[Купувам - Продавам] Спортска, фитнес и бодибилдинг опрема

Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.535
Опремава (тегови, кетлбел) е ужасно скапа. Нема логика за тегчиња од 10-15кг 3-4000 ден. :/
Јас барам kettlbel, најефитниот од ранерс 16-18кг е околу 2600-2800
Е скапи се, да имаше наш производител во МК гарант поевтини би биле
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Е скапи се, да имаше наш производител во МК гарант поевтини би биле
Овие од Runners, не беа струмички? Се мислам дека у глобала Ранерс држи наше производство:unsure:
Автоматски споено мислење:

Е скапи се, да имаше наш производител во МК гарант поевтини би биле
Овие од Runners, не беа струмички? Се мислам дека у глобала Ранерс држи наше производство:unsure:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Скапи се да, ама ќе ве траат цел живот.

Тие што се продаваат на старо можат да бидат за 50% поевтини.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.535
Скапи се да, ама ќе ве траат цел живот.

Тие што се продаваат на старо можат да бидат за 50% поевтини.
Железните сигурно за цел живот се.... за пластикава не сум толку сигурен
Автоматски споено мислење:

Овие од Runners, не беа струмички? Се мислам дека у глобала Ранерс држи наше производство:unsure:
Автоматски споено мислење:


Овие од Runners, не беа струмички? Се мислам дека у глобала Ранерс држи наше производство:unsure:
Струмички се, само незнам дали тие ги произведуваат, не ми се верува.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Железните сигурно за цел живот се.... за пластикава не сум толку сигурен
Автоматски споено мислење:



Струмички се, само незнам дали тие ги произведуваат, не ми се верува.
Чајна шоп се, си ребрендираат нашиве во визба...

Инаку од Мај се очекува старт на теретаниве, така да дечки моја препорака е да не купувате напукани цени, или барајте теретани што се затвораат цената им е доста поевтина, пријател мој во петокот за 6.000 зеде од тие железните јас што се сеќавам најстарите можеби, не за олимписка шипка 80кг 4x2.5 4x5 2x10 2x20, и две шипки за бучици, една голема за 2 иљади...
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Опремава (тегови, кетлбел) е ужасно скапа. Нема логика за тегчиња од 10-15кг 3-4000 ден. :/
Јас барам kettlbel, најефитниот од ранерс 16-18кг е околу 2600-2800
На странава од декатлон гледам поевтини се малку https://www.decathlon.bg/pudovka-16-kg-id_8354818.html а едно време имаше и некоја група на фб за групни порачки и разделување на трошоците за доставата до мк. Мене ми се исплатеше за некои работи да ги порачам од таму. Е сега незнам колку е доставата и дали воопшто се исплаќа така да ги порачуваш и воопшто сега како е ситуацијата со испоракиве од останативе земји.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.943
Чајна шоп се, си ребрендираат нашиве во визба...

Инаку од Мај се очекува старт на теретаниве, така да дечки моја препорака е да не купувате напукани цени, или барајте теретани што се затвораат цената им е доста поевтина, пријател мој во петокот за 6.000 зеде од тие железните јас што се сеќавам најстарите можеби, не за олимписка шипка 80кг 4x2.5 4x5 2x10 2x20, и две шипки за бучици, една голема за 2 иљади...
Озбилно ова? Од лудакот Трамп да не ја споделиле како за кај нас?

Теретаните последни треба да ги отворат, пред Короната народот можеше триста болештини да фати од негхигиената во нив, а не пак сега. Сега би биле како инкубатори за заболување од Корона, 80% од народот не научи никогаш да користи пешкир, шлакотници со пот по справите сум видел во 90% од теретаните. Рачунај колку треба да си луд да одиш со маска и ракавици во маркет, а истовремено да си спремен да разменуваш телесна течност преку справите во теретана со рандом непознати фаци и да дишиш во гз место ист воздух.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Нема шанси во Мај да ги отворат, а и да ги отворат многу луѓе не би оделе уште неколку месеци во теретана.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Опремава (тегови, кетлбел) е ужасно скапа. Нема логика за тегчиња од 10-15кг 3-4000 ден. :/
Јас барам kettlbel, најефитниот од ранерс 16-18кг е околу 2600-2800
Логикава е, донесовме шо донесовме, ќе го рекламираме ко да е нешто супериорно па ќе го заколиме народов.
Во Америка, премиум квалитет ко Роуг и Иванко не беја толку скапи. И то пази таму се продавет пар, две десетки или две петнаески (со купон зависит) се начеквеја од кај 68долари до кај 112-120 долари. Имаше и од 200 и кусур долари ама ти давет да купиш пар. А не ко овде една плочка од 10 кила (никаква) минумим 4000 денари.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
У теретана се стекнува имунитет бе :roker:
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Озбилно ова? Од лудакот Трамп да не ја споделиле како за кај нас?

Теретаните последни треба да ги отворат, пред Короната народот можеше триста болештини да фати од негхигиената во нив, а не пак сега. Сега би биле како инкубатори за заболување од Корона, 80% од народот не научи никогаш да користи пешкир, шлакотници со пот по справите сум видел во 90% од теретаните. Рачунај колку треба да си луд да одиш со маска и ракавици во маркет, а истовремено да си спремен да разменуваш телесна течност преку справите во теретана со рандом непознати фаци и да дишиш во гз место ист воздух.
Би требало да има некој протокол, најверојатно би започнале со некои рестрикции (поголеми теретани, временско ограничување, број на лица и тн...), јас посакувам да има некој прописи како треба да изгледа еден фитнес клуб од хигиенски па до останати услови, а не секоја визба и гаража да може да биде клуб... Сваќам дека тоа е бизнис на некои луѓе, но бизнисот треба да се обновува не може со од пред 25 години со истата опрема да услужува луѓе, тоа не е безбедно пред се...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.943
Би требало да има некој протокол, најверојатно би започнале со некои рестрикции (поголеми теретани, временско ограничување, број на лица и тн...), јас посакувам да има некој прописи како треба да изгледа еден фитнес клуб од хигиенски па до останати услови, а не секоја визба и гаража да може да биде клуб... Сваќам дека тоа е бизнис на некои луѓе, но бизнисот треба да се обновува не може со од пред 25 години со истата опрема да услужува луѓе, тоа не е безбедно пред се...
Искрено не знам со кои протоколи би успеало ова, освен да трча некој со средство после секој да дезинфицира.
И пешкирот нема да запре да не оставиш нешто на справите и сеуште стојам на ставот дека не треба да се отворат.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Факт е дека треба да има протокол и правила во теретаните со цел хигиена и здравствена заштита. Тука пред се одговорноста е на прво место кај сооствениците на теретаните, НО, огромна одговорност имаат и самите членови/посетители. Тука веќе доаѓаме до она, култура на живеење.
Вирусот, факт е дека нема да се искорени, како ниту еден друг предходно. Ќе се најде начин/протокол за што поефикасно лекување (што не значи 0% запирање на зараза и смртност) па оттука не гледам и причина, зашто би останале теретаните затворени.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Мора да бидиме реални, самите со себе... Контролата над теретаните е изгубена одамна, битно е профитот и давачките да се подмирени... Цени на членарини како во Германија, услови како оние во Зимбабве...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom