлика е пред 3год. ја најдов во стариот пц, а скоро и да ја имав заборавено. Фотната е со Huawei p8 lite. Квалитетот е слаб, но сепак се е доволно добро доловливо.
received_246046789835992~2.jpeg
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.045
Поени од реакции
13.539
Здраво на сите, јас сум фотограф-аматер, главно штракам со фотоапаратот низ Скопје, па би сакал да споделувам одвреме-навреме од моите фотки...

Прегледај го приврзокот 320003

Прегледај го приврзокот 320006

Прегледај го приврзокот 320007

Прегледај го приврзокот 320004

Прегледај го приврзокот 320005
Добредојде!!!! Тука има еден куп аматери, помалку аматери и обожаватели на фотографијата. Искрено не знам кој се е професионалец :)

иако се малку застанати сега имаме и фотонатпревари каде што си ја разработуваме креативноста.
Ако имаш било каква желба и идеја за овој дел од форумов слободно пиши <3
 

Kajgana Shop

На врв Bottom