Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Awe ostajte neka si igrat covecite bez publika , kamermanite 1 metar podaleko od belata linija i na igracite od trening doma i nikade na drugo mesto ili neka dojdat vo makedonija neka igrat vo Dojran na 20stepeni.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.808
Кога веќе не знаат кај тераат, нека ја прекинат лигата и нека им ја дадат титулата на Лацио, и онака најмногу ја заслужуваат со оглед на сезоната што ја имаат до сега.

Смешки живи е што дури сега ја ставаат Ломбардија во целосен карантин, кога веќе две недели дозволија слободен проток на луѓе од и во кризните региони, и заразата се рашири во цела Италија, цела Европа и цел свет. Што ќе направат сега, ќе го заробат вирусот кога ќе се врати за велигден да се види со фамилијата?
Организација на државна управа, левел: балканска банана држава.
Али ај, тоа е веќе за на друга тема.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
ULTIM’ORA: La giornata di #SerieA prevista per oggi e domani si giocherà regolarmente, le sorti del campionato verranno decise martedì in un consiglio federale straordinario ⚠

BREAKING: The #SerieA day scheduled for today and tomorrow will be played regularly, the fate of the championship will be decided on Tuesday in an extraordinary federal council

:cautious:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Офтопик (делумно)

Нема подобар показател од овој хаос што им се дешава сега што покажува зошто Итаљаните биле најотепаната нација во Втора светска војна, дури и французите добиле некои битки против нив, овие и Албанија ќе ја изгубеле од Грците да не ги спасиле Германците.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Мислам дека вечер е финале кој да биде шампион, Јуве или Лацио. Ќе се изедначат по изиграни утакмици и тоа е тоа, у вторник ќе ја прекинат.
Интер секако и да ги тепаат двете заостанати, со исто утакмици се зад Лацио.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.578
Мислам дека вечер е финале кој да биде шампион, Јуве или Лацио. Ќе се изедначат по изиграни утакмици и тоа е тоа, у вторник ќе ја прекинат.
Интер секако и да ги тепаат двете заостанати, со исто утакмици се зад Лацио.
Ne smee da ima sampion ligava u slucaj da se prekine, treba samo da se ponisti prvenstvoto i toa e toa.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
На суспендирано првенство логично и правилно е да нема шампион.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Шо вика @Peja989, ако суспендираат првенство отров одма пијам..

Иначе озбилно, ако ептен е ризично и нема друго решение, тоа е тоа, ќе се помирам, сепак живот е побитен.
Ама стварно ќе ми е ептен криво, после толку долго време имаме одлична сезона, го тепавме 8кратниот шампион два пати (ок, еднаш у лига), големиве исто ги тепавме (Рома не ги рачунам у големи :kuracc: , а и не изгубивме), ептен ептен ќе ми биде криво, највеќе ради фудбалерите.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.808
Офтопик (делумно)

Нема подобар показател од овој хаос што им се дешава сега што покажува зошто Итаљаните биле најотепаната нација во Втора светска војна, дури и французите добиле некои битки против нив, овие и Албанија ќе ја изгубеле од Грците да не ги спасиле Германците.
Кај нив проблемот никогаш не е во компетентноста или способноста, туку во корупција, непотизам, опортунистички мајндсет, неволност за долгорочно планирање и одбивност кон формални институции. Накратко, јужњачки менталитет.
Не дека прават нешто страшно погрешно со корона вирусот, туку ради ситни политики и интереси одат чекор напред, чекор назад две недели и одложуваа мерки, чија примена сега веќе има мал ефект.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.532
Незнам што е толку чудно или смешно , еден тон градоначалници општински советници и други официјални лица се заразени во последните неколку денови .. никој не е имун јебига.
И смешно е и трагично истовремено, мене па не ми е јасно како тоа тебе ти е чудно.
Прво, го имаш типов, кој не е било што, претседател е на цел тој регион, кој напињал и вршел притисоци натпреварот Интер - Јувентус да се изигра со публика, притоа давал гаранции дека све било тоа ок и безбедно, 30 000 души да стрпаш на еден стадион во период кога вирусот зимаше замав и веќе беше официјално дека Италија е новото жариште на истиот.
Денес, истиот тој тип кој гарантираше дека 30 000 души на едно место собрани не претставуваат никаква закана за ширење на вирусот, испадна дека е заболен од Корона. : )))))

Како овој кузнае уште колку неписмени има у Италија а се на високи функции, затоа и не треба да изненадува и фактот што првото жариште у Европа со Корона е токму таму.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
И смешно е и трагично истовремено, мене па не ми е јасно како тоа тебе ти е чудно.
Прво, го имаш типов, кој не е било што, претседател е на цел тој регион, кој напињал и вршел притисоци натпреварот Интер - Јувентус да се изигра со публика, притоа давал гаранции дека све било тоа ок и безбедно, 30 000 души да стрпаш на еден стадион во период кога вирусот зимаше замав и веќе беше официјално дека Италија е новото жариште на истиот.
Денес, истиот тој тип кој гарантираше дека 30 000 души на едно место собрани не претставуваат никаква закана за ширење на вирусот, испадна дека е заболен од Корона. : )))))

Како овој кузнае уште колку неписмени има у Италија а се на високи функции, затоа и не треба да изненадува и фактот што првото жариште у Европа со Корона е токму таму.
Прочитав дека неговото мислење било дека треба да се игра со публика, не прочитав никаде дека вршел притисок, и давал гаранции бла бла.. ако е навистина така тогаш е малку "karma is a bitch" . Небитно како и да е...
Многу народ се жали на социјални мрежи , како обични работници и во ваква криза продолжуваат да одат на работа за ич пари во црвените зони( меѓу кои и јас :oops: ).. а фудбалерите кој заработуваат милиони нема да играат утакмици... јебем ти правдата.. Плус незнам ако се поништи првенството за кој кур играле екипите скоро цела сезона? Кој ќе испадне од лига? ептен ќе се искомплицира ако се прекине... мое мислење без публика до крај. (Сега пред 1 час бев до маркет , обезбедување не не пушти внатре мене и уште 5-6 луѓе , 10 минути чекавме да излезат неколку луѓе па после не пушти да влеземе :cenzura: )
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Мислам дека вечер е финале кој да биде шампион, Јуве или Лацио. Ќе се изедначат по изиграни утакмици и тоа е тоа, у вторник ќе ја прекинат.
Интер секако и да ги тепаат двете заостанати, со исто утакмици се зад Лацио.
Кај нив проблемот никогаш не е во компетентноста или способноста, туку во корупција, непотизам, опортунистички мајндсет, неволност за долгорочно планирање и одбивност кон формални институции. Накратко, јужњачки менталитет.
Не дека прават нешто страшно погрешно со корона вирусот, туку ради ситни политики и интереси одат чекор напред, чекор назад две недели и одложуваа мерки, чија примена сега веќе има мал ефект.
Celosno se slagam. Cisto informativno za clenot pogore koj se glea deka e nedovolno informiran,Italija dosega ima napraeno povece tamponi sama nego cela Evropa zaedno,taka da za nekoja nedela ke se pojavat realnite brojki i vo Francija,Germanija,Spanija. Ziveam vo provincija Treviso od deneska oficijalno crvena zona vo karantin pa nema olku panika kolku sto ja iskilavija so fudbalov. Rabotat normalno fabriki, supermerkati,so skrateno rabotno vreme kafici,shoping centri itn. Neznam od seker da ne se praeni fudbalerive pa tolku sto gi cuvaat. Ama ete po nekoja slucajnost najmocnata biznis familija vo Italija e sopstvenik na eden fudbalski klub koj isto po nekoja luda slucajnost avtomatski ke bese proglasen za sampion ako se suspendirase prvenstovoto do ovoj moment. Jebiga,Italija e korumpirana drzava. Ako vecer Juventus ja izgubi pol pozicijata se kladam na sto sakate deka nema da se suspendira prvenstvoto.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom