Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Danas dobio odgovor, kako do ukaza. Jer su granice zatvorene.

Здравејте,
Удостоверението за промјана на гражданството може да б'де изпратено в Посолството на Република Б'лгарија. За целта следва да подадете молба, или да ни изпратите e-mail с прикачено сканирано копие на личен документ, като посочите к'де желаете да получите удостоверение за придобиване на б'лгарско гражданство.

Дирекција „Б'лгарско гражданство
Браво и честитки. Дури сум изненадена колку се организирани.
Автоматски споено мислење:

Браво и честитки. Дури сум изненадена колку се организирани.
[/QU
Danas dobio odgovor, kako do ukaza. Jer su granice zatvorene.

Здравејте,
Удостоверението за промјана на гражданството може да б'де изпратено в Посолството на Република Б'лгарија. За целта следва да подадете молба, или да ни изпратите e-mail с прикачено сканирано копие на личен документ, като посочите к'де желаете да получите удостоверение за придобиване на б'лгарско гражданство.

Дирекција „Б'лгарско гражданство
На кој меил испраќаш ?
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
положително од април што бил некој да се пофали со указ или нема сеуште такви :)
 
Член од
25 октомври 2019
Мислења
22
Поени од реакции
12
Danas dobio odgovor, kako do ukaza. Jer su granice zatvorene.

Здравејте,
Удостоверението за промјана на гражданството може да б'де изпратено в Посолството на Република Б'лгарија. За целта следва да подадете молба, или да ни изпратите e-mail с прикачено сканирано копие на личен документ, като посочите к'де желаете да получите удостоверение за придобиване на б'лгарско гражданство.

Дирекција „Б'лгарско гражданство
на кој е-маил може да се испрати?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Danas dobio odgovor, kako do ukaza. Jer su granice zatvorene.

Здравејте,
Удостоверението за промјана на гражданството може да б'де изпратено в Посолството на Република Б'лгарија. За целта следва да подадете молба, или да ни изпратите e-mail с прикачено сканирано копие на личен документ, като посочите к'де желаете да получите удостоверение за придобиване на б'лгарско гражданство.

Дирекција „Б'лгарско гражданство
Na koj e mail I'm pisuvase?
 
Член од
17 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
97
Na koj e mail I'm pisuvase?
bgco@justice.government.bg
Автоматски споено мислење:

на кој е-маил може да се испрати?
bgco@justice.government.bg
Автоматски споено мислење:

bgco@justice.government.bg
Автоматски споено мислење:


bgco@justice.government.bg
Prvo ko taktirajte i čekajte odgovor, onda će vam tražiti da pošaljete skeniran pasoš. I naravno gde će poslati, predpostavljam ambasada U skoplje. Kod nas je u Beogradu. Najveći problem je uplata za podizanje ukaza, biće potreban dokaz o uplati.
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
151
Поени од реакции
229
2020-03-19_19h23_08.png

Здраво дечки,
Указ на другарче мое на неговата сопруга. Беше на проверка од Вицепрезидента, денес му се променило во положително и сега пред пола саат кога проверил видел дека му е потпишан указот. Ајде со Господ напред и ние да си исчекаме укази.
 

Attachments

Член од
14 јануари 2019
Мислења
151
Поени од реакции
229
2020-03-19_19h32_03.png

Дечки сега ми прати слика и една колешка од работа еве денес и се променило и и е потпишан указ број 21.

Ајде како што е тргната работава добро оди сега за сега.
 

Attachments

Член од
25 октомври 2019
Мислења
22
Поени од реакции
12
Дали има некој пример од таа уплатница за 50 лева или податоци за уплата?
 
Член од
22 декември 2017
Мислења
10
Поени од реакции
6
I jas se mislev za taa opcija no najdobro prasaj vo konzulat mislam i tie ne rabotat so stranki osven hitni slucaevi i bugarski drzavjani
seto e toa vo red deka ne rabotat so stranki no me interesira sto treba da se napravi za da mozi ukazot da se podigni od konzulatot namesto da se odi vo sofija
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
411
Поени од реакции
153
Друштво дали некој е нареден на дополнителна,и колку време чека,т.е после колку месеци му е сменат статусот во Финален преглед?
 
Член од
17 јули 2019
Мислења
30
Поени од реакции
43
Danas dobio odgovor, kako do ukaza. Jer su granice zatvorene.

Здравејте,
Удостоверението за промјана на гражданството може да б'де изпратено в Посолството на Република Б'лгарија. За целта следва да подадете молба, или да ни изпратите e-mail с прикачено сканирано копие на личен документ, като посочите к'де желаете да получите удостоверение за придобиване на б'лгарско гражданство.

Дирекција „Б'лгарско гражданство
Ako sam te dobro razumio zbog situacije u svjetu mozemo preko ambasade da uzmemo ukaz sad? Sto bi bilo i brze samo nam treba neko u Sofiju da uplati tu uplatnicu, a onda one slikice i te stvari ili nisi stigo do sledeci korak ? Hvala ti
 
Член од
17 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
97
Ako sam te dobro razumio zbog situacije u svjetu mozemo preko ambasade da uzmemo ukaz sad? Sto bi bilo i brze samo nam treba neko u Sofiju da uplati tu uplatnicu, a onda one slikice i te stvari ili nisi stigo do sledeci korak ? Hvala ti
Slušaj. Ja sam tako uradio, u Sofiju se ne može. Predpostavljam da će ovo do juna da potraje. Poslao email da pitam šta da radim jer imam termin. Rekli su mi, da im pošaljem molbu sa skeniranim dokumentom. I poslaće mi ukaz u Beogradu tj u ambasadi Bugarskoj. Samo je problem jer traže uplatnicu da sam uplatio za ukaz... To je to uglavnom.
Znači prvo email pošalji, ili zovi. Pa vidi šta će ti reći.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom