Коронавирус (COVID-19)

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.051
Поени од реакции
12.508
Искрено треба имунолошки пасош, ако си прележан терај што сакаш прави.
Па фајќај женска после :)

Еве на @chef_cook во Русија му дадоа си шета сега и покрај карантин.
И тоа не било сигурно према дегените од сзо.Немало сигурност дека си имун ако си прележал.

Инаку вчера баш ми падна у око,една гнида српска преставник на Сзо кажа дека во септември втор бран се очекувал и тоа пострашен од овој.Жив пример бил сингапур.
Отворив на страната coronalive баш да видам што било во Сингапур.
Буквално никаков втор бран,никаков втор пик,абе све најмило да му ебам!

Мајка ебаа паникиве што ги праат медиумиве.
Го побудалеа народот скроз

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Искрено треба имунолошки пасош, ако си прележан терај што сакаш прави.
Па фајќај женска после :)

Еве на @chef_cook во Русија му дадоа си шета сега и покрај карантин.
Па не дека си шетам баш,се придржувам до мерките,али бар не се плашам на секое ќоше, добро што ми помина редот уште во почетокот,па му ја здувнав од Москва во Ростов,каде што мерките се по лабави ))))
А умунолошки пасош е топ идеа!
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.165
Поени од реакции
17.962
И тоа не било сигурно према дегените од сзо.Немало сигурност дека си имун ако си прележал.

Инаку вчера баш ми падна у око,една гнида српска преставник на Сзо кажа дека во септември втор бран се очекувал и тоа пострашен од овој.Жив пример бил сингапур.
Отворив на страната coronalive баш да видам што било во Сингапур.
Буквално никаков втор бран,никаков втор пик,абе све најмило да му ебам!

Мајка ебаа паникиве што ги праат медиумиве.
Го побудалеа народот скроз

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Абе во Сингапур и Хонгконг супер се справуваат како Тајван и Јужна Кореа, ама ко намали бројот се опуштија и му се врати, па имаа пак епидемија, ама брзо воведоа мерки и се средија.

Мислам дека ние ќе ја ебиме тука работата, оти сега откако ќе се прогласи победа врз вирусов, ко ќе почнат со муабет, абе вирусов дунинд дим, глеј Шведска, глеј Вело, глеј таму некој пичке си мајчине инфлуенцер, народот нит мерки нит бутор и ќе заглавиме во карантин пак, ко ќе почнат да умираат пак од смртност слична на грип.
 
Последно уредено:
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.420
Инаку, сите фалат како тоа реакцијата за коронава била феноменална и спектакуларна.
Не.
Границите требаше да се затворат многу порано.

А со Цаца шо бидна, колкава казна доби? :icon_lol:
Добра Цаца ќе оди Африка летово.

Па не дека си шетам баш,се придржувам до мерките,али бар не се плашам на секое ќоше, добро што ми помина редот уште во почетокот,па му ја здувнав од Москва во Ростов,каде што мерките се по лабави ))))
А умунолошки пасош е топ идеа!
Тебе, треба да те сегрегираме.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.420
Тоа е правилото.

Научно е докажано дека, поштен човек, што пазари дење, се вози во автобус, чека ред пред аптека, пошта и банка по 20-30 луѓе одеднаш, не може корона да фати и од тука, човештвото мора да се пази од тие што фатиле, за да не го корумпираат битието на останатите.

Всушност, тие што фатиле и сами би си креирале, прашање само на време, Човештво 2.0, на нови супер-луѓе, не подложни на секојдневните проблеми и тешкотии, во областа на живеењето.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Па не дека си шетам баш,се придржувам до мерките,али бар не се плашам на секое ќоше, добро што ми помина редот уште во почетокот,па му ја здувнав од Москва во Ростов,каде што мерките се по лабави ))))
А умунолошки пасош е топ идеа!
Или е топ или е потоп идеја. Шо правиме, ако имунитетот не е долгорочен и следната "тура" закачиш, а имаш пасош во џеб?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.165
Поени од реакции
17.962
Или е топ или е потоп идеја. Шо правиме, ако имунитетот не е долгорочен и следната "тура" закачиш, а имаш пасош во џеб?
Сега засега нема индиции за такво нешто и би требало, година, две да има имунитет.

Иако јас чекам Ким од Кореа да кажи шо мисли за ова :)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Сега засега нема индиции за такво нешто и би требало, година, две да има имунитет.

Иако јас чекам Ким од Кореа да кажи шо мисли за ова :)
Тој од Северна?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.165
Поени од реакции
17.962

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
За имунолошки пасош, ќе мора намерно да се заразам и одлежам? И нормално пошто намерно сум се заразил, да потпишам дека нема да искористам кревет во болница? :icon_mrgr:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.211
Поени од реакции
78.776
Ако се СДСМ овски портал невидена штета прават оти луѓево стварно ќе си речат готово е и ќе престанат со почитување на препораки. После ќе имаме втор бран одма во јуни.
Тоа ќе оди директно на сметка на СДСМ.
Нема везе тоа, битно газдите на кафичите да избоксуваат олабавување кај своите пријателчиња на власт.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.121
Поени од реакции
16.587
Стварно планираат кафичите да ги отворат за брзо ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom