UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Јас не знам во кој филм се фановите на Реал и Барса со величњето на Атлетико?..како е можно да навивате за ривалски клуб од истата лига?..дали сте нормални?...јас цијанид попрво ќе се напијам отколку да навивам за Јувентус,Милан,Аталанта,Рома,Наполи.....навистина неможам да ве разберам,ќе навивам за клуб дека играл од иста лига :facepalm: ..

Иначе Ругани од Јувентус фатил корона вирус,што значи со Лион нема да се игра..што значи голем дел од натпреварите дури во ЛШ ќе се одложат и можно е да се укини сезоната и за џабе да дискутираме тука што како и зошто....мислам дека би бил добар bet да уплати некој дека нема да се доигра сезоната во ЛШ.
Атлетико не е ривалски клуб на Барса, никогаш не бил. Навивам за сите шпански клубови во Европа, освен Реал нормално.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Извини? Две години по ред финале играме, годинава освоуваме ПЛ најубедливо во историјата на тоа натпреварување и шо понатака? Сме испаднале од Ателтико во 1/8 и шо е тука проблем? Ја глеаше утакмицата и самиот си свесен дека Пул да имаше малку среќа ќе можеше фино лепо да пројде со убава гол разлика, ама ете фудбал е... плус од кој ја направи грешката Адриан се тргна наопаку и така. Додуша знам дека колективно ве пече доминацијата на Пул па саката на било каков начин да ја потцените, ама нека ви биде шо да речам... вие си знаете големи сте.
Прегледај го приврзокот 237529
Ок бе другар, фудбал е, ако не се пецнеме нема да биде интересно. :D
Иначе во регуларни 90, Атлетико беа напикани во шише, а Ливерпул не си ги искористи шансите. Е сеа тоа е фудбалот и се казнуваат такви работи.:)
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Јас не знам во кој филм се фановите на Реал и Барса со величњето на Атлетико?..како е можно да навивате за ривалски клуб од истата лига?..дали сте нормални?...јас цијанид попрво ќе се напијам отколку да навивам за Јувентус,Милан,Аталанта,Рома,Наполи.....навистина неможам да ве разберам,ќе навивам за клуб дека играл од иста лига :facepalm: ..

Иначе Ругани од Јувентус фатил корона вирус,што значи со Лион нема да се игра..што значи голем дел од натпреварите дури во ЛШ ќе се одложат и можно е да се укини сезоната и за џабе да дискутираме тука што како и зошто....мислам дека би бил добар bet да уплати некој дека нема да се доигра сезоната во ЛШ.
За Барса никат не би навивал едино од шпанскиве тимои. Другите сите ми се симпатични и не ги глеам ко ривали, може затоа :D
Автоматски споено мислење:

Атлетико не е ривалски клуб на Барса, никогаш не бил. Навивам за сите шпански клубови во Европа, освен Реал нормално.
хахајаха истото за секунда :ROFLMAO:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.212
Мора да има и морбиди да се радуваат на успех на све само не фудбалска екипа
Цело време се шлепа на овој начин , Јуве ги измочаа лани ке ги измоча друг некој оваа година.
Копачи , се да им .......
IMG_20200228_112635.jpg
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јбг сега, ВВД и Робертсон со изјавите спремија терен за backfire од ваков тип, логично е да има сеир, не знам зошто автоматски идете со реплика дека други фанови едвам чекале да ви се ситат. Друга работа е што Робертсон има терсене карактер и му се погоди шоков на роденденот
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Јас те мислам спиеш бе чоек :) ти реков да си легниш со време, вака ем неспан 12 сатот дојде, ем нервозен ем Ливерпул аут.
Не ми се љути спортски поздрав, подобри бевте во 90 минути ама за друг пат да си знајш, Чоло не се отпишва никогаш:smirce:
никого не отпишав .. како шо пишав тука, имавте повеќе среќа и тоа е се. Додуша го имавте и Облак, веројатно најбитната алка во целиот тим. Јас не се лутам верувај, океј може имам благ мозочен удар после вакви дешавки, денеска најлесен, ама знаеш секој различно го преовладуваат емоциите. Ќе се среди за некои 10 минути и ќе ви пружам рака да ви честитам, сеа за сеа ќе урлам и ќе се карам дур не ми пројде. :D
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
Сосема нормално е човек со емпатија да навива против фаворитот, за underdog тимот. Затоа ми беа Ливерпул симпатични, а Јунајтед не ги сакав. Од кога видов до кој степен им се арогантни навивачите малку понесимпатични ми станаа, буквално не се трпат. Иако сеуште ми е до некаде мило што ќе освојат титула во ЕПЛ конечно.
Навивачите на Барса после директен дуел за првенството каде што Барса беше оштетена сепак му аплаудираа на Атлетико и Симеоне. Нема тука никакво ривалство, освен со Реал.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Нема поумишлени играчи од овие на Ливерпул, гадни провокатори, надмени и со големо его сите до еден. Се прават ко којзнае што да се, пркнале 1-2 сезони и одма тие се кралеви, кај смеат да изгубат Затоа ги мразиме мнозинството.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.902
Не е ова Барса па ремунтада да праите хехехехе и јас една јака досетка да пуштам. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom