Општи дискусии за ТВ серии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кои серии ги имате гледано повеќе од еднаш? Има ли некои што навистина вредат да се гледаат повторно...
Додека ги гледав под импресии го мислев тоа за ГоТ ама на крај заебаа, истото и за Fringe ради крајот не би ја повторувал, а многу ми се допаѓаше. Се мислам за Breaking Bad ама кога ќе ми текне на епизодата со мувата... :ROFLMAO:
Prison Break иста приказна прејако две сезони па...
До сега немам гледано серија по втор пат.
Six Feet Under
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Кои серии ги имате гледано повеќе од еднаш? Има ли некои што навистина вредат да се гледаат повторно...
Додека ги гледав под импресии го мислев тоа за ГоТ ама на крај заебаа, истото и за Fringe ради крајот не би ја повторувал, а многу ми се допаѓаше. Се мислам за Breaking Bad ама кога ќе ми текне на епизодата со мувата... :ROFLMAO:
Prison Break иста приказна прејако две сезони па...
До сега немам гледано серија по втор пат.
House MD.

И Friends едно 5-6 пати сигурно.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Кои серии ги имате гледано повеќе од еднаш? Има ли некои што навистина вредат да се гледаат повторно...
Додека ги гледав под импресии го мислев тоа за ГоТ ама на крај заебаа, истото и за Fringe ради крајот не би ја повторувал, а многу ми се допаѓаше. Се мислам за Breaking Bad ама кога ќе ми текне на епизодата со мувата... :ROFLMAO:
Prison Break иста приказна прејако две сезони па...
До сега немам гледано серија по втор пат.
Breaking Bad на второ гледање е уште подобра. Мувата скокни ја ако се плашиш од неа :D Инаку претежно ситкоми, Friends/Seinfeld/Only Fools and Horses. The Bridge (Bron/Broen оригиналот Шведска-Данска продукција, не римејковите од Британија или америчкото срање) исто ја имам гледано 2 пати, обожавам scandinavian+crime+noir.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Ако направам листа од топ 10, 9 ги имам гледано по два пати најмалце. Затоа што за СФУ уште се спремам да ја репризирам. ГоТ, Призн Брејк, Брејкинг Бед, Френдс по 3-4.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Кој е по sitcom сериите, Brooklyn 9-9 ви е идеална
Psych isto taka, slicen koncept samo sto epizodite traat po 40-45 min i ima podobra prikazna, dodaj na toa deka glavniot lik e URNEBES definitvno top 5 likovi vo komedija sto sum gledal
Кои серии ги имате гледано повеќе од еднаш? Има ли некои што навистина вредат да се гледаат повторно...
Kaj mene apsoluten rekorder e Californication serija sto ja imam gledano 3-4 pati... pochill i pokul serija amin.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Френдс, Фрејзер, Сајнфелд.

Мислам дека немам репризирано други, освен ситкомиве. Драма, колку и да ми се допаѓаат одредени серии, не би репризирала во догледно време, може ако ептен ги заборавам. И да сакам, одма ми текнува дека може да го искористам тоа време за да изгледам нешто ново, па самата помисла на тоа ме одвраќа. Така што, само ситкоми, проверени, кои знам дека ќе ме расположат.
 

TRICKO

LEGEND
Член од
2 јули 2019
Мислења
416
Поени од реакции
326
The 100 , Prison Break , Vampire Diaries , The Originals , GOT , Arrow , Breaking Bad по 2-3 пута ги имам гледано
 

TRICKO

LEGEND
Член од
2 јули 2019
Мислења
416
Поени од реакции
326
Zoshto pri tolku serii nekoj bi gi repriziral sranjata od arrow i site verzii na vampirite po nekolku pati. :sick:
Arrow ја имам репризирано до 5 сезона и тоа 3 пати , а останатите не
Вампирски дневници сам ги гледаја зашто ми се свиѓа тј принцип на серију
Свите серије што су сс вампири , вукодлаци , вештице ги имам гледано 2-3 пута
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Zoshto pri tolku serii nekoj bi gi repriziral sranjata od arrow i site verzii na vampirite po nekolku pati. :sick:
The 100 не е срање. Другите Arrow, Flash, Batwoman ги прекинав зошто мизерни се.
The. Ampire Diaries добро почна, за да после ја усерат.
Автоматски споено мислење:

Arrow ја имам репризирано до 5 сезона и тоа 3 пати , а останатите не
Вампирски дневници сам ги гледаја зашто ми се свиѓа тј принцип на серију
Свите серије што су сс вампири , вукодлаци , вештице ги имам гледано 2-3 пута
Ако ти се допаѓа The Vampire Diaries, тогаш ти ја препорачувам True Blood. Исто вампирска, сличен принцип.
 

TRICKO

LEGEND
Член од
2 јули 2019
Мислења
416
Поени од реакции
326
The 100 не е срање. Другите Arrow, Flash, Batwoman ги прекинав зошто мизерни се.
The. Ampire Diaries добро почна, за да после ја усерат.
Автоматски споено мислење:



Ако ти се допаѓа The Vampire Diaries, тогаш ти ја препорачувам True Blood. Исто вампирска, сличен принцип.
Фала за препорака , но ја имам гледано , ако имаш некоју другу предложуј
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
La casa de papel ми е следна на листата. Слушнав многу пофалби за таа серија, па ќе ја почнувам.
Него дали вреди да се почне Homecoming?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom