[Купувам - Продавам] Спортска, фитнес и бодибилдинг опрема

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
@Macedonian97 супер, фала брат, вреди да се размисли да се направи вакво нешто. Само тоа на видеото се клати ко да ќе се распадне во секој момент, веројатно затоа препорачуваш со железни цевки.

П.С не знам Џамбо дали работи воопшто, не сум влегол таму откако е коронава, инаку јас таму 350 денари зедов подлога (yoga mat).
Тоа е веќе нормална цена, ама Џамбо сеуште е затворен.

Ако имаш дома солидни столици со нив можиш ....
Имам и така вежбано ама на едната и го сјебав наслонот и ногарките и се расклатија, а и дланките болат требаше перничиња да ставам. Ептен е гето мод :D

Инаку ќе го намалат полицискиот час и ќе биде дозболено во сабота до 13 часот. Доколку кејот на Вардар ви е блиску има таму неколку места со шипки, знам и карши млечен има. На други места може исто така да има, не знам
Има финта тоа со стабилизацијата, треба да го погодиш растојанието меѓу столиците и да притискаш малку нанадвор кога се креваш, али да, заебано е.
А за шипките, идев јас редовно, ама како и теретаните и тие се затворени, односно забранети за користење. На кеј со жолти ленти ги обмотаа.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.929
Столиците само ќе ги оштетите, поарно некое преносно за ваква намена да ви направи некој па макар и 5-6к да дадетеотколку да си ги оштетите столовите дома. Од @Macedonian97 решението со цефките е добро, со една роцангла ќе ги стегнете сите, 4 тештика (крстачи), 3/4 цола цефки и само да ги измонтирате.
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Некоја идеја како може да се направи сталак за чучњеви (нешто како squat stand), да може да се искористи и како сталак за рамен/кос бечн? Нешто што може да се искористи по дома за да се постави шипката барем на 1м подигната од под.
Има добри од декатлон и не се многу скапи, да отворат границиве па може да се земат. 1.jpg 2.jpg
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
@Macedonian97 супер, фала брат, вреди да се размисли да се направи вакво нешто. Само тоа на видеото се клати ко да ќе се распадне во секој момент, веројатно затоа препорачуваш со железни цевки.



Тоа е веќе нормална цена, ама Џамбо сеуште е затворен.



Имам и така вежбано ама на едната и го сјебав наслонот и ногарките и се расклатија, а и дланките болат требаше перничиња да ставам. Ептен е гето мод :D



Има финта тоа со стабилизацијата, треба да го погодиш растојанието меѓу столиците и да притискаш малку нанадвор кога се креваш, али да, заебано е.
А за шипките, идев јас редовно, ама како и теретаните и тие се затворени, односно забранети за користење. На кеј со жолти ленти ги обмотаа.
само наставците и колената се со навој, на цевките ке мораш да режеш а тоа значи ке ти реба алат
подлоги за вежбање има некад и во маркетот во веро центар
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
@Macedonian97 супер, фала брат, вреди да се размисли да се направи вакво нешто. Само тоа на видеото се клати ко да ќе се распадне во секој момент, веројатно затоа препорачуваш со железни цевки.



Тоа е веќе нормална цена, ама Џамбо сеуште е затворен.



Имам и така вежбано ама на едната и го сјебав наслонот и ногарките и се расклатија, а и дланките болат требаше перничиња да ставам. Ептен е гето мод :D



Има финта тоа со стабилизацијата, треба да го погодиш растојанието меѓу столиците и да притискаш малку нанадвор кога се креваш, али да, заебано е.
А за шипките, идев јас редовно, ама како и теретаните и тие се затворени, односно забранети за користење. На кеј со жолти ленти ги обмотаа.
Дали со новата уредба на владата се дозволува спортување на отворено со соодветно растојание и сл.? Реално не сфаќам зашто не би можело шипките да се користат само миеш раце и готово, и коа не беа мерките ретко кој сака да дише на некој во врат кога вежба... иако има и такви , јас мислам нема опасност од спортување на отворено и индивидуално со дистанца. Кај теретаните е поинаку којзнае кога ќе отворат, веројатно последни вакцина кога ќе има, и јас сметам дека е паметно да се најде алтернатива. Ако не е дозволено на шипки надвор да се вежба тогаш мора да се набави вратило и паралели за дипс. Убаво тоа се и тегови, ластици, и други реквизити ама ако без пулапс и дипс ништо не правиме со апербоди.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Дали со новата уредба на владата се дозволува спортување на отворено со соодветно растојание и сл.? Реално не сфаќам зашто не би можело шипките да се користат само миеш раце и готово, и коа не беа мерките ретко кој сака да дише на некој во врат кога вежба... иако има и такви , јас мислам нема опасност од спортување на отворено и индивидуално со дистанца. Кај теретаните е поинаку којзнае кога ќе отворат, веројатно последни вакцина кога ќе има, и јас сметам дека е паметно да се најде алтернатива. Ако не е дозволено на шипки надвор да се вежба тогаш мора да се набави вратило и паралели за дипс. Убаво тоа се и тегови, ластици, и други реквизити ама ако без пулапс и дипс ништо не правиме со апербоди.
Не знам другар, баш заради тоа и јас сакам да набавам, иначе си одев тамо ем во друштво ем на воздух, ама тоа е.. Не е проблем за миењето раце него да не се собираат поголеми групи на едно место. Сега има некои индиции дека можда топлото ќе го скине вирусот, па ќе видиме може ќе олабават. А за вакцина, тешко дека ќе има во скоро време, најбрзо за година ипол од сега.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Не знам другар, баш заради тоа и јас сакам да набавам, иначе си одев тамо ем во друштво ем на воздух, ама тоа е.. Не е проблем за миењето раце него да не се собираат поголеми групи на едно место. Сега има некои индиции дека можда топлото ќе го скине вирусот, па ќе видиме може ќе олабават. А за вакцина, тешко дека ќе има во скоро време, најбрзо за година ипол од сега.
Забрането е грпирање на јавно место, а со тоа и street workout паркчината се "затворени". За вакцина ќе има за многу побрзо од година ипол, но јас искрено не би се вакцинирал (несакам да бидам осуден, за мојот личен став и класифициран поинаку од паметната "маса")...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Забрането е грпирање на јавно место, а со тоа и street workout паркчината се "затворени". За вакцина ќе има за многу побрзо од година ипол, но јас искрено не би се вакцинирал (несакам да бидам осуден, за мојот личен став и класифициран поинаку од паметната "маса")...
Ако не е задолжителна не мора да се вакцинираш, доволно е да има колективен имунитет и тоа ќе ги штити тие што нема да се вакцинираат.

А тоа година ипол за вакцина е прогноза на главниот епидемиолог на САД Антони Фаучи и тоа под услов све да иде без никаков застој, истото го потврди во интервју и епидемиологот на Јужна Кореа со тоа што нагласи дека тоа е најоптимистичкото сценарио.
Единствено од универзитетот на Оксфорд тврдат дека ќе имаат вакцина од септември ама големи се шансите таа да не е ефикасна зашто нема доволно време да се тестира, али идат на ризик па ќе видиме.
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Забрането е грпирање на јавно место, а со тоа и street workout паркчината се "затворени". За вакцина ќе има за многу побрзо од година ипол, но јас искрено не би се вакцинирал (несакам да бидам осуден, за мојот личен став и класифициран поинаку од паметната "маса")...
Значи реално еве и во септември да има вакцина што е најоптимистичко, теретаните нормално да почнат да работат би било ноември-декември, и тоа е најрано што е можно веројатно би било и доста подоцна од тоа... Паметно е да се купи опрема за дома
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.534
Значи реално еве и во септември да има вакцина што е најоптимистичко, теретаните нормално да почнат да работат би било ноември-декември, и тоа е најрано што е можно веројатно би било и доста подоцна од тоа... Паметно е да се купи опрема за дома
Сѐ ќе се отвори за брзо. Која е поентата само теретаните да останат затворени до декември? Додуша ништо не ме чуди зошто немаат глас како пример угостителиве. Се гледа колку е озбилна државата со справување со кризава (олабавување мерки, Тетоо).
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Сѐ ќе се отвори за брзо. Која е поентата само теретаните да останат затворени до декември? Додуша ништо не ме чуди зошто немаат глас како пример угостителиве. Се гледа колку е озбилна државата со справување со кризава (олабавување мерки, Тетоо).
Во теретаните лани ова време вежбаа по 5 души на една справа, редици имаше се случуваше често да нема слободно шкавче во соблекувална дали ти мислиш дека во брзо време ќе биде пак така? Јас искрено не би вежбал уште долго дури ако отворат од утре
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.534
Во теретаните лани ова време вежбаа по 5 души на една справа, редици имаше се случуваше често да нема слободно шкавче во соблекувална дали ти мислиш дека во брзо време ќе биде пак така? Јас искрено не би вежбал уште долго дури ако отворат од утре
Причина ? Освен ако не е нешто лично
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Причина ? Освен ако не е нешто лично
Заради коронота и мерките околу превенција зарам мислиш ќе се вежба со маски и 2 метри растојание?
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.534
Заради коронота и мерките околу превенција зарам мислиш ќе се вежба со маски и 2 метри растојание?
Можи да се оствари ако се намали капацитетот на вежбачи кој ќе вежбаат истовремено и да не пуштаат без маски газдите
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Можи да се оствари ако се намали капацитетот на вежбачи кој ќе вежбаат истовремено и да не пуштаат без маски газдите
Нема теорија јас едвај издржувам да носам маска во маркет, да вежбаш со неа е скоро невозможно, секоја чест на тие што работат и 8 саати носат маска треба да бидат дополнително наградени, продавачки во маркети, аптеки, банки итн... Теретаните веројатно прво кога ќе отворат ќе работат со индивидуални тренинзи и со ограничен капацитет не верувам дека во брзо време ќе отворат и нормално ќе работат како порано
 

Kajgana Shop

На врв Bottom