Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
19 ноември 2019
Мислења
1.116
Поени од реакции
4.204
nešto se događa sa smart tv aplikacijom , meni je prije par večeri zablokirala ...izbrisao je , pošao ponovo da je instaliram i nisam je uopšte mogao naći više , ne nudi mi je jednostavno na pretraživaču ..Samsung TV je u pitanju ..mislim da imaju neke probleme, evo vidim da nisam jedini koji ima problem s njom ...
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
nešto se događa sa smart tv aplikacijom , meni je prije par večeri zablokirala ...izbrisao je , pošao ponovo da je instaliram i nisam je uopšte mogao naći više , ne nudi mi je jednostavno na pretraživaču ..Samsung TV je u pitanju ..mislim da imaju neke probleme, evo vidim da nisam jedini koji ima problem s njom ...
јас малку се откажав од нив,,,,само за кратко OTTP ...инаку андроид бокс си е закон!!!!!не е некои големи пари
 
Член од
24 јуни 2018
Мислења
415
Поени од реакции
238
nešto se događa sa smart tv aplikacijom , meni je prije par večeri zablokirala ...izbrisao je , pošao ponovo da je instaliram i nisam je uopšte mogao naći više , ne nudi mi je jednostavno na pretraživaču ..Samsung TV je u pitanju ..mislim da imaju neke probleme, evo vidim da nisam jedini koji ima problem s njom ...
Drug,
jebes sve to.Ja imam jednu jeftinu Televiziju....model neznam.
Dreambox sa najmanje deset listi imam....kada se jedna sjebe idemo na drugu.....jedna uvjek radi.
Treba li covjek vise???
Ja mislim da je to dovoljno.
Pozdrav
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
Drug,
jebes sve to.Ja imam jednu jeftinu Televiziju....model neznam.
Dreambox sa najmanje deset listi imam....kada se jedna sjebe idemo na drugu.....jedna uvjek radi.
Treba li covjek vise???
Ja mislim da je to dovoljno.
Pozdrav
што сака авторот да каже????
еден дреамбокс е над 100 евра.....еден андроид бокс 30 евра.......на дреамбокс имаш само ,ts листи,,,,,а за лиити со токен воопшто да не зборуваме
а сега повеќето се со токен....а да не зборуваме за можностите на андроидот,,коди,,,,и мноу други можности

само да се напишело нешто..
дали има некаква врска,,или на некого ќе му дојде како добар совет....ама тоа е....(
 
Член од
11 декември 2017
Мислења
112
Поени од реакции
180
Dreambox je masina koja ostaje u sjecanju vecine ljudi. Koristio sam ga od 2000 god. pa sve do prosle godine. Trenutno je negdje na tavanu dok sam ga zamjenio za android box. Radi ko singerica sa svim apps. sto ima. ( HBO, Viaplay, Netflix, Sumo TV2, STBEmu) i jos mnogo, mnogo stvari koji ne bi mogao imati na dreambox-u ali mi je bio mezimce u kuci dok se moglo sve gledati.
 
Член од
19 ноември 2019
Мислења
1.116
Поени од реакции
4.204
Drug,
jebes sve to.Ja imam jednu jeftinu Televiziju....model neznam.
Dreambox sa najmanje deset listi imam....kada se jedna sjebe idemo na drugu.....jedna uvjek radi.
Treba li covjek vise???
Ja mislim da je to dovoljno.
Pozdrav
Ma mislim druze da mi prije svega svi malo seruckamo , imamo hiljade kanala koje gledamo na desetinama servera, na nekoliko uređaja , pored toga veliki broj nas ima i ˝legalne˝ televizijske pakete i onda kad nam zastane nekad lista na sekundu ponašamo se kao da je smak svijeta ...
 
Член од
24 септември 2019
Мислења
132
Поени од реакции
284
што сака авторот да каже????
еден дреамбокс е над 100 евра.....еден андроид бокс 30 евра.......на дреамбокс имаш само ,ts листи,,,,,а за лиити со токен воопшто да не зборуваме
а сега повеќето се со токен....а да не зборуваме за можностите на андроидот,,коди,,,,и мноу други можности

само да се напишело нешто..
дали има некаква врска,,или на некого ќе му дојде како добар совет....ама тоа е....(
Mislim da grijesis (Dreambox) linux system sto pokrenes u androidu mozes i u dreamboxu a dali na androidu mozes pratit sat i ostale tv signale tako da sto se tice ts listi mislim da nemas iskustva sa masinama :) !
 
Член од
24 јуни 2018
Мислења
415
Поени од реакции
238
Ma mislim druze da mi prije svega svi malo seruckamo , imamo hiljade kanala koje gledamo na desetinama servera, na nekoliko uređaja , pored toga veliki broj nas ima i ˝legalne˝ televizijske pakete i onda kad nam zastane nekad lista na sekundu ponašamo se kao da je smak svijeta ...
Aha...sve jasno.....pa neki kukaju dan i noc...
Pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom