- Марсијал да биде повеќе концентриран / побрз во реакциите, да не ги потценува противниците (три добри топки лесно му одзедоа).

10 декември 2010
6.259
7.263
Да му го јадете суџукот на командирот Скот Мктоминеј хејтериии!Шала на страна јако голче стегна.

Морам да го искритикувам Оле зошто играчиве од 60та минута до 78ма беа жива мизерија и не можеа да трчаат, Сити играа викторија пред наш гол, многу лесно можеше да примат гол па и 2 или 3.Многу споро реагираше Оле и требаше уште у 65та да освежи средина, зошто Џејмс, Бруно и Марсијал беа изморени и се влечеа ко црева, а на средина имаше многу дупки.

Џејмс исто беше теле денес, имаше 2 шанси добри, заеба уште 2 3 шанси, можеше на повеќе наврати да изнуди 2 жолт за Зинченко и Отаменди ама е смотан.Имаше 2 шанси кај што требаше на Бруно да му ја даде а овој си тераше свој филм.Марсијал исто имаше една шанса што требаше да му ја даде на Бруно ама ајде.Вилијамс беше тапа денес, а и Мегваер имаше испади ама среќа имаше и доста исчистено па се нулираа грешките.Линделоф солиден.

Мора да се пофалат Шо, Ван Бисака, Фред и Матич, по мене они ја издвојуваа победата.Искинаа и изгинаа во секоја смисла на зборовите.Исто имам пофалби и за Игало, човекот ме воодушевува која фудбалска интелгенција ја има + има светска класа градење и смирување на топка, Лукаку вода може да му носи.Исто он е најзаслужен за вториот гол, со петата што ја проигра за Фред.Ако продолжи вака ништо чудно и да го земат за стално.

ПС: Лингард и Переира по којзнае кој пат, ни во тим не се.Сепак се утврдува фактот дека играа ради сплет на околности, не дека Оле си нема везе.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
29 јануари 2007
84.962
195.489
Сите заслужуваат десетка без разлика на перформансот затоа што голем дел од нив играат повредени и недозалечени. Само ќе го одделам Фред :vozbud: мајко мила, каква трансформација на ликов :cuc: самодовербата му е до плафон, се расправа со судии, брка играчи, задржува топки, само напред

1.257
1.131
Сите го плулавме и пцуевме, ама ни ги затвори устата на сите

Ilumious

84.962
195.489
Само така нека продолжи, се гледа дека соработката со Керик му годи а и не може тој играч од Шахтјор да се изгуби туку така.

12 декември 2010
9.908
10.540

и нема, он е тој што викаше супер тим дека има и мислеше ке тера со нив, истиот тој Солскјер ке го шиткаше Матич и го закова на клупа додека вакви пациенти му играа за на крај гзот да му го извади

Sent from my iPhone using Tapatalk

6.259
7.263

Ај биди искрен и кажи дека Матич не беше ни за во у23 на почеток на сезона, не па за на клупа.Дечкото со кинезине на предсезонска беше дрво, не па во лига.Башка Погба и МкТоминеј беа одлични на почетокот, немаше теоретски шанси за друго сценарио.Доби шанса на почетокот, се покака и си го доби тоа што следува.Не играше 2 месеци, се потруди и покажа и еве го игра без престан од тогаш.

И да му го јадете на Оле за изјавата, 1000 пати да му се деси истото, 1000 пати би го поддржал како го кажува тоа.Ни под разно не го поддржувам Мурињо у цмиздрењето лани, виде дека е сјебан и почна гзето да си го брани.Оле искочи јавно и си го заштити тимот, нешто што е за енормен поздрав.Затоа сега (и цела сезона) дечките гинат за него, а Мурињо заврши ко куртон.
Автоматски споено мислење:

Мурињо ќе земеше точка и низ манчестер ќе возеше со 3 прсти у вис цело време, сите да знаат дека го тепал Пеп 3 пати.Али Оле е проблемот што решил да извади максимум од тимот, без да го уништи попатно.

Последно уредено:
14 април 2012
31.523
62.388
Имаше позитиви денес, ама и некои работи кои мора да се корегираат. Позитивното е што денес некој одлично ги изанализирал Сити, дека имаат проблем со balls over the top, и се инсистираше на такви топки, што на крај резултираше со гол, иако со огромна помош на Едерсон.

Негативите, бајагички.

МекТоминеј требаше да влезе околу 65-та минута зашто у шише не ставија, и ни висеше голот. Комплетно ја изгубивме средината во тој период. Едно добри 10 минути задоцнета измена.

Паничарење при исфрлување. Изгледавме како селска екипа на крај, што многу ме нервира, зашто имаме играчи за да изнесеме топка по земја. Флешеви ме маваа од утакмицата со Евертон кога на крај влезе Фелаини и направи пенал за 2 минути. Не внесе Евертон во гол тогаш со се топка, а исто изгледавме денес. Им ја враќавме топката во рок од 3-4 секунди. пул не казни за тоа, Сити не.

Она што го наоѓам како проблем е што нашиве не знаат да се наместат на фаул, и да сецкаат игра во последни 10 минути. Упорно идеа на втор гол, кога во напад никој не се додаваше освен Марсијал. И упорно истото, и упорно истото. Џејмс му ставаат сопка, место да си падне, и да се смири се, овој продолжува акција во која само Фернадес му беше напред, и на крај ја изгуби топката во наредните секунди, а беа 2 на 5.

Ме изненадува тоа што новите во тимот, Фернадес, а и Игало, знаат како да држат топка и кога, и не идат да завршат акција по секоја цена.

На крајот, резултатот се брои, презадоволен со 2 гола, но не и од играта, премногу не издоминираа во второ.

6.259
7.263

Искрено таа ситница многу ми бодеше очи денес и мислам дека таа работа го дели Оле од првокласен тренер што ќе не однесе до титули.Многу беа 18 минути дур ги внесе Скот и Баји, едноставно ко издишан партал беа сите колективно и многу ранливи бевме.Да беа Сити малце подобри (како што знаат низ годиниве) ќе не напунеа со 3-4 гола за 15 минути, па иди бркај ги после.
Исто ми бодеше очи паничењето, ама па првпат годинава е вака, претходно вака се понашале цело време.

За остатокот на играчите може да им се прости на тоа дека се млади и учат, зошто реално малце фали да ги стегне Оле со тактика и рестрикции и да бидат начисто изгубени што треба да прават,а што не треба, како резултат да испаднат тотални телиња.Ова се случуваше у време на Мурињо и ЛВГ.Дури мислам дека сум читал од многу тренери и pundits, дека многу млади таленти се overcoached и се губат начисто во тактика.