Коронавирус (COVID-19)

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ниту пишав некаде дека не треба да ги цениме (не знам зошто ова мене ми го одговори), ниту реков дека фен е first world problem, реков дека е потребен дури и во ваква ситуација.
Јас имам машинка за стрижење и нема да ти треба фен после :D
Мајтап ова, да не се навредиш:D
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.091
Поени од реакции
4.927
Малку се наивни ако мислат дека народот што се враќа ќе седи у самоизолација доволно е 10% да не почитуваат а има многу повеќе.
Како од сега ќе потпишуваат нели од пред некој ден е тоа?
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
855
Поени од реакции
1.471
Кои се тие арапски држави?
Сите од заливот ги проверив, Сауди Оман Емирати Кувајт Бахраин. Макар што го преброив бројот на случаи, околу 1000 досега. Пак не е малку, со 1% смртност требаше барем 10 да има.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Немаш гајле од Корона чим си на планина.
Да да исто ко Цаца...Severna Italija Dolomiti kaj ima tamu korona spremi skiite hihi i pobrzaj iam simpozium u petok pred 200 lugje ko kje se vratime od skijanje hihi


Иначе ако мислевте кај нас редициве дека се големи еве ви ја Бургерленд
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Под стрес беше Венко не го разбрав за тој од Прилеп дали е позитивен.

ко шо ве читам 7 нови од кои 2 треба да се тестираат дополнително?
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Како се сите граници отворени? Само 5 премини функционираја и од утре и тие ќе бидат затворени за сите возила освен за транспорт на производи. Колку шо разбрав и аеродромот во Скопје ќе биди затворен.
5 премини малце се? Скоро со никаква контрола, брошури им делеле на тие шо влеглвале :facepalm: . Две недели промаја се, еден куп народ слободно се претера во државата без НИКАКВА контрола. Фали уште еден оглас да дадат, ако немат некој каде, нека идат тука
 
M

Macedon1um

Гостин
Малку се наивни ако мислат дека народот што се враќа ќе седи у самоизолација доволно е 10% да не почитуваат а има многу повеќе.
Како од сега ќе потпишуваат нели од пред некој ден е тоа?
Само казни е решението за овој народ, 5000 евра казна за оној што се вратил од странство а не седи во карантин 14 дена
500 евра награда за оној што пријавил дека некој не ја почитува мерката за карантин, па бујрум да видиш како ќе седат сите дома..
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
5 премини малце се? Скоро со никаква контрола, брошури им делеле на тие шо влеглвале :facepalm: . Две недели промаја се, еден куп народ слободно се претера во државата без НИКАКВА контрола. Фали уште еден оглас да дадат, ако немат некој каде, нека идат тука
Па се потпреле малку на свеста на народот ама ете се заебале. Од утре сите граници ќе бидат затворени.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Па се потпреле малку на свеста на народот ама ете се заебале. Од утре сите граници ќе бидат затворени.
Хахаха дај не ме зезај, политичариве највеќе знаат дека овој народ нема свест.
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Под стрес беше Венко не го разбрав за тој од Прилеп дали е позитивен.

ко шо ве читам 7 нови од кои 2 треба да се тестираат дополнително?
И јас ништо уствари не разбрав. Само плусови кажува. Конечна бројка досега?

За тој од Прилеп се збуни ваљда, или не сфативме ние. Од ЦЈЗ е, или некој друг јас то не го сфатив....
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Мислам дека не рече за таксистот дека е позитивен. Рече само дека е контактиран.

Патничката од Холандија и 4 од Дебар се засега.
Не викам дека е позитивен но сепак бил со неа а потоа 4 дена слободен. 31 патник со нејзе у авион. Зборам чисто како инфо, голема маса на народ е ова ако веќе почне да се шири.

Али како што кажа, неизвесно е и нема правила.. Имало луѓе во близок контакт и со директорката повеќе од 14 дена, и со првата заболена во комбето повеќе од 20 саати па сеуште немало позитивни, така да..
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Па се потпреле малку на свеста на народот ама ете се заебале. Од утре сите граници ќе бидат затворени.
И Италија се потпре на свеста па видовме шо се деси, и ние наместо да научиме нешто од нивната ситуација и реагираат соодветно и навремено, ние уште брошури делиме по граници. Море мрш у п.м.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.496
Поени од реакции
9.406
И јас ништо уствари не разбрав. Само плусови кажува. Конечна бројка досега?

За тој од Прилеп се збуни ваљда, или не сфативме ние. Од ЦЈЗ е, или некој друг јас то не го сфатив....
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
Сите од заливот ги проверив, Сауди Оман Емирати Кувајт Бахраин. Макар што го преброив бројот на случаи, околу 1000 досега. Пак не е малку, со 1% смртност требаше барем 10 да има.
Тие се со младо население, плус жените и се нинџосани и не смеат да комуницираат со непознати, па добар дел ќе бидат заштитени.

Овие во Италија што умираат се имаат заразено пред неколку недели и додека не пројдат случаевите пред карантинот ќе има добра бројка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom